Advertisement

XBMC!?

Franc

Jazavac
'Ajmo malo o XBMC.

Koristite li XBMC i na kojoj platformi? Imate li nekakav add-on, skin za preporučit i slično!?

Dosta multimedije mi se vrti preko njega, Windows + TV.
U dogledno vrijeme namjera mi je uzeti nekakav Mini PC (Raspberry PI ili Cubieboard) pa da doživljaj bude veći.

Last edited:
Advertisement

Dzi

Administrator
Staff member
Nisam upoznat s tim softverom. Inače imam Western Digital wd tv player. Da li ovaj ima i neke online tv kanale u ponudi?

gorand

Software guru
da li je itko uspio kad spoji kompjuter-lan kabel-media player-lcd tv,da nekim programom (media serveri) očita datoteku ili disk sa komjutera na tv-u,ali da se te datoteka (video) prikažu sa sličicama (thumbnail),a ne samo nazivi datoteka.

nešto slično kao one sličice na prvom postu od franca,ali to radi samo na komjuteru,a mene zanima da li može i na tv-u

Franc

Jazavac
Moram priznati da ja baš i ne razumijem pitanje!?
Kod mene se xbmc pokreće na računalu ali sliku prikazujem samo na tv-u (extended display).
Ti između računala i TV-a imaš nekakav mini pc/media player spojeno lanom ili?

Edit:
Dzi, trebao bi napraviti refresh ovog programa na portalu jer je devetka odavnoooo "out". Trentno je verzija 12.3 (Frodo) stabilna.

Last edited:

gorand

Software guru
Ti između računala i TV-a imaš nekakav mini pc/media player spojeno lanom ili?.
Da,.......kraj TV-a je media player koji je sa tv-om spojen hdmi kablom,.......kompjuter je spojen sa media playerom lan kablom.......to lijepo funkcionira,mogu sa kompjutera slati video na tv,a isto tako i sa komandama sa media playera "pozvati" video na tv,....još pošto koristim wildmediaserver to sve još se može i konvertirati "u letu" ako je kojim slučajem video formata koji media player ne može reproducirati.......

međutim kad na media playeru vidim raspoložive datoteke za reproduciranje,vidi se samo popis datoteka,ali bilo bi mi
simpatičnije da se vide sličice videa,a pošto ih je puno,lakše se podsjetiti šta bi pogledao.......međutim to nikako nisam uspio
riješiti,........a možda vjerovatno ni ne može.......

Franc

Jazavac
Sad razumijem.
A kakav je media player, tj. koji softwer je u njemu?

Ako je spojeno LAN kabelom onda je moguće da leži na nekoj linux distribuciji što možda otvara prostor instalacije XBMC-a ili zasebnih X distribucija, a koje dozvoljavaju instalaciju xbmc-a na sebe. A sam XBMC dopušta razne načine pregleda multimedija pa tako i thumbnailse na više načina, bilo preko LAN-a, WLAN-a, itd.

Jel može taj media player podići sustav preko USB-a pa da probaš jednu linux Live distribuciju OpenELEC (xbmc kao OS)?

Last edited:

Franc

Jazavac
A kad smo već kod prikaza thumbanilsa i informacija o mediju, evo nekoliko slika kako to xbmc može pokazati. S tim da on covere, fanarte i ostale informacije kupi sa weba sa imdb-a, tmdb, itd... sve ovisi o addonu i njegovim postavkama, koji mu se odredi za te funkcije.

Franc

Jazavac
Pošto mi sustav ne dozovljava više od 5 slika u jednom postu, vjerujem da je gazda tako odredio, nadam se da se nećete ljutiti što idem post ispod posta.

gorand

Software guru
Sad razumijem.
A kakav je media player, tj. koji softwer je u njemu?

Ako je spojeno LAN kabelom onda je moguće da leži na nekoj linux distribuciji što možda otvara prostor instalacije XBMC-a ili zasebnih X distribucija, a koje dozvoljavaju instalaciju xbmc-a na sebe. A sam XBMC dopušta razne načine pregleda multimedija pa tako i thumbnailse na više načina, bilo preko LAN-a, WLAN-a, itd.

Jel može taj media player podići sustav preko USB-a pa da probaš jednu linux Live distribuciju OpenELEC (xbmc kao OS)?
radi se o jeftinom,ali solidnom playeru sa dosta mogućnosti (čak i spajanje na Internet-doduše sporo)
evo ti link,pa pogledaj dal se tu da nešto skemijat.....
Viewsonic
VMP74

Franc

Jazavac
Vjerojatno se može flashat, što lan-om, što usb-om, no trebalo bi malo prosnifat net-om.
Koliko para je bio?

Last edited:

gorand

Software guru
kupio ga prije mislim oko 2 godine,.tad bio na sniženju -300kn,.........mislim da je i sad toliko.......

on ima inaće mogućnost nadogradnje internetom i preko usb-a,.....pa možda i postoji neka caka da se to može iskoristiti,..

Franc

Jazavac
Ne čini mi se loš.
Probaj ak' podiže sustav preko USB-a, bilo kakvu live distribuciju linuxa probaj. Ak' neide onda bi trebalo detaljnije po netu kopati.

gorand

Software guru
pa zadovoljava potrebe,....sve izvodi dosta solidno,ima isti chipset kao i poznatiji wdtv live,.....moja jedina zamjerka je (iako neki drugi uopće nemaju tu mogučnost).je "sporost" interneta iako se može koristiti bežična tipkovnica i miš.....malo bolje
oko YouTube-a jer mu je to jedna od standardnih aplikacija.....

malo sam gledao na forumima oko xbmc,ali se ne može izvoditi na sigma chipsetima koje player koristi.....al' dobro nije prijeko potrebno.....