Advertisement

Novi monitor - savjeti ?

Tablet

Software guru
Imam monitor 19" star preko 10 godina kvadratnog oblika, a danas su svi pravokutnog i vrijeme je da ga zamjenim.

Planirao sam kupiti nešto od 21" za 900 kn, ali ipak možda bolje dati nešto više ša uzeti za duže vrijeme 23" ili 24". Htio bi da cijena bude od 1100 kn do 1300kn, tuda negdje.

Kroz godinu dana ću možda prodati računalo i kupiti laptop, pa bi bilo dobro da nije VGA monitor radi priključka. Koliko vidim razlika u dijagonali između 23" i 24" je svega jedan cm.

Ovaj LG mi se dosta sviđa

LG 23" Monitor IPS - 23MP67VQ-P (AH-IPS; LED; 16:9;... | Extreme Digital online trgovina
LG 24M47VQ 23,5" LED Monitor | Extreme Digital online trgovina
Acer K242HLABID 24" monitor | Extreme Digital online trgovina

Koji je sad najbolji tip matrice: IPS ? TFT je mislim zastario

Ovaj ima TFT
Philips 246V5LSB/00 24" LED monitor | Extreme Digital online trgovina

Advertisement

Dzi

Administrator
Staff member
Od ovih najbolje karakteristike ima Acer K242HLABID 24"

Najvašnije stavari koje treba gledati su vrijeme odziva (da je što manje), kontrast da je što veći i kut gledanja da je što veći kako bi sliku mogao vidjeti što bolje pod različitim kutovima.

Franc

Jazavac
Nakon Asusa 24'' , starog 4 godine tražim neko osvježenje.
Tražim monitor od 27'' koji bi se svakodnevno koristio. Ponajviše Office poslovi, zna se nekada zaletiti i neka igra.

Stvarno ima hrpetina toga u ponudi i jako se teško snaći.

Za sada su mi najbliži:
1. HP Pavilion 27XW
2. Asus VX279H-W

Poželjno je da je bijeli (nije presudno), bezel-less (nije presudno) i da je oko 2000 kn +- 100 (presudno), i naravno 27''.
Ako imate kakvih prijedloga pucajte?

Inače HP 27XW ima stvarno dobre recenzije, čak ga pcmonitors preporučuje.
Dok sam za Asus VX279 čuo da ima osjetan glow, pa me to malo odbija.

zbracun

PC guru
A da pogledaš još i ponudu i karakteristike monitor - TV? Ili čak TV u ulozi monitora? Ja sam svojevremeno tražio monitor i na kraju, nakon dosta čitanja, zaključio da su to najisplativije mogućnosti, pošto se danas televizori i monitori puno (ili ni malo) ne razlikuju po karakteristikama, a televizori imaju daleko veće mogućnosti priključaka, a uz to imaš i TV.

Franc

Jazavac
@zbracun - nisam pobornik toga, zbog nekih stvari kao odziv i sl. A i nekako mi sama pomisao da imam DVB tuner u ekranu na pola metra od mene, kojeg vrlo vjerojatno neću nikada koristiti ne predstavlja sex. :)

@aco - čini se kako toga još nema u HR. No još nisam izvršio detaljnu pretragu. Budem pogledao/pročitao i recenzije o njemu da ga malo provalim.

Aco29

Moderator
Staff member
Mora biti dostupan i u Hrvatskoj, i moj ti je savjet ne drži se rencezija slijepo, informacija iz prve ruke ako može ili na lice mjesta ga upališ koji minut probaš na njemu par stvari pogledaš sliku, ugao, kontrast, boje..

Franc

Jazavac
Je, možda ima ali 200 km od mene, pa da skoknem pogledati. :)
To bi bilo dobro, no nema o tom monitoru još ništa u HR.

Čiji je IPS panel u njemu, LG-AH?

Last edited:

Tablet

Software guru
Kako sam pokrenuo ovu temu, da vas izvjestim. Kupio sam monitor ACER CB240HY - 24"
Super mi je što ga mogu rotirati, spustiti ekran skroz dolje ili ga visoko podignuti - što malo koji monitor ima, a to mi puno znači - većinom su ekrani statični bez klizne mogućnosti gore-dole

Specifikacije su na linku CB240HY | Monitors | UM.QB6EE.010 | Acer Professional Solutions pod View full datasheet

ACER CB240HY
  • 60.5 cm (23.8") Full HD (1920 x 1080)
  • IPS
  • DisplayPort DVI VGA
  • 6 ms
  • 250 cd/m²

Last edited:

Franc

Jazavac
Uzeo HP 27XW. Za sada mogu reći da je monitor odličan. Nema glow-a, nema ghosta... jednostavno fantastičan! Očaran sam kvalitetom.

Tablet

Software guru
Jedno pitanje koje je vezano za moj novi monitor

Pošto mi je presitan pregled ekrana na 100%, stavim si na 120% ili 125%, ali kad upalim računalo vrati mi se na 100%. Nekada bude na zadanom (120%), ali većinom se vrati na 100%... kako to riješiti ?

upload_2016-3-13_13-34-53.png

Franc

Jazavac
Možda grafička (driver/software) stvara problem (briše postavke iz registry-a), pa stavlja po svome?

Thread starter Similar threads Forum Replies Date
Hardver 0
Hardver 11
Download.hr 146
Download.hr 15
Download.hr 8