Advertisement

VIRUS - POMOĆ ?

Tablet

Software guru
Imam ludi virus koji se stalno sam instalira bez obzira što ga brišem svim programima ručno itd.
Zove se SYSSECURE, instalira se taj program i još par drugih kao što slika prikazuje.

Izbrišem ih, zakođer datoteke ručno, temp folder isto obrišem, preglednik i dalje se instalira sam uvijek.

Ovaj file se uvijek pojavi. Pokušao sam savjete na internetu ali ne pomaže
Untitled-1w.jpg

Untitled-1.jpg

Advertisement

Tribanj

Software guru
Da nisi nekad slučajno kliknuo na Remove umjesto Ignore? Koji antivirus imaš? Je si li probao brisati u Safe mode?

Tablet

Software guru
obrišem sve datoteke (bude potpuno prazan folder) i on se poslije opet tu instalira i u WINDOWS/TEMP
upload_2016-9-28_17-39-3.png

upload_2016-9-28_17-40-20.png

Tribanj

Software guru
Remove stisnem. Kako u safe modu mislis
Je li te to upozorava antivirus koji imaš ili neki antivirus s web stranice?
Uđe se u Safe mode i onda s pomoću antivirusa skeniraš sve i sve što ti pronađe to obrišeš.

Tablet

Software guru
Je li te to upozorava antivirus koji imaš ili neki antivirus s web stranice?
Uđe se u Safe mode i onda s pomoću antivirusa skeniraš sve i sve što ti pronađe to obrišeš.
Usao u safe mod, obrisao sa antivirusnima i rucno i opet se poslije u temp files vrati i instalira samo. Nadu ga samo ovi s weba antivirusni

Tribanj

Software guru
Usao u safe mod, obrisao sa antivirusnima i rucno i opet se poslije u temp files vrati i instalira samo. Nadu ga samo ovi s weba antivirusni
Misliš da ga nađu samo antivirusi s weba, a da ga ne neđe antivirus koji imaš instaliran na sustavu?

Tablet

Software guru
Misliš da ga nađu samo antivirusi s weba, a da ga ne neđe antivirus koji imaš instaliran na sustavu?
Da, tj nadu ga samo kad se on pokrene onda se javi poruka sa upozorenjem da se pojavio virus. Pokusao sam sve, brisanje u registrima i nista. Prvi put da ne mogu rjesiti virus. Kad surfam smeta jer se u pretraznicima otvaraju sami novi prozori

Tribanj

Software guru
Da, tj nadu ga samo kad se on pokrene onda se javi poruka sa upozorenjem da se pojavio virus. Pokusao sam sve, brisanje u registrima i nista. Prvi put da ne mogu rjesiti virus. Kad surfam smeta jer se u pretraznicima otvaraju sami novi prozori
Mislim da nije dobro to koristiti s weba. Meni se znalo nekad dogoditi da me obavijesti na webu da mi je sustav zaražen virusom, da kliknem Remove i da to obrišem. Ja sam to uvijek ignorirao, jer obično je to zamka. Kad se takvom "antivirusu" dozvoli da kao eto obriše "virus", onda mu se daje dozvola da instalira na sustav šta želi, da ga zarazi i da imaš probleme koje ti sad imaš. Takva upozorenje s weba uvijek treba ignorirati. Po meni, dovoljno je imati antivirus i firewall instaliran na računalu i to je to.

Probaj to očistiti i vidi nakon toga imaš li negdje u sustavu opet tu zarazu. Ako te ovaj s weba upozori da ima zaraza, ignoriraj to jer to je obično zamka.

Tablet

Software guru
Tek sam danas instalirao te s weba, i bez njih se on pojavi jer se pojavljuje tjedan dana a brisem ga. Sve sam napravio sta pise po netu i nista, morat cu vratiti sustav unatrag 2 tjedna ako nista ili windows ispocetka