Preporuka USB 3.0 memorije

Dzi

Administrator
Staff member
Pozdrav,

treba mi USB 3.0 stick. Ima netko neki brzi za preporučiti?

Gledam JetFlash 780 Transcend 32GB. Našao sam test neki koji mi se ne čini realnim budući da stick košta 240kn:
http://usbflashspeed.com/36372

Aco29

Moderator
Staff member
Do kojeg kapaciteta, i koliko para,recimo baš dobar izbor ti je Kingston 64GB DataTraveler 100 G3 ali je od 40 do 50 eura zavisi od radnje do radnje ili nešto manje recimo Kingston Flash 16GB DataTraveler Ultimate G2 on ti je negdje ok 20-25 eura.

i ako se odlučiš na kingston a mislim da je najpouzadiji bježi samo od DT R30 modela crkavaju ko ludi.

Dzi

Administrator
Staff member
Minimalno bi 16gb kapacitet i do 350kn. Nije mi toliko važno da je mrcina koliko da je brz.

Aco29

Moderator
Staff member
Koliko ja sebi pretvoti 350 kuna je oko 45 eura što bi se uklopio u za ovaj od 64 gb, ima još jedan model a to je.

Kingston Flash 32GB DataTraveler Ultimate G3 cijena mu je od 35 eura pa do 45 eura opet zavisi od radnje do radnje
brzina mu je 160/70

A verbatim V3 Store’n’Go serija ti je poznata po baš dobroj brzini čak i do 170-175 / 80 MB/s a

32Gb ti je negdje oko 300 kuna ili 40 eura.

Aco29

Moderator
Staff member
Za verbatim nije tačno iz te serije V3 MAX ide do 175/80 to sigurno, a za ovaj JetFlash 780 ne znam nisam nikad se susreo sa njim ali daj bože da ima tu brzinu, nekako mi je nelogično da brzina čitanja ide do 204 a brzina pisanja samo 58.

Dzi

Administrator
Staff member
Naručio sam ovaj JetFlash 780. 32GB je 240kn tako da mi se čini kao OK investicija. Gledao sam par YouTube videa gdje su ljudi demonstrirali brzine i stvarno izgleda da je dosta brz. Javim kada osobno isprobam

Aco29

Moderator
Staff member
Naručio sam ovaj JetFlash 780. 32GB je 240kn tako da mi se čini kao OK investicija. Gledao sam par YouTube videa gdje su ljudi demonstrirali brzine i stvarno izgleda da je dosta brz. Javim kada osobno isprobam
Ajd baš testiraj pa javi brzine da se zna i taj podatak o tom modelu :)

Dzi

Administrator
Staff member
Danas sam dobio usb pa sam ga testirao. Na USB mi piše brzinom od 79-80MB što je po meni super brzo.