Advertisement

Presnimavanje CD-ova i DVD-ova - Pomoæ !

KetVonDi

Basic PC user
Ovako veæ dugo želim da neke slike presnimim na DVD-R, ali ne uspjevam u tome. Imam Windows 7 i Nero BurnLite 10. Uradim sve po postupku, ubacim dvd dodam slike, onda odem na burn i na kraju sveg toga kaže mi da je proces odraðen. No dvd je i dalje prazan. To mi se dešavalo i prije kad sam imala neke drugaèije verzije Nera. Negdje sam èitala da se presnimavat može i tako kad odeš na datoteku 'copy' pa zatim na dvd-r i 'paste' ali kod mene jednostavno nema tog 'paste' tako da nisam mogla ni na taj naèin ništa postiæi. Jedan dan èitam na na netu o tim stavrima i pronaðem link za download nekog jednostavnog programa za presnimavanje i skinem ga. Kao i inaèe odradim sve i na kraju mi se pojavi prozor na kom piše da uopæe nemam ureðaja za snimanje.

Nadam se da mi ko može pomoæi, šta da radim da bih presnimila neke datoteke na dvd ? Uzimajuæi u obzir da se baš ne razumijem u te ureðaje, pržilice, programe i sl. Hvala u svakom sluèaju.

Advertisement

Dzi

Administrator
Staff member
Pozdrav,

moj prijedlog ti je da skineš odlièan program: Download Ashampoo Burning Studio 10

POkreni program i odaberi Burn files and folders. Nakon toga jednostavno odaberi datoteke i klikni next.
Ako ti nakon toga ne bude pržio onda probaj s drugim DVD-om. Npr. ako ti je taj DVD-R+ probaj DVD-R- i obratno

KetVonDi

Basic PC user
Skinula sam taj program i kliknula na Burn files and folder i pojavio mi se prozorèiæ No compatible recorder found.

:(

Dzi

Administrator
Staff member
Odi u Control Panel, pronaði pržilicu pod devices i reinstaliraj drivere za nju

Dzi

Administrator
Staff member
Pržilica je u sklopu CD/DVD-ROM ureðaja. Onda to odabereš, desni klik te update drivers gumb pronadi

KetVonDi

Basic PC user
Reinstalirala sam. Opet sam pokušala i isto mi je. Tj. pojavi mi se poruka No compatible 'CD record found.' :( ?

KetVonDi

Basic PC user
Probala sam i taj link ali ništa. Uglavnom hvala ti u svakom sluèaju ali izgleda da æu morat nešto drugo smislit za slike koje želim prebacit. ://