Advertisement

Otklanjanje poteškoæa u Windows 7

Tablet

Software guru
Instalirao sam par raznih Adobe flash player i od tad mi se nije nijednom komp ugasio. Nekad padne youtube-piše srušio se flash, ali se više ne gasi komp :)

dalmatino

............
znaèi bio je problem flash player,nije ti problem njega deinstalirati i onda instaliraš zadnju verziju mada ponekad one znaju biti problem,najbolje ti je deinstalirati sa ccleanerom ili sa revom uninstaler,za revo je dovoljna free verzija

Tablet

Software guru
radio sam ja to i prije, deinstalirao i ponovo instalirao, ali se isto dogaðalo, pa sam sad par verzija odjednom instalirao i sve radi ok (skoro,ali zadovoljavajuæe) :)

nedims

Software guru
Windowsi imaju strasan alat...koji se vrlo rijetko koristi...a trebalo bi ...
Klik na Open Action Center...klik na Maintenance...klik na View reliability history ...sacekati da se ucita...
Kada se ucita...imate pregled sedmicni ili mjesecni svih kvarova i opciju za rjesavanje tih kvarova. Kvarovi koji se cesto pojavljuju moraju se promtno rijesiti.
Ako krivulja ide u zoni od 5 do 1o ... sistem je OK. Moja krivulja je na 10... i kod svih odrzavanih sistema je na 10 ili tu negdje. Ako je krivulja ispod 5 ...znaci da ima dosta problema i u pravilu treba se reinstalirati sistem.

Samo da dodam: kada se misem klikne na crveni krizic...koji oznacava problem,...dole ispod se pojavi naziv kvara. Ako taj dio potamnite, pa desnim klikom misa izaberete view technical details dobijete detaljan opis kvara ...

Last edited:

nedims

Software guru
Nemoj biti zadovoljan sa: izmedju 5 i 10. Potrudi se da ti bude na 10...ili jako blizu 10. Ima bezveznih kvarova koji krivulju spustaju.Naprimjer...ako pogresno ugasis kompjuter ...krivulja pada. To nije nista...ali, ako ima kvar...rijesi ga...

nedims

Software guru
Kolega@Tablet
Napisao sam kako se problemi otklanjaju...
Krivulja ti nije skroz losa...a period od 1.3 - 7.3 je dobar.Upravo tako treba da bude.Ipak, klikni gore lijevo na Weeks pa provjeri kakvi su ti to kvarovi.Obrati paznju na kvarove koji se ponavljaju...to se treba rjesavati.
Klik na crveni krizic...dole se izlista opis kvara...potamni ga, pa desnim klikom misa izaberi view technical details. To ti je tehnicki opis tvog kvara. Mozes prva dva reda ubaciti u Googl ... i pronaci rjesenje. Alat je definitivno...odlican.

kolega@zava
ako imas Sedmicu ili Osmicu...dole desno kod sata imas zastavicu. To je akcion centar ili ga nadjes kroz Control panel. Ako ti je XP ...taj alat nemas

zava

Software guru
hvala nedims...kod mene je hebeni njemacki pa se zove wartungscenter heheh...hvala

dalmatino

............
Treba napraviti live CD pa možeš raditi što želiš,evo ja se 2 dana muèim sa pravljenjem multiboot usb stick sa jedno 10-tak bootabilnih programa,nije do mene ,zeza me 1 usb disc pa svako malo prebacivam sa jednog na drugog,vjerovali ili ne imam 7 USB stickova i svi imaju svoju svrhu,,Zava ako želiš prebaciti taj XP na hrvatski javi koji je SP ,možda imam riješenje,baš sam maloprije instalirao pogrešne drivere za bežièni i kaže da se komp mora ugasiti i naravno neæe više podigne windowse al je tu MSDART koji to riješi bez problema

Last edited:

zava

Software guru
ma salim se dalmatino imam win 7...a sinu sam nedavno kupio novi pc sa win 7 i ima mogucnost za 14 € nadogradit win 8...neznam sta da radim u tu svrhu jer mislim da je taj win 8 za touch pad-e...a i eto izlazi win 9