Advertisement

Prvi hrvatski 3D film!

$rky

Software guru
KAKVI bi to bili mi Hrvati kada se brže-bolje ne bi poveli za popularnom amerièkom 3D tehnologijom. Naime, ako veæ niste èuli, snimljen je prvi hrvatski 3D film pod redateljskom palicom mladog redatelja Zvonimira Mikšiæa.

"Smash!" u kinima ovog proljeæa?

Iako je cijeli projekt snimljen još prije dvije godine, posljednje pripreme sada su u tijeku dok se premijera komedije "Smash!" oèekuje za nekoliko mjeseci. O ideji, oèekivanjima i komentarima iz inozemstva progovorio nam je sami redatelj koji je u svojem filmu okupio poznata imena, poput Ive Šulentiæ, Anite Berishe, Zorana Pribièeviæa i Marija Valentiæa.

"Snimanje s glumcima je manji dio posla koji smo obavili još prije dvije godine, a ono što slijedi nakon toga je puno teži dio koji se i u filmskoj industriji diljem svijeta radi puno duže", rekao nam je Mikšiæ koji dodaje kako su sve scene za film snimane na zelenoj pozadini dok se okoliš i okruženje napravio kasnije. "Mislim da smo mi to poprilièno brzo napravili jer u Americi isto toliko otprilike treba samo što su njihovi resursi puno veæi nego kod nas i na njemu je radilo samo troje ljudi", otkrio nam je redatelj.

"Ljudi imaju neku neugodnu naviku kritizirati i govoriti kako nitko ništa ne radi ili pak kopira druge"

Iako æe se "Smash!" poèeti prikazivati u Hrvatskoj tek za nekoliko mjeseci, on je veæ prikazan u nekoliko amerièkih kina, gdje je, tvrdi redatelj, odlièno prihvaæen. "Iskreno mislim da Hrvati neæe biti oduševljeni mojim filmom, zato je plasiran na vanjsko tržište. Ljudi imaju neku neugodnu naviku kritizirati i govoriti kako nitko ništa ne radi ili pak kopira druge, a kad netko napravi nešto novo onda se opet popljuje. Nikako ne valja", rekao nam je Mikšiæ svoja oèekivanja, a stekao ih je iz prijašnjih iskustava s hrvatskom publikom koja, ako je i brojna, teško može zadovoljiti neke kriterije i obièno se na takvim projektima može mnogo više izgubiti nego dobiti.

U komediji, glavne uloge utjelovile su Anita Berisha, zvijezda "Zabranjene ljubavi" i voditeljica Iva Šulentiæ koja se veæ nekoliko puta okušala u glumaèkim vodama. Prièa filma odvija se oko odbojkašica koje zbog propasti svog kluba odluèe potražiti uspjeh na pješèanom terenu zbog èega film, kako tvrdi Mikšiæ, pomalo nalikuje na "Baywatch". "Znate kako izgledaju odbojkašice na pijesku", rekao nam je redatelj kroz smijeh.

[video=youtube;ri69hh1n2Vo]http://www.youtube.com/watch?v=ri69hh1n2Vo&feature=related[/video]

Advertisement

sakal

Advanced PC user
Prvi krvatski 3D film!????
Jesi misli hrvatski?
Bumo vidjeli na sta lici.
Opet mi ne rece za brzinu kod premiuma racuna.Moze na pm?

kiwi

PC user
Meni super izgleda film, napokon nešto na foru amerièkih humoristiènih filmova, sad to što je malo tehnièki lošije napravljen, neæemo ulaziti u to, jer je prvi terminator (1984) imao za 64x veæi buðet za pravljenje filma, ali sve u svemu dobro izgleda iv...film...

$rky

Software guru
sakal brzina ti je kod premiuma od 450-570:)

Vidjet cemo sta ce biti s filmom, svi su ga posuli pepelom i prije nego su ga vidjeli....èudan smo mi narod...sve naše nama nevalja niš....

sakal

Advanced PC user
1.hvala na info
2.Tu si u pravu.mi sve sto valja kod gledamo unistiti,prodati,...
Film treba vidjeti!