Advertisement

Tastatura vs prašina

tastatur

Basic PC user
Kako sam riješio?
Tako što sam je obmotao najlonskom folijom. Obzirom da se kucanjem folija zna stanjiti ili istrošiti na mjestima gdje se kucka prstima, onda tu dodam koji sloj više. Folija pri postavljanju se ispravlja, pa je potrebno malo npr. linijarom pritisnuti foliju između slova, kako bi bilo više prostora između folije i tipki. Pa se može i malo npr. žiletom zarezati, a onda prekriti čitavim slojem folije.
Uglavnom, dosta vremena drži se u funkciji (i po nekoliko mjeseci, zavisi od intezivnosti upotrebe), i nije problem zamijeniti komplet foliju, ili samo dio gdje su tipke.
Postoji i deblja te tanja folija da se nabavi. Meni barem je draža deblja, a i tanja može poslužiti.
Naravno, ako vi imate još koju ideju za kombinovati, bujrum kažite.

Advertisement

zele

Software guru
s kakvim kompresorom, oni na benzinskim pumpama budu jaki, moze odletiti tipke...oni u spreju nemaju snage nista, jace ja puhnem ustima...

dalmatino

............
Ja isto kompresorom,ima zele kompresora za kupiti oko 800 kuna meni dao rođak spasio me,da ne moram skidati kulere od procesora,ovako nešto

Moj je AirTech euro1500-1,imaš ti para kad imaš za kupiti najskuplji laptop,ovaj je taman za čišćenje kompa nije puno jak a ni loš,još mi je dao crijevo i neku pumpicu koja se natakne na crijevo i sa njom je najbolje za čišćenje ima još jedan nastavak za crijevo al ta je pumpica taman,on ga je bio kupio sebi za punjenje boce od hidrofona,pošto se spojio na vodu od vodovoda sada mu netreba pa meni dobro došlo

Last edited:

Dzi

Administrator
Staff member
ne treba kupovati. Odeš na benzinsku puhat s onim zrakom za gume

dalmatino

............
Ako popravljaš kompove za lovu onda dugoročno gubiš,jer pazi pušeš na pumpi,vidi onaj kome popravljaš više neće zvati tebe nego će ga sam ispuhati,ja da ga nisam dobio kupio bi ga sigurno samo radi toga,što mora svatko znati što i kako ja radim

zava

Software guru
ja kad vidim da je previse prljavstine rastavim i ubacim u perilicu za sudje...nije puno posla a bude doslovno novo

Tablet

Software guru
Ako popravljaš kompove za lovu onda dugoročno gubiš,jer pazi pušeš na pumpi,vidi onaj kome popravljaš više neće zvati tebe nego će ga sam ispuhati,ja da ga nisam dobio kupio bi ga sigurno samo radi toga,što mora svatko znati što i kako ja radim
Imas cesto male kompresore po 100kn na akciji

Tablet

Software guru
Ja uzmem tipkovnicu, odem van okrenem je i ko budala 5 puta tresnem

Last edited:

zava

Software guru
hahaha...to za rernu sam i ja radio...mislim da sam to i posto ovdje jednom...takodjer sam mticnu popravio tako na laptopu ali je izdrzala mislim dva mjeseca...ali je radila....a za tipkovnicu evo ovako cu ti to opisat...imas dvoje djece koja vjecito jedu cips smoki il sta ja vec znam za kompom...to je uzasno prljavo a ko bi njima kupovo stalno novu tipkovnicu?i da ispuses kompresorom ostaje masnoca npr od chipsa....ozbiljno ti govorim rastavis je tipke ubacis u kosaru za vilice nozeve i nema jeftinijeg servisa....

Tablet

Software guru
Naravno neće tipkama biti ništa, odvojiš gumu od njih ako ima i to je to. Koda pereš lego kocke