Advertisement

Windows 10

Tribanj

Software guru
Instalirao sam Windows 10 Preview x64 i mogu reći da nema ništa naročito. Promjene su vrlo male. Znam da još ima puno rada do finalne verzije, ali ovo što sad vidim, mogu reći da se mogao napraviti Update 2 ili SP1.

Advertisement

dalmatino

............
Dok ne iziđe gotova verzija ne zanima me,ma oni to izbacuju samo da se nešto događa,još mi niko nije tražio osmicu da instaliram kamo li to,još će sedmica dugo vladati

Tribanj

Software guru
Ja sam to instalirao kao dualboot s Windows 8.1. Malo sam to isporabo, ništa naročito i vratio sam se na Windows 8.1.

Tribanj

Software guru
Vratio sam se na sedmicu i ako ovako nastavi mislim da će proći još Mandeka (riječica kod Livna) dok promijenim drugi OS. Windows 10 ću samo probati, ali ako bude sličio osmici, ja ga "batalim".

Tribanj

Software guru
Ja mislim da osmica i sedmica imaju razliku i meni se više sviđa sedmica, nego li osmica. Ako ništa drugo, sučelje sedmice je kud i kamo ljepše i bolje nego li kod osmice.

zbracun

PC guru
Da, sedmica je daleko ljepša, i ima svoje igrice. Ja više koristim osmicu jer mi se čini malo stabilnija, zbog ničeg drugog.

Tribanj

Software guru
Kod mene je sedmica do sada dosta stabilna, jedino je sporija od Windows 8.1. Barem kod mene.

dalmatino

............
Dok ne stigne finalna verzija ne skidam,do sada sam sve Windowse probao isti dan kada bi izišli,pošto je to sve manje više isto nema smisla

zele

Software guru
Osmica mi je stabilna i ok, jedino je ne volim sto nemogu instalirati zeljene skinove jer onda neradi dobro...zato mi je sedmica super...sta je sa tim Win 10, jel to radi i kad ce finalna verzija i jeli se da kupiti na stari uobicajeni nacin...

zokicbr

Basic PC user
Imaš na torrentima pa skini i vidi, po meni bolja od Win8, ima start meni kao win7 napokon ga vratili! :)
a finalna verzija krajem 2015 ili u 2016 godini. Kažu da će se moći nadograditi besplatno sa win7 i win8 ali samo prvu godinu. poslje se naplaćuje.

zele

Software guru
Imaš na torrentima pa skini i vidi, po meni bolja od Win8, ima start meni kao win7 napokon ga vratili! :)
a finalna verzija krajem 2015 ili u 2016 godini. Kažu da će se moći nadograditi besplatno sa win7 i win8 ali samo prvu godinu. poslje se naplaćuje.
Znam ja di ih ima al mi se neda instaliravati ako to nije definirana verzija i jos ce se dorađivati...

Tribanj

Software guru
Ja sam probao sve builde do sada i mislim da je najbolje sačekati finalnu verziju. Ima nekih novih karafeka, a svako malo pojavi se i neki novi bug.

Tablet

Software guru
Microsoft predstavio Windows 10 i holografsko računalo HoloLens

U Microsoftu kažu da je riječ o prvom potpuno samostalnom holografskom računalu

Microsoft je danas predstavio HoloLens, uređaj koji se nosi na glavi te projicira 3D slike i korisniku omogućuje interakciju s njima. Iako vizualno podsjeća na uređaje za virtualnu stvarnost kao što je Oculus Rift, zapravo je više riječ o takozvanoj pojačanoj stvarnosti (augmented reality) jer uređaj stvara holograme u stvarnom životu.

U Microsoftu kažu da je riječ o prvom potpuno samostalnom holografskom računalu, što znači da ne mora biti povezan s drugim računalom ili mobilnim uređajem da bi normalno radio (za razliku od npr. Oculusa ili Google Glassa).

HoloLens je predstavljen u sklopu prezentacije nove generacije svog operativnog sustava Windows 10. Iz Microsofta su najavili da će nove Windowse pružiti kao besplatnu nadogradnju vlasnicima posljednjih verzija Windowsa i Windows Phonea. To je nova strategija za Microsoft - žele da se Windowsi nađu na što većem broju uređaja, a potom će do zarade doći prodajom usluga kao što je Office putem interneta. Novi Windowsi su puno jednostavniji od prethodnika, 8.1, koji je naišao na oštre kritike.

Microsoft je također predstavio i novi browser kodnog imena Spartan te 84-inčni TV-ekran Surface Hub.