Advertisement

Novi Download.hr

Dzi

Administrator
Staff member
Pozdrav!

Evo kako polako krećem sa izradom novog download.hr sustava ovdje možete stavljati sve svoje prijedloge od dizajna, preko mogućnosti sustava pa do sadržaja...

Naravno neću moci sve vase zelje ispuniti ali barem cu pokusati neke koje smatram korisnim i da su realne mogucnosti da se naprave ispuniti.

Advertisement

Dzi

Administrator
Staff member
Mogućnost slika će naravno biti podržana u novom sustavu. Samo što se naravno sad neće moći ići stavljati za sve programe slike, već se to bude u hodu kako se koji program bude osvježavo stavljalo

Dzi

Administrator
Staff member
Jos jedan napomena: pokušat ću integrirat forum i novi portal u jedan sustav.

Dzi

Administrator
Staff member
Ovako tematski za početak će se sastojati od sljedećih djelova (bit ce napravljen na nacin da se lako mogu dodati novi djelovi):
- Windows softver (bez igara)
- Igre (ne samo one obicne nego i one prave, plus najavni filmici za igre i slicne stvari)
- recenzije (softver i igre)
- novosti (po kategorijama, i bolje organizirano nego do sada)
- online igre (za početak samo njih 2200 :) )
- Forum (budem ga pokusao staviti U stranicu)
- MyAccount (znaci korisnik se registrira na forum i ima racun koji vazi za cjeli portal. Tu ce biti stvari kao nadgledanje odredenih programa i slicno)

Bit ce tu neke nove stvari, malo web 2.0 stvarcica i tako. Uglavnom za početak neću sa njima pretjerivati jel jos nisam ni ja sa njima na ti, ali zelio bih sada stvoriti kostur koji se da lako doradivati i slicno.

Nadalje, bit će slike programa, mogućnost komentiranja, nadgledanje programa itd...
Imam dosta toga u planovima a sad cemo vidjet sta se da odmah realizirati a sta cu ostaviti za kasnije

Babaa

Dajem banove
Super.Ali mi se baš i nesviđs forum u stranici.Sve je drugo dobro.Al ti radi šta oš

- Napraviš video prezentacije/recenzije programa (Kao što su ovi iz BUGa napravili za Vistu u BUG TVu). Ako ne za sve programe onda barem za neke (IE7, Office 2007...)
- Vijesti napraviš kao CNetov BUZZ REPORT
- Za svaki program napraviš recenziju (to već imaš), i dodaš što je plus, a što minus u tom programu/igrici, dodaš svoju ocjenu, al' ne IE7 - 5, već
IE7
DIZAJN: 5
FUNKCIONALNOST: 4
INSTALACIJA: 5
...

- Napraviš CD: The best of download.hr
- Vidio sam neke tvoje reklame - Download.hr skidaj do kraja. Kad budeš radio na BigBrotheru onda stavljaj takve gluposti, a sad kad imaš download portal onda napraviš mali iframe u koji staviš linkove na top 5 programa na download.hr ili 5 najnovijih programa na download.hr. Možda dodaš i pretraživački okvir...
- Napraviš nagradnu igru da svaki 100 download dobiva nagradu ili svaki 100 post na forumu. Ne svaki moj 100ti nego globalno.
- Ili napraviš nagradnu igru napravi najbolji logo za download hr i osvoji nagradu (Napraviš top listu i onda koji logo ima najviše glasova osvaja nagradu (npr USB od 1GB)).
- Napraviš top listu Download HR Top 20 (isto kao i glazbena lista, al sa programima. Svaki tjedan možeš maximalno glasovat za 3 programa)
- Dodaš download fontova
- Probaš nagovorit ove domaće proizvođače softwarea da im ti prodaješ programe i sebi uzmeš 100kn npr.
- Dogovoriš se s ovima na Recenzije.NET da linkaš na njihovu recenziju nekog programa, a oni na svojoj recenziji link za skidanje tog programa

Neda mi se dalje pisat.

---

Edit: Na novu stranicu dodaj malo dinamike. Već sam ti predložio da bude za 1024x768, ali možda bi bilo dobro da bude i 100%. Pogledaj kako je www.asp.net to dobro napravio.

Last edited:

Dzi

Administrator
Staff member
Sto se tice top 5 programa to sam jucer napravio (http://www.download.hr/index.php?action=webmasters&what=last)

Idemo redom
- video prezentacije - nemam nista protiv toga, ali smatram da je jos prerano za to. Ponajvise radi nedostatka ljudskog resursa
- buzz report - vise manje prethodni razlog
- ocjene - to sam i mislio tako napraviti
- bit ce novih kategorija i slicno, te novih suradnji...

Dzi

Administrator
Staff member
Ovako jos par informacija.
Širina stranice biti će 930px. A izgled ce biti nalik onom naslovnici Microsofta. Sto se izgleda tiče, bit će mogućnost da korisnici sami mogu odbarati izmedu par dizajna (ako ne odmah, bit ce s vremenom i to)

Dzi

Administrator
Staff member
Evo u prilogu mozete vidjeti par slika novog sustava... naravno nije to izbruseno ali bar okvirno da vidite o cemu se radi

Babaa

Dajem banove
lajepo,ali kaj je ovo "Login-Register"

To donosi da možemo postat na forum i šta još to donosi

Dzi

Administrator
Staff member
Pa trebao bi biti spojen portal i forum. To je u nacelu napravljeno mada ima problema sa charsetom koje se nadam da cu uspjeti rjesiti a ako ne rijesim budem potrazio profesionalnu pomoc.
Dakle tamo kad kliknete login se pojavi froma za prijavu bez refreshanja stranice i onda se logirate bas kao i na forum (znaci to je racun od foruma). Onda dok ste prijavljeni biti ce vam cjelo vrijeme tamo ispod toga otvoren dio sa vasim podacima kao što su private poruke, novi postovi itd...
Osim toga, registrirani clanovi budu imali i mogucnost skidanja nekih linkova koji obicni posjetitelji nece moci (neki gratis programi ili nesto slicno), mogucnost komentiranja programa i vijesti i slicno...
Budu jos neke stvari ali nece sve odmah biti. Buduci da sam ogranicen sa vremenom budem prvo napravio osnovno, kao neka beta pa zajedno sa vasim feedbackom to prosirivao i usavrsavao

Dzi

Administrator
Staff member
Za sada to nemam u planu. Bilo bi stvarno previse posla... Mozda kako budemo rasli :)

Dzi

Administrator
Staff member
Ima tko jos kakav prijedlog za novi CMS?

U zadnej vrijeme malo uzurbano radim na njemu tako da bi uskoro (1.6 valdja ili taj tjedan) poceo sa javnom beta verzijom novog CMS-a
Trenutno radim admin dio, te razmisljam dal da dam da dizajn srede profesionalci (mada to bude dosta kostalo) ili je onaj dobar...

PS: budem trebo par testera ali o tome uskoro

Dzi

Administrator
Staff member
Mozes.
Onda budem ostavio onaj stari do daljnjega... Glupo mi je davati 5-10 000 kn dizajneru ak nisam siguran da ce mi se to njegovo svidjeti.

Bolje da malo stedim i kupim novi server (to bude najvjerovatnije u 8 mjesecu. mozda i u 7)

Thread starter Similar threads Forum Replies Date
Hardver 4
Predstavite Se 9
Hardver 11
Download.hr 15
Download.hr 8