Advertisement

Restart stvorio problem!

zele

Software guru
pomagajte...isa sam pokrenuti windows u safe modu preko msconfig safeboot...
vise nece da se digne sistem, stoji crni ekran i nista..sta da radim, nece ni da pokrene disk za oporavak..
inace sam cesto kod restarta imao problem da bi paljenje trajalo po 15 minuta i vise

Advertisement

dalmatino

............
, nece ni da pokrene disk za oporavak..
To govori da nije problem u Windowsima,probaj sa ovim ako ga može podignuti,podižeš kao i windowse:

Tenorshare Windows Boot Genius 2.0.0.1 Build 1887

Ima ga na crnom tržištu

zele

Software guru
Neznam ocli stvarati problem sta meni je u biosu pod poot mode namisteno UEFI Boot a jedino mogu odabrati CSM Boot...pod security je Seure B

zele

Software guru
probao sam oba ali nista od koristi...prvi od dalme, mora sam u biosu odabtati CSM boot da bi se pokreniija i kad sam odabra prvu opciju BOOT FILE RCOVERY, to je trajalo niti sekkundu i trazirestart..onda opet u bios i odabrati UEFI Boot i nista se ne dogodi..problem je sta moram u biosu minjati UEFI u CSM jer je osmica instalirana na UEFI Boot i onda treba stalno okrecatu u CSM jer nece bootati nijedan alat na CD/DVD -u
jos je problem za uci u bios da bi prominija prioritet bootanja ( DVD ili HDD) trebam 100 puta pogasiti konp i stiskati F2 ili F12 i tesku uspije...problem je i sto kad ja odaberem da ide sa DVD, jer bi vratio original koji imam snimljen an DVD, nece da pokrene jer krene podizanje windowsan za 3 sekunde tako da se DVD neuspije razlaufati..

dalmatino

............
Probaj neki live CD ,imaš tamo na war.... windows 7 live CD i ako ti ne radi tj. ako ti traži restart onda je nešto neispravno hardwerski,malo mi je čudno da neće pokrene recoveri cd a taj Tenorshare windows Boot Genius pokrene,ja bi probao novu instalaciju ,teško ulaziš u bios,teško mijenjaš postavke,sporo podiže windowse , slično mi je bilo i bilo je do HDD-a,možeš probati skenirati HDD sa HDD Regenerator pošto imaš jak komp neće to dugo trajati,na tom windows 7 live CD imaš acronis true image i sa njim možeš formatirati HDD i napraviti backup a možeš formatirati HDD i u windows exploreru

Last edited:

zele

Software guru
problem sam rjesija tako da mi je nakon tisucu puta prihvatija DISK RECOVERY i vratija sam original koji je bija snimljen kad sam kupija laptop....samo sad moram opet instalirati sve zivo...mislim da je problem zato sto ja imam SSD za C particiju a windowsi su istalirani u UEFI Boot...taj UEFI Boot ne dozvoljava da radi Acronic Boot disk, neda da radi dalmin Tenorshare Windows Boot Genius i neda ni sta mi je Tribanj reka super_grub_disk...u biti neda da se nista boota...da bi omogucija da se bota bilo sta pa i ovo sta ste mi predlozili, moram prominiti UEFI Boot u CSM Boot ali onda nema svrhu jer je windows instaliran na UEFI Boot...mislim da bi bilo pametno da ja instaliram windowsw u CSM Boot i da bi sve probleme rijesija...Taj UEFI navodno je zastita od Spyware,malware i ostalih sranja a i da nesto brze rade windowsi...mozda sam u krivu ali sam tako nesto cita...