Advertisement

Problemi sa RAM-ima

kneips

Advanced PC user
Rami mi rade na 57% nemam pojima zašto...? imam 2gb rama i po meni ih nema šta toliko opteretit.
Defregmentiro sam disk i sve je isto, ugasio sam sve šta bi moglo utjecat na njih ali i dalje isto.
Dajte neki pametan savjet šta bi moglo bit!!!!!!!!!!!

Advertisement

zava

Software guru
Rami mi rade na 57% nemam pojima zašto...? imam 2gb rama i po meni ih nema šta toliko opteretit.
Defregmentiro sam disk i sve je isto, ugasio sam sve šta bi moglo utjecat na njih ali i dalje isto.
Dajte neki pametan savjet šta bi moglo bit!!!!!!!!!!!
skini si free ram xp pro pa procesljaj ramove,negdje su ti zarobljeni ostali

BOKI

.........
hm...dobar je i ''speedram2'', radi isto što i ''freeram''.....kod mene je 1023 mb i uzima mi isto oko 50%, jbg. ipak je to vista koja ima malo više zahtijeva i pokrenutih servisa...........:cool:

kneips

Advanced PC user
hm...dobar je i ''speedram2'', radi isto što i ''freeram''.....kod mene je 1023 mb i uzima mi isto oko 50%, jbg. ipak je to vista koja ima malo više zahtijeva i pokrenutih servisa...........:cool:
fora je u tome da mi je do nedavno bilo maksimalno na 37.....juèer pogledam i ono 57%....freeram mi sada pokazuje 45% :confused:

BOKI

.........
hm...ajd da završimo....klikni na ''ctrl+alt+del'', pokreni ''upravitelj zadataka'', onda klikni na ''procesi''....vidi se koji su procesi pokrenuti i u produžetku vidiš koliko ti svaki od njih ''jede'' ram-a..........ako misliš da ti ijedan od njih ne treba ili do sada nije bio pokrenut, zaustavi ga i ''the end''......:cool:

kneips

Advanced PC user
hm...ajd da završimo....klikni na ''ctrl+alt+del'', pokreni ''upravitelj zadataka'', onda klikni na ''procesi''....vidi se koji su procesi pokrenuti i u produžetku vidiš koliko ti svaki od njih ''jede'' ram-a..........ako misliš da ti ijedan od njih ne treba ili do sada nije bio pokrenut, zaustavi ga i ''the end''......:cool:
ma sve sam to ja veè probao....ali ništa....sad stoje na 45%

BOKI

.........
hm...jer i meni ponekad nešto uzme malo više i ja onda samo 'klik' na ''freeram xp pro'' ili na ''speedram 2'' i on malo oporavi......nprm sad sam to uradio, sa 48% na 59%.....:cool:

BOKI

.........
hm... i naj jednostavnije riješenje:...ako to što nešto uzima malo više ram ne utièe na rad compa- nemoj provjeravati koliko imaš slobodnog i sve ok.......:cool:

BOKI

.........
cudno mi sve to.da nezna di ide memorija.
hm..ma i meni ....mislim na one moje slike iz prošlih postova....sve lijepo piše gdje ide i koliko......''upravitelj zadataka'' (tako ga zovu na visti), jbg....koji su programi, procesi i servisi pokrenuti......:cool: