Advertisement

thumbnail cache windows 7

gorand

Software guru
da vidimo tko ovo može riješiti :)

U windows 7 je napravljeno da se sličice pohranjuju u jednu datoteku (%userprofile%\AppData\Local\Microsoft\Windows\Explorer) radi bržeg idučeg prikazivanja,......u Xp-u su te sličice bile razbacane na više mjesta,odnosno u svakoj mapi za videa i slike te mape.......

kad u datoteci imate puno videa,onda je potrebno vrijeme da se to učita,ako nisu prije napravljene te sličice,...i recimo imate na nekom prijenosnom disku puno takvih datoteka ,svaki puta bi se to trebalo duže učitavati....

normalno,sličice su pohranjenje na c disku i to nije problem,ali je problem kad se čisti disk,..a mora se s vremena na vrijeme čistiti....
zbog navedenog meni osobno bi više odgovarao sistem pohrane tih sličica od xp-a,odnosno da se te sličice pohranjuju za svaki video u dotičnu mapu.....

da li je to moguće i kako izvesti.....

Advertisement

dalmatino

............
Ako sam dobro razumio ti bi da ti ne briše,mislim da je to ovo:
Thumbnail Cache - Prevent Windows from Deleting - Windows 7 Help Forums

a imaš i opciju da kada čistiš disc da isključiš:

Sada to ovisi sa čime čistiš ako čistiš sa ccleanerom imaš opciju windows explorer i ukloniš kvačicu sa predmemorija sličica

Ako koristiš tuneup imaš opciju All Functions i u njoj Computer-Configure Automatic Maintance- na lijevoj strani klikneš na Clean up Windows and programs-details i sada u novom prozoru imaš na par mjesta caches sada dali se to nalazi tu nisam baš siguran,uglavnom mora to biti i u tuneup da se isključi,ustvari mislim da je to opcija image preview in folder windows a ona kod mene nije označena za brisanje,
Ovo sve je da se ne briše sada da se napravi drugi folder neznam

Last edited:

gorand

Software guru
to oko brisanja -nebrisanja znam......imam jedan veći disk i na njemu svega i svačega...e sad recimo na xp-u se na tom disku stvore te sličice i bez obzira što se čisti komp,kad se prikopča taj disk on brzo učita te sličice i prikazuje ih u mapama.......
na sedmici su te sličice na jednom mjestu (gore napisao gdje) i kad se čisti komp ,one nestanu.....mogu ja isključiti opciju da preskočim čiščenje thumbnailcache ,ali onda s vremenom to postaje sve veća i veća datoteka.......