Preporuke.....

BOKI

.........
Otvaram ovu temu radi prepokuka (kad se netko odluèi za kupovinu nove mašine) iskusnih freekova za 'moæne' hardvere koji su trenutno aktuelni.......
za poèetak, ja planiram o novoj 'makinji' pa me interesira 32bitni (ili bi bilo bolje da preðem na 64bitni) procesor marka AMD i matièna za isti.......:punk:

Last edited:

gorand

Addicted to Download.hr
Otvaram ovu temu radi prepokuka (kad se netko odluèi za kupovinu nove mašine) iskusnih freekova za 'moæne' hardvere koji su trenutno aktuelni.......
za poèetak, ja planiram o novoj 'makinji' pa me interesira 32bitni (ili bi bilo bolje da preðem na 64bitni) procesor marka AMD i matièna za isti.......:punk:
koliko sam ja èuo (neznam da li je istina) da su intelovi
bolji

Dzi

Administrator
Staff member
ja kupujem od sada sve 64bit ne toliko radi sadasnje situacije nego za buduce...

BOKI

.........
koliko sam ja èuo (neznam da li je istina) da su intelovi
bolji
hm...hvala na mišljenju, ali sory nisam temu otvorio da bi sad raspravljali ili glasali koji su procesori bilji.....eto ti ideja za novu temu.....
samo bih molio savjet za veæ napisanu nedoumicu...:smartass:

Dzi

Administrator
Staff member
64bit u svakom slucaju ako ne planiras u sljedecih godinu dvje opet mjenjat

zmisis

Can't get enough of Download.hr
Ja bih AMD Athlon 64 za najnoviji Socket. Na temelju toga æeš se lakše odluèiti za matiènu ploèu. Èitao sam da su Intelovi kvalitetniji i dosta skuplji. AMD Athlon ima prednost što direktnio komunicira s memorijom i smanjuje latenciju (kašnjenje) za razliku od drugih procesora.

gorand

Addicted to Download.hr
hm...hvala na mišljenju, ali sory nisam temu otvorio da bi sad raspravljali ili glasali koji su procesori bilji.....eto ti ideja za novu temu.....
samo bih molio savjet za veæ napisanu nedoumicu...:smartass:
ha ha ,vidiš kako je zaj.b.no kad se ne shvati šta je "pisac htio reæi" u otvaranju teme

BOKI

.........
Ajde da èuje barba Stone,koliko love si spreman uložiti pa da dam koju preporuku!!!:innocent:
a moj barba, lova nije toliko bitna......recimo oko 2000-2800 kn, normalno bez monitora, èak bez i napajanja (imam ih viška), možda i bez dvd/cd rom, imam i njih, bez ostalih prikljuèaka....znaèi ovako, matièna ploèa sAM2 (što'no kažu sa svime) bit64, AMD procesor 64bit, najmanje 2,7ghz (bez mog oveclockiranja), hard disk najmanje 160gb, i dobro kuæište u koje æu to sve ubaciti.......:em3900:

Aco29

Moderator
Staff member
pa za te pare ak je samo do procesora kucista i maticne mozda ovako nesto

Procesor:
CPU ATHLON 64 X2 6000+, AM2, BOX, DUAL CORE

Maticna:
AM2 ASUS M2A-MX

Hard:
HDD 500 GB,WD5000AAKS,SATA-2, 16 MB/7200rpm

Kuciste bez napojne:
FRONTIER WI20A-BK/BK Crno 12cm fan

Ako sve ostalo imas mozes to kupiti sa ti parama koje imas..

BOKI

.........
hm...èuo sam da asus-ove nisu baš nešto pa mi treba preporuka po moguænosti iz vlastitog iskustva.....sve što si t9i napisao i ja sam baš to gledao (ali ja onako pocijeni).....

STONE

Prijatelj *****a
pa za te pare ak je samo do procesora kucista i maticne mozda ovako nesto

Procesor:
CPU ATHLON 64 X2 6000+, AM2, BOX, DUAL CORE

Maticna:
AM2 ASUS M2A-MX

Hard:
HDD 500 GB,WD5000AAKS,SATA-2, 16 MB/7200rpm

Kuciste bez napojne:
FRONTIER WI20A-BK/BK Crno 12cm fan

Ako sve ostalo imas mozes to kupiti sa ti parama koje imas..

Zanimljivo!!!Nije loše dapaèe!!!

ja bi to ovako:

proc.AMD Athlon 64 X2, 6400+, (mada pošto znam da voliš clockanje amd-ov black edition X2 5000 ili x2 5400 bi bio odlièan izbor za tebe):yes:
matièna:Gigabyte MA78Gm-S2H
RAM:Kingmax DDR2 800MHz 4X1GB ili 2X2GB
Hard:320GB Hitachi, SATA II
kuæište po izboru:punk:

Aco29

Moderator
Staff member
Dobre su one boki i jedna i druga ali ako vec imas pare ja bih se odlucio za ovu

MB Gigabyte MA790X-DS4, sAM2, AMD 790X, 2x PCIE x16 CrossFire, SATA, FW, GLAN

STONE

Prijatelj *****a
i gledam neke matiène...piše nešto 'integrirana grafika'.. šta s tim..??
:em0100::em0100:

Šta s tim...
Znaèi da matièna na sebi ima integriranu grafulju pa je ne moraš kupovati posebno!!!:tt2::tt2: