Advertisement

ulazak u bios

delek

alfa
mb DFI NF4 x INFINITY: kod paljenja racunala pojavi se logo slika INFINITY i tu staje, a nemogu nikako uci u bios probao sam x kombinacija. Dali neko zna sta je greska i kojom tipkom uci u bios? HVALA

Advertisement

Aco29

Moderator
Staff member
mora biti na necemu na- delite -na f2 ili f1 -na esc ili kad uplais, kad ti se pojavi onaj crni ekran gdje ti ocitava test memorije i drajvove, piseti entering setup i sta trebas da pritisnes na tastaturi da udjes u bios.

delek

alfa
dok upalim racunalo ne vidi se pocetni ekran tamo gdje ocitava memoriju samo se pojavi slika po cijelim ekranu i pise INFINITY. zato ne vidim koja kombinacija za ulazak.

Aco29

Moderator
Staff member
jesi probao delite key za ulazak u bios to sam naso na netu,i dali ti je tastatura usb ...

dalmatino

............
ne vjerujem da je greška nego moraš pogoditi tipku na koju ide,koja je matièna? pa da potražimo riješenje

Aco29

Moderator
Staff member
ajd ovako skini sebi HWiNFO32 Download ovaj programcis pa ga instaliraj i pokreni, pa u opcijama idi u SMBIOS DMI pa klikni na bios pa prva opcija sa desne strane BIOS VENDOR napisi sta ti pise to ti je verzija biosa pa cemo onda lako naci

dalmatino

............
DFI NF4 x INFINITY
to je meni bilo na jednom kompu neæe pa neæe,al sriæa pokrenuo mi je instalaciju pa mi je bilo svejedno,pa ako ti to triba za instalaciju probaj ubaciti instalacijski cd pa kada se uèita logo matièna lupaj po bilo kojoj tipki dok ne uèita cd,a možda je ošteæen bios al onda kako se podiže sistem,idem potražiti,probaj sa CTRL+F1.mislio dalmoš na sve ,pogledaj tu:

http://www.download.hr/forum/sistem/2377-kombinacije-za-ulazak-u-bios.html

Last edited:

Aco29

Moderator
Staff member
kod njega je Award bios kako sam ja naso na netu spetifikacije za tu njegovu plocu a za taj bios kombinacija bi trebala biti CTRL+ALT+ESC..ali

dalmatino

............
crkao hdd te treba instalirati win.
sve isto kao kod mene,aco æe se sjetiti kada sam mu to pominjao da ne mogu æi u bios,i kada sam promjenio hdd ista stvar i onda mi je pomoglo to što sam instalirao tuneup jer on nudi svoj backup prilikom podizanja OS-a,èudno al onda mi se pokazivao logo matiène,prije toga samo bijela podloga na 2-3 sekunde ,probaj instalirati tuneup ,ništa ne gubiš,možda bi èak bilo dobro resetirati bios,izvuèeš bateriju pa je vratiš ta par minuta

zava

Software guru
ljudi ja u tim situacijama vadim bateriju...sacekam 10-ak sec da potpuno zaboravi sve i kod sljedeceg paljenja me sam pita ocu u bios da podesim sve ili da automatski to napravi

borg

Resistance is futile !
Negdje sam davno proèitao da na nekim starijim ploèama zna biti problem glede ulaska u bios, ako tipkovnica ima samo prikljuèak USB, umjesto PS2!
Neznam koliko je ovo toèno ali, nikad se nezna...
:death:

Last edited:

delek

alfa
nema ulaska u bios ali ce bit izlazak kroz prozor, pa nece biti vise tog racunala ni biosa.
nista nisam uspio i odustajem. Hvala svima na prijedlozima mora da je nesto neispravno.
Hvala svima jos jednom na pomoci !!!