Advertisement

Otklanjanje poteškoæa u Windows 7

Franc

Jazavac
Otklanjanje poteškoæa na upravljaèkoj ploèi sadrži nekoliko programa za otklanjanje poteškoæa koji mogu automatski riješiti neke uobièajene probleme s raèunalom, kao što su problemi vezani uz povezivanje s mrežom, korištenjem weba i kompatibilnošæu programa.

Iako alati za otklanjanje poteškoæa nisu osmišljeni za rješavanje svakog problema, korisno ih je prvo isprobati,a na taj naèin možete èesto uštediti vrijeme i trud.

Rješenje:
  1. Otklanjanje poteškoæa otvorite tako da nakon gumba StartSlika gumba Start kliknete Upravljaèka ploèa, a zatim u odjeljku Sustav i sigurnost kliknete Naði i otkloni poteškoæe.

Nakon što pokrenete alat za otklanjanje poteškoæa, možda æe vam postaviti neka pitanja ili vratiti uobièajene postavke kako bi riješio problem. Ako je alat za otklanjanje poteškoæa riješio problem, možete ga zatvoriti. Ako nije mogao riješiti problem, možete pregledati nekoliko moguænosti koje æe vas uputiti gdje možete pokušati naæi odgovor na internetu. U svakom sluèaju, uvijek možete pregledati cjelokupni popis uèinjenih promjena.

• Napomene
  • Ako kliknete vezu Napredno u alatu za otklanjanje poteškoæa i poništite potvrdni okvir Automatski primijeni popravke, program za otklanjanje poteškoæa æe, ako pronaðe probleme, prikazati popis rješenja koja možete odabrati.
  • Sustav Windows obuhvaæa nekoliko alata za otklanjanje poteškoæa, a još više ih je dostupno na internetu ako potvrdite okvir Preuzmite najnovije alate za otklanjanje poteškoæa s usluge otklanjanja poteškoæa na mreži u sustavu Windows koji se nalazi pri dnu moguænosti Otklanjanje poteškoæa. (Ovisno o postavkama sustava, umjesto toga možete imati okvir Želite li najažurnije dostupne sadržaje vezane uz otklanjanje poteškoæa?. Ako želite, kliknite Da da biste pristupili alatima za otklanjanje poteškoæa na internetu.)

Advertisement

Tablet

Software guru
Imam windows 7 i èudan problem. Kad sam na youtubu i otvorim 4-5 pjesama ugasi mi se komp, nekad javi grešku flash sustav je pao, ali veèinom se komp ugasi. To mi se još javlja kad igram igrice, nakon par minuta se ugasi. Sve ostalo radi normalno, ako neæu na youtube slušat pjesme, igrat igrice, neæe se nikad ugasit, sve radi super.

Koji mu je vrag ???

sony boy

Basic PC user
Oèito je da u tim trenutcima potreba za memorijom je veæa i veæa su grijanja matiène i grafièke. Kad si zadnji put oèistio laptop od prašine. Ako nisi dugo ili nikad - bilo bi dobro da to uradiš jer laptop ima sigurno postavke da kad mu temperatura preðe zadani prag - radi sigurnosti se gasi.
To je prva stvar koja mi pada na pamet.

dalmatino

............
Vjerovatno se pregrijava procesor kao što napisa sony boy trebalo bi ga dobro oèistiti,ja nabavio kompresor za to ,al mi se nešto poèeo komp gasiti iz èista mira,temperature OK,vjerovatno napajanje

Tablet

Software guru
Radi se o kompu, oèistio sam ga od prašine, dosta snažan, nove su komponente u njemu stare 1-2 godine, to se poèelo dogaðat nakon instalacije sustava ispoèetka (windowsa). Nije pregrijavanje jer radi i po 10 sati bez gašenja sve živo ukljuèeno, a kad poðem to raditi doðe do toga. Predpostavljam da trebam opet instalirati windows, ali mi se to nekako neda opet radit.

dalmatino

............
Imam windows 7 i èudan problem. Kad sam na youtubu i otvorim 4-5 pjesama ugasi mi se komp, nekad javi grešku flash sustav je pao,
Ja bi prvo instalirao na novo windowse pa vidio reakciju,imao sam 1 sluèaj da je komp gasio virus,javlja ti grešku flash sustav je pao,kada se gasi ne izbacuje ti nikakav eror,skoro pa slièno kao kod mene ,iz èista mira se gasi,mislim da je do RAM-a da bi izbacio nekakav eror,prije æe biti windowsi ili napajanje,ako imaš 2 ploèice RAM-a izvuci jednu pa ga pusti malo da radi tako,pa opet drugu

Tablet

Software guru
100% nije do komponenti, jer je sve do toga radilo super, ali moguæe je da je taj virus koji gasi komp, èesto mi antivirusni javi da se neka stranica ne može otvoriti (neki tv-hd) -da je zaražena, a uopæe u tom trenutku ništa ne otvaram, kad skeniram komp ne može naæi taj virus, ali on sam se èesto javi, možda je to ?

dalmatino

............
možda,probaj sa ovim,meni najbolji

Malwarebytes : Free anti-malware download

nije potrebna registracija za skeniranje,samo za aktivnu zaštitu ga moraš aktivirati,možda ti taj flash ruši sistem,svašta se dogaða.meni je jedno vrijeme Mozzila stvarala probleme,stvarno se ponekad iznenadiš što sve stvara probleme,zar je problem potrošiti 1-2 na novu instalaciju i znati jel do sistema il ne

Tablet

Software guru
probao sam s tim antivirusnim,ali nije pomoglo :)

sad sam igrao igricu i ugasio se, kad sam ga upalio èuo se jedno 2 min jako ventilator, tri puta jaèe nego inaèe, temepratura je bila ok 40c, nakon par min se spustila za 2-3 stupnja. Ugraðivao sam novi hard-disk, instalirao windows novi pošto je i hard novi, i od tad mi se to poèelo dogaðat.

dalmatino

............
probaj skenirati disc,ideš na Disc C ako su ti windowsi na njemu pa na svojstva-alati-provjera pogrešaka,oznaèi kvaèicom obe opcije i napravi restart kompa,može potrajati ,neæe ti ništa zeznuti ako prekineš tražiæe ti pri svakom podizanju windowsa provjeru,znaèi ako pokreneš ne stopiraj i možeš probati sa HDD Regeneratorom on se prži i pokreæe kao i windowsi,ma ko kompovima može biti pametan 1 dan radi OK drugi bože saèuvaj i tako svaki dan,nisu to velike temperature može on i do 80 stupnjeva

Tablet

Software guru
Napravio sam to, nije javilo nikakvu grešku. Sutra kad igrao igricu vidjet æu kako se ponaša.
Hvala na svemu, valjda æemo nekako riješit to :)

sony boy

Basic PC user
tablet, da li si promijenio termalnu pastu u zadnje vrijeme (na googlu vidi šta je to) a temperatura ti je za 20 stupnjeva veæa nego što bi trebalo biti. dalmatino, oprosti ali nisam još èuo do sada da PC radi na više od 65 stupnjeva, možda je ne znam ali ...
tablet, dolazi ti do pregrijavanja i moraš provjeriti sve - ventilatore, termalnu pastu zamijeniti obavezno. na kompu koji je stariji od 5 god to se mora napraviti - kupi pastu ali ne onu od 10 kuna nego malo kvalitetniju - sve možeš pronaæi na googlu

Tablet

Software guru
slažem se da nije problem u kompu, radi po cijeli dan i ništa ne bude, upalim ga i radi samo 20 min, a u tom vremenu sam upalio igricu zna se izgasit,a komp radi tek 20 min

dalmatino

............
uvijek se gasi na istoj igrici ili na svim igricama?moraš zakljuèiti na što pokrenuto se gasi,ako je na pojedinim igricama onda je problem u njima,pogledaj što ti je namješteno pod upravljaèka ploèa-moguænosti upravljanja energijom-ako nije postavi na balansirano-klikni na promjena postavki plana-promjena dodatnih postavki-tu pronaðeš upravljanje energijom procesora klini na + opet na +pravila hlaðenja i ako nije postavi na postavka: pasivna

Tablet

Software guru
evo igrao sam par dana igrice i nije se nijedamput izgasio, a nisam mu ništa radio hehe