Advertisement

Problem Windows XP - pomoć

Tablet

Software guru
Imam neki stari kompijuter s kojeg bi trebao spasiti podatke, star je jako puno godina i još ima xp na sebi.

Sustav se neće dići, koji god mod da izaberem s prve slike sustav se krene dizat (druga slika) i odmah padne i pojavi se treća slika.

Ima tko savjet, cilj je jedino spasiti slike s računala.

IMAG0038.jpg

IMAG0039.jpg

IMAG0040.jpg

Advertisement

Tablet

Software guru
jel bi se moglo na primjer spasiti podaci tako da se izvadi disk pa spoji na prijenosni hard ili ni tako nebi radilo radi windowsa

dalmatino

............
To uopće nije problem ako je HDD ispravan,treba ti neki live cd,idem tražiti pa ti pošaljem link,možeš ti bez problema spojiti taj HDD na neki drugi komp pa kopirati sa njega,ako je HDD ispravan a vjerovatno je,sistem će se normalno podizati sa tog trenutnog HDD-a ako slučajno neće samo namjestiš u biosu da podiže sa tog ispravnog HDD-a,neznam koliko imaš RAM-a i snagu procesora,poslao bi ti link za jednu sedmicu live CD,jako je dobro ima dosta opcija,i rad je našeg čovjeka

Tablet

Software guru
to je od prijateljice stari kompijuter i sve joj je na tome, sve slike koje je ikad imala pa bih joj to htio spasiti...

gorand

Software guru
imaš dva načina.....
jedan je da ga staviš u drugi komp ,normalno staviš da nije primarni.....i kad se taj komp upali....ovaj disk će biti kao drugi dodatni disk i sa njega kopiraš što želiš
drugi način je dalmoš preporučio..ali u tom slučaju moraš imati ispravan cd/dvd čitač i još jedan disk ili usb gdje češ to kopirati...

dalmatino

............
Link je poslan,pozdravi frendicu u moje ime,sve ti je objašnjeno u PM i tu u postu,ja sam to radio masu puta,i ako ti trenutno ne treba to što sam ti poslao,dobro je to imati,trebaće ti

Tablet

Software guru
Zahvaljujem se Dalmatinu, na kraju sam na svoj nacin koji sam i planirao a Dalmatino je potvrdio da mogu. Da ne kompliciram posto je sustav u banani, komp star i za bacit i pun virusa skinu sam s njega hard, spojio ga na svoj prijenosni hard i spasio podatke.

Ono sto je sad problem je moj komp. Nakon toga mi se cudno ponasa, kad kliknem dvaput lijevim klikom otvori se prozor properties a ne folder, tipkovnicom ne mogu pisat pa pisem s moba. Di je problem ? Skenirao sam avastom sve je u redu ali ne mogu otvarat foldere osim na desni klik pa open i ne mogu pisat, kad stisnem neko slovo ono napravi desetu radnju

Tribanj

Software guru
To ne znam, ali mislim da je problem s XP-om bio u Bootloaderu. S Repair koji sam ja spomenuo bi popravio Bootloader i sustav bi se podignuo, a da ne bi izgubio ništa.

gorand

Software guru
da ti nije dalmoš poslao virus ,pa preuzeo kontrolu nad računalom :).........sad će on meni drugi žuti ...

gorand

Software guru
"skinu sam s njega hard, spojio ga na svoj prijenosni hard i spasio podatke."
ja tebe sad ne razumijem....kako si to napravio....ovdje spominješ spojio na prijenosni...a sad da ćeš izgubiti slike........
ajd napiši redom kako si i šta radio

Tablet

Software guru
Izvadio hard disk iz njezinog racunala, spojio isti sa svojim prijenosnim kucistem-izvadio svoj disk i spojio njezin da bude kao prijenosni hard. Nakon sto sam prebacio podatke na svoje racunalo pocelo se to dogadat.

Tablet

Software guru
Pitam ako vratim sustav za jedan dan hocu izgubit ono sto sam danas radio, dakle njezine slike