Advertisement

Nova ranjivost u Javi 7..

STONE

Prijatelj *****a
Inače koje okruženje ti tjeraš na mintu to je jako dobra distribucija ja sam je koristio dok je bio LXDE.
Dosta sam i eksperimentirao sa linux distrama,a zadnjih dvije godine sam na linux mintu..
Gnome!!

dalmatino

............
Ja to nesmijem jer nebi mogao živjeti od poziva ,sve je to OK da plate al nula kuna a problemi i još jedan mućos problem i ovako ne radim po mjesec-dva a tek da uopće nemogu pokupiti virus onda bi radio jednom godišnje

Aco29

Moderator
Staff member
Dosta sam i eksperimentirao sa linux distrama,a zadnjih dvije godine sam na linux mintu..
Gnome!!
Ček naknado istaliraš Gnome okruženje ili..., jer zadnji gnome na mintu je na 12 verziji Lisa ako se ne varam. Sad su od Maye 13 Lts verzije pa na ovamo Cinnamon/MATE/Xfce//KDE i LMDE.

STONE

Prijatelj *****a
Tvrtka Oracle je objavila svoje tromjesečno ažuriranje koje donosi 51 zakrpu za kritične propuste i preporuča da svi korisnici, zbog osobne sigurnosti nadograde Java softwer...
Tvrtka je navela kako razne ranjivosti utječu na Java ver. 5, 6 i 7, kao i dr Oraclove proizvode!!

Naravno najviše pozornosti je usmjereno na Java proizvode jer kao što svi znamo Java se koristi na velikom broju uređaja.
Java 7 45 je najnovija verzija softvera i ažuriranja krpaju puno kritičnih rupa u ovom softveru.
Neki od propusta su bili dovoljno ozbiljni jer su omogućavali potencijonalnom napadaču daljinsko preuzimanje kontrole nad nečijim računalom.

Hakeri obožavaju Java programski jezik, jer je instaliran na velikom broju računala, dakle, broj potencijalnih meta je ogroman.Najbolji savjet ako vam je potrebna Java,odmah je ažurirajte na najnoviju verziju,a ako ne morate koristiti Javu, hitna deinstalacija..

STONE

Prijatelj *****a
A kako izgleda sigurnos sa novijom verzijom Java 7 update 45....hvala
To ti je jako relativna stvar kod Jave..
S ovom zakrpom zakrpane su postojeće rupe,al vjeruj da dok ovo pišem hakeri su vjerojatno na putu ili već jesu otkrili nove..
Dakle ako ne možeš bez Jave prati izlazak ažuriranja i odmah čim izađu ažuriraj na novu verziju.

msitum6

Basic PC user
To ti je jako relativna stvar kod Jave..
S ovom zakrpom zakrpane su postojeće rupe,al vjeruj da dok ovo pišem hakeri su vjerojatno na putu ili već jesu otkrili nove..
Dakle ako ne možeš bez Jave prati izlazak ažuriranja i odmah čim izađu ažuriraj na novu verziju.
hvala na upozorenju i savjetu...pozdrav

STONE

Prijatelj *****a
Tvrtka Oracle je jučer objavila novo ažuriranje koje donosi zakrpe za 37 sigurnosna propusta i preporuča da svi korisnici, zbog osobne sigurnosti nadograde Java softwer. Dakle, ako ste jedan od korisnika koji treba Java software na svom sustavu onda preuzmite najnoviju nadogradnju kako bi vaš sustav bio siguran što je više moguće.

Ugrožene Java inačice:

• JRE 8
  • JRE 7 up.51
  • JRE 6 up.71
  • JRE 5.0 up.61
Ako ne trebate Javu na vašem sustavu, preporuka za potpunom deinstalacijom ili bar onemogućite Java dodatak (plugin) za preglednike..

sshot50681c913b566.jpg

Last edited:
Thread starter Similar threads Forum Replies Date
Kafe Bar 13
Download.hr 0
Vijesti 0
Vijesti 0
Hardver 1