Advertisement

Zbogom Aero Glass suèelju

Dzi

Administrator
Staff member
U podugaèkom tekstu na službenom MSDN blogu, Microsoft otkriva da nova inaèica Windows operacijskog sustava neæe za prikazivanje suèelja koristiti suèelje Aero Glass. Rijeè je o prvom 3D akceleriranom Microsoftovom suèelju koje je specifièno po poluprozirnim prozorima, simuliranjem teksture stakle, sjenama, refleksijama i sliènim vizualnim ðiðama.

Sve navedeno je navodno imalo puno smisla prije pet godina kada su predstavljeni Windowsi Vista, no sada jednostavno ne drži vodu. Microsoftovi dizajneri stoga su izgled Desktop varijante suèelja novih Windowsa 8 odluèili bolje prilagoditi izgledu Metro suèelja. Novi prozori tako neæe imati niti teksturu stakla, niti æe biti prozirni, a neæe imati niti gradijente boja. Standardna boja prozora je bijela, a boja teksta crna što je zapravo kontrast Metro suèelju gdje se bijeli tekst koristi na tamnoj pozadini. 3D efekti na elementima prozora su takoðer minimizirani, a redizajn je presudio i zakrivljenim dijelovima suèelja, pa je sada sve što uglatije u skladu s uglatim suèeljem Metro.

Novo suèelje moæi æemo isprobati veæ sljedeæi mjesec kada Microsoft na slobodu pusti Windows 8 Release Preview.
Izvor: Zbogom staklu :: Vijesti @ Bug Online

- - - - -
- - - - -

Sve mi se manje sviða prema èemu ide novo suèelje. Možda je opet stvar toga da se moramo naviknuti na njega no možda poèinju i pretjerivati

Advertisement
Ni meni se nesviða, ali svako malo vidim neki ScreenShot koji mi zapne za oko :) . Ali kako æeš ti u ovakvom suèelju napravit Visual Studio??? Photoshop??? i šta ti ja znam... neznam koliko ima smisla praviti OS za dodir kad 95% korisnika nema ekrane na dodir, a i više mi ima smisla za tablete recimo nego za Desktop raèunala. Baš me zanima kakva æe biti prihvaæenost kod krajnjih korisnika. Mislim da Microsoft ima dosta hrabrosti kad radi nešto ovako...