Advertisement

Netflix od danas dostupan i u Hrvatskoj

Zanimljivo ?

• Da

Votes: 1 50.0%
  • Ne

Votes: 0 0.0%
  • Prvi put čujem za Netflix

Votes: 1 50.0%

• Total voters
    2

Tablet

Software guru

Netflix je danas na CES-u u Las Vegasu objavio kako njihov streaming servis video i TV sadržaja postaje dostupan globalno – u ukupno 190 zemalja diljem svijeta. Usluga je pokrenuta za vrijeme tiskovne konferencije, a kako doznajemo s lica mjesta na popisu novih zemalja u kojima će Netflix poslovati nalazi se i Hrvatska!

Iako na službenom webu Netflixa Hrvatska još nije na popisu, osobno smo se uvjerili kako usluga funkcionira – nakon jednostavne registracije novi korisnici dobivaju i prvih mjesec dana besplatnog korištenja.

Cijene mjesečne pretplate su:
  • 7,99 eura za gledanje sadržaja na jednom uređaju u SD rezoluciji
  • 9,99 eura za gledanje na 2 uređaja istovremeno i u HD rezoluciji
  • 11,99 eura za najviše 4 uređaja, uz HD i Ultra HD rezoluciju
Od većih tržišta Netflix sada neće biti dostupan tek u Kini, Sjevernoj Koreji i Siriji. Osim novih zemalja servis će biti dostupan i na tri dodatna jezika – arapskom, korejskom i, pomalo začuđujuće, kineskom.

Advertisement

Dzi

Administrator
Staff member
Registrirao sam neki dan Netflix. Naravno preko VPN-a sam stavio da sam iz SAD-a budući da je u Hrvatskoj limitirana ponuda. Prvo što me iznenadilo je da nema Windows aplikacije već preko preglednika treba koristiti. Da stvar bude još gora koristi se Silverlight (nešto slično Flashu) kojeg je u neku ruku i Microsoft koji ga je stvorio napustio i prestao razvijati već predao open source zajednici. Dosta problema s njime ima i bilo bi bolje da postoji aplikacija.

Ima dosta serija, iako neke serije nemaju zadnje epizode. Čak ni zadnju sezonu. Filmova čini mi se nema onoliko koliko sam mislio da će biti i uglanvo sam sve bolje pogledao već.

uzeo sam onaj HD paket. Slika je prosječna. U početku lošija pa dok malo učita bude bolja ali i dalje su HD ripovi s torenta bolje kvalitete.

Dzi

Administrator
Staff member
Ako ne želiš HD dosta je 3, a ako želiš HD 5. Ja sam na 15 i nema problema sa trzanjem
  • 3.0 Megabits per second - Recommended for SD quality
  • 5.0 Megabits per second - Recommended for HD quality
  • 25 Megabits per second - Recommended for Ultra HD quality