Advertisement

YUMI – Multiboot USB Creator (Windows)

dalmatino

............
YUMI – Multiboot USB Creator (Windows)

sa ovim možete napraviti multiboot na USB stick,ja sam ubacio sigurno jedno 10-tak programa i svi su bootabilni,što je najbolje od svega može se naknadno dodavati neka live distribucija bez da se formatira USB stick i ako vam nešto ne odgovara možete izbrisati kako želite i ako imate npr. neki veæi vanjski HDD kao ja od 320 GB slobodno ga koristite kao i do sada i uz to imate dosta programa koji vam mogu zatrebati

YUMI - Multiboot USB Creator (Windows) | USB Pen Drive Linux

Advertisement

zele

Addicted to Download.hr
dalma svaka cast..
jeli ono sto zelis multibootatai, mora biti u iso formatu...
moga si napraviti mali tutorial...

Last edited:

dalmatino

............
da,mora biti sve u iso formatu i kao sada to ne kužim baš na bazi linuxa,uglavnom sa tim ne možeš napraviti multiboot windowse ono da imaš na USB sticku XP,sedmicu,osmicu pa da biraš što æeš instalirati za to treba drugi program,sa ovim možeš imati bootabilno na USB,raznorazne programe kao Hirens boot CD,Partition Magic,raznorazne antiviruse itd. vrlo je jednostavan za rad,znaèi ne instalira se samo se pokrene,klasika potvrdiš da se slažeš sa pravilima ,u drugom prozorèiæu oznaèoš svoj USB stick i odrediš ga za formatiranje kao na slici na pominjem da je formatiranje potrebno samo prvi put ,poslije se programi mogu dodavati i brisati bez formatiranja što je super stvar

slika1.gif

dalje,pronaðemo Iso file koji želimo imati na USB sticku ,idemo na opciju Bootable ISOs i oznaèimo try an Unlisted ISO ,pod browse pronaðemo željeni Iso file i kliknemo na create i ako želimo dodavati još Iso file potvrdimo ako ne kliknemo na finish i to je to,ako želite naknadno dodati neki iso file više ne radite format USB-a nego ponavljate prijašnji postupak :eek:znaèimo svoj USB stick,idemo na opciju Bootable ISOs i oznaèimo try an Unlisted ISO ,pod browse pronaðemo željeni Iso file i kliknemo na create i ako želimo dodavati još Iso file potvrdimo ako ne kliknemo na finish i to je to,ako želite izbrisati odreðeni Iso file idete na USB stick imate mapu multiboot,otvorite je i tu imate mapu ISOS i tu brišete željeni Iso file,evo ovako je kod mene slika 3:

još što morate izbrisati je u mapi menu.ist (koju otvarate sa notapedom) naziv brisanog iso file kao na slici 4 izbrišete sve:

i na kraju kao i za boot svega oznaèite u biosu boot sa USB sticka ako nemate tu opciju pod boot opcijom za Hard drive oznaèite USB stick, kada se to sve podigne birate što želite bootati to ne mogu slikati jer nemam kameru,ponekad treba dva puta oznaèiti al to nije neki problem,ako neæe neki program boota izbrišete ga i tražite drugi ja imam 18 programa,evo ipak sam uspio slikati ,malo su slike poredane po forumovoj želji,skužiæe te.još jednom napominjem da na USB možete spremati sve kao i prije,glazbu,filmove ,itd. samo ne spremajte u mapu multiboot

Attachments

Last edited: