Advertisement

XP Pomoc, bezicni adapter!

zele

Software guru
Instalirao sam tipu frisko xp na stolni komp, nisam zna da se on spaja bezicno...kad sam mu isao instalirati bezicni stik TP-LINK TL-WN321G, pri kraju instalacije izbaci mi plavi ekran sa bjelim slovima i trazi safe da deinstaliram...taj isti stik je on koristio ali vidim kad ga je donio da nije nikad vadjen njegov CD koji je dobio uz njega jer je bio u plasticnoj vrecici koja nije nikad otvorena..sam za sebe stik nece da radi jer nema drajvera...

Advertisement

Aco29

Moderator
Staff member
Je li instaliraš dobar drajver jer ih ima više V1, V2, V3, V4, V5.

Zavisi koji je model.

Last edited:

dalmatino

............
Instalirao sam tipu frisko xp na stolni komp, nisam zna da se on spaja bezicno...kad sam mu isao instalirati bezicni stik TP-LINK TL-WN321G, pri kraju instalacije izbaci mi plavi ekran sa bjelim slovima i trazi safe da deinstaliram...taj isti stik je on koristio ali vidim kad ga je donio da nije nikad vadjen njegov CD koji je dobio uz njega jer je bio u plasticnoj vrecici koja nije nikad otvorena..sam za sebe stik nece da radi jer nema drajvera...
Baš taj imam na CD-u imaš drivere za XP

Na slici sam označio pogrešan,tvoj je prvi,instaliraš ga sa wizardom i poslije još u device manageru

dalmatino

............
Prvi je OK,ako ne bude radio imaćeš ? ili ! u device manageru,klikneš na njega i pronađeš drivere za XP na CD-u klasika

Aco29

Moderator
Staff member
Radi li taj stick na drugom računaru dobro jesi probao, i koja je ploča na tom računaru jesi instaliro zadnje drajvere za chipset.

Aco29

Moderator
Staff member
proba sam i jedno i drugo...
u safe modu radi i spaja se na net...

Znači definitivno te zeza neki drajver čim u safe modu radi.

Jesi probao u neki drugi usb port šta se dešava.

Pogledaj na oficijelnoj stranici ploče zadnje drajvere za chipset i instaliraj ih, zatim pogledaj na sticku koja je verzija i idi na oficijelnu stranicu 54Mbps Wireless USB Adapter TL-WN321G - Welcome to TP-LINK
i skini zadnju verziju drajvera koja odgovara tom sticku.

Kad budeš ga instalirao probaj samo instalirati drajver bez softwera.

zele

Software guru
probat cu sve navedeno pa se javim...inace stik je TL-WN321G to sam vec napiso...Dalmatino je stavio sliku od bas toga kojega imam a i ja imam na CD-u bas to...

dalmatino

............
Imam ja taj i dosta puta sam ga instalira,može on biti neispravan,može biti do USB utora,probaj ga na svom laptopu

Aco29

Moderator
Staff member
probat cu sve navedeno pa se javim...inace stik je TL-WN321G to sam vec napiso...Dalmatino je stavio sliku od bas toga kojega imam a i ja imam na CD-u bas to...
Nema veze što imaš cd ti skini zadnju verziju drajvera sa stranice, pitanje je jesu li na cd zadnja verzija.

zele

Software guru
Ekipa hvala velika na savijetima ali nista nije upalilo...instalira ponovo windowse, instalira odma USB Stik za bezicnu mrezu, instalirao se, preuzeo update koje je sam instalira, instalirao programe itd i stvar radi...
Vjerojatno bio problem u nekom najnovijem chipsetu, jer je komp star ko biblija, tako da sam ostavio ono sta je windows instalirao i to je to...

Aco29

Moderator
Staff member
Ekipa hvala velika na savijetima ali nista nije upalilo...instalira ponovo windowse, instalira odma USB Stik za bezicnu mrezu, instalirao se, preuzeo update koje je sam instalira, instalirao programe itd i stvar radi...
Vjerojatno bio problem u nekom najnovijem chipsetu, jer je komp star ko biblija, tako da sam ostavio ono sta je windows instalirao i to je to...
A kolje se sa nekim drajverom koji si prije instalirao sigurno, e sad trebalo bi poredu pretitrati koji je krivac.