Advertisement

Problem kod instalacije Windows 7

dalmatino

............
Probao sam ovo postati pod Windows 7 al mi ne dozvoljava (šefe riješi to),donio mi frend danas laptop da mu ne vidi HDD u biosu,probam live XP sa usb i sve radi OK,idemo na novu instalaciju HDD učitan u biosu,instalacija prošla i sada poslije restarta kada se treba učitati radna površina izbaci neki eror ,ne uspijemo pročitati kod i poslije toga nudi Safe Mod i sve one ostale opcije,probam ući u Safe Mod al opet ista stvar ,opet eror i opet nudi Safe Mod i ostalo,sada prvo mi je bilo sumnjiva Radna memorija jer sam već imao sličan slučaj a opet ako je do RAM-a kako prođe instalacija i zašto radi Live XP,HDD u Live XP uredno učitava,nisam probao Live cd sa mrežnom da radi i zvučnicima,da vidimo vaša mišljenja u čemu je problem,po meni nije problem u RAM-u ni HDD-u,jedino ako RAM zašteka povremeno znam za memori test ,HDD Regenerator,htio sam mu promjeniti RAM jer imam neke kod sebe al on nije htio jer laptop nije njegov,čisto me zanima jel neko imao sličan problem i što bi moglo biti da znam za ubuduće

Advertisement

Aco29

Moderator
Staff member
Iskreno ja bih tu prvo posumnjao na HDD, i ne vjeruj puno programima tipa HDD Regenerator nema tu programa čim on proveru i oporavku loših sektora iz aktivnog windowsa.
Ili da nije slučajno do grafike nešto pada je ne zeza generički drajver.
Probaj stisnuti Pause/Break na tastaturi kad ti se pojavi taj error, pa pročitaj šta piše.

dalmatino

............
Hvala Aco ,mislim da nije do grafičke ,jer ako se ne varam njezini driveri se ne pokreću u Safe Modu , znači ako je do drivera grafičke Safe Mod bi trebao raditi po meni prije mrežna ili zvučna kartica,može biti sve ko će ga znati,neznam sve mi miriše na RAM ,mada ne mora biti

STONE

Prijatelj *****a
Nekad je problem sa instalacijom Sedmice na HP laptopima (bar je bilo) zabog prisutne recovery particije,a HP ima posebnu recovery particiju koju nije baš tako jednostavno izbrisati..:rolleyes:

dalmatino

............
Da baš sam se čudio što mi taj OEM (ako se ne varam tako se zove)particiju neda formatirati ,a sedmica je već bila u njemu,sad sam se sjetio da sam imao sličnu stvar na XP dva puta jednom je bilo do pržilice,drugi put do RAM-a tako da je tu sve moguće,čudim se nekim ljudima hoće sedmicu na procesor 1.3 i 2 GB RAM-a ,trebao ga danas donjeti al izgleda da mu je to muka,čovjek zna instalirati Windowse i ništa više a misli da zna sve,hvala Stone,hoće li acronis izbrisati tu recoveri particiju?ima tu još jedan problem što on u biosu ne vidi svaki put HDD,nekad ga ima nekad nema,evo otkrili smo i tip HP 635, tražim recovery manager boot cd

Riješeno sa Acronisom

Last edited: