Advertisement

Laserski miš HAMA "Mirano" - tihe tipke

Tablet

Software guru
Laserski miš HAMA "Mirano" - 209 kn

Uvijek sam želio miš koji ima tihe tipke i pitao sam se zašto to netko nije već izmislio i zašto svi miševi nisu takvi. Neki dan sam kupovao miš za 120 kn i kad sam vidio ovaj morao sam ga kupiti, (209 kn). Ne žalim ni kune :)

Link proizvođača
hama.com | 00053876 Hama "Mirano" Wireless Laser Mouse, noiseless, black

Isti miš, samo veći

Specifikacija

Tip senzora Laserski
Frekventni opseg 2.4GHz
Rezolucija 1600dpi
Podesiva rezolucija Da, u dva nivoa
Broj tastera 6
Četvorosmerni točkić (scroll) Da
Dizajn Ergonomski dizajniran
Konekcija USB Nano Prijemnik
Napajanje 2xAAA Baterija
Indikator baterije Da
Podržani operativni sistemi Windows
Podržane verzije operativnih sistema Windows 8/7/Vista/XP
Dimenzije 6,8 x 10,7 x 3,7 cm
Boja miša Bela/Siva
Garancija Zagarantovana sva prava kupaca po osnovu zakona o zaštiti potrošača
EAN 4007249538789
Razno - laserski senzor omogućava preciznu kontrolu kursora gotovo na svakoj površini
- tihi glavni tasteri pružaju neometan i opušten rad
- usb prijemnik malih dimenzija koji može da se čuva unutar miša prilikom transporta
- taster za paljenje i gašenje miša čuva bateriju
- programiranje tastera uz pomoć softvera

Last edited:
Advertisement

Tablet

Software guru
Kratki osvrt

Glavne tipke su skroz tihe, a bočne za naprijed i nazad su dosta bučne - šteta što i te nisu tihe, ali moguće da će u nekom sljedećem modelu biti. Miš je savršeno dizajniran za ruku te prati prirodan položaj držanja. Kolutić miša je isto tih te je mekan za prst. Miš je počeo s radom tek nakon instaliranja drivera. Brzina i točnost su na razini, a na samom mišu nalazi se utor za usb.

Pošto je miš laserski nema klasičnog svijetla kada se miš podigne. DPI ima dvije vrijednosti: 800 i 1600, a promjenom vrijednosti znatno se osjeti osjetljivost/promjena brzine kursora miša. Sama tipka se nalazi ispod miša.

Da se mene pita ova tehnologija bi se primjenjivala u svim miševima, a odlično je za urede i noću kada je sve tiho. Jedina mana je što svi miševi nemaju tihe tipke. Više se ne vraćam na druge miševe :)

20160717_2032212.jpg

Last edited: