Advertisement

Kupnja i prodaja preko interneta

dalmatino

............
Prije par dana uhitilo jednog 18-godisnjaka zbog prevara preko interneta,varao je prodajom na njuskalu,dogovori prodaju moba posalje ciglu,naivci mu posalju broj tekuceg on igra online kladenje sa tog racuna a eventualni dobitak preusmjerava na drugi racun,prema tome pamet u glavu, broj tekuceg racuna se ne daje nikome

Advertisement

zbracun

PC guru
Zanimljivo. Ja ne dajem nikome broj, nego rađe platim na nečiji račun. Broj može ići samo provjerenim službama za transakcije.

Dzi

Administrator
Staff member
S brojem tekućeg računa ti nitko ne može skinuti lovu, već samo uplatiti bez da si mu dao ona tri/četiri broja iza.

dalmatino

............
Čovjeka znam i po kafiću se hvalio kako je to radio,dobio bi broj tekućeg i sa njim uplaćivao na kladionicama,kaže mi frend da se to može da je on jednom isto uplatio preko tekućeg,traži još OIB i eventualni dobitak možeš preusmjeriti na drugi račun,znači šefe ne radi se o direktnom skidanju love nego uplaćivanja na klađenja,nesmijem u detalje znam sve iz pouzdanih izvora

Dzi

Administrator
Staff member
Pa što je uplaćivanje nego skidanje novaca. Na internetu imaš tisuće žiro računa firmi. Da se može tako lako skinuti lova svi bi skidali. Direktno bez pina ili bez onog broja iza mogu skidati samo subjekti s posebnim ugovorom s bankama (primjerice autoceste - samo staviš karticu i ideš dalje bez unosa pina).
Malo mi je teško povjerovati da se nešto može samo s brojem računa.

Dzi

Administrator
Staff member
Ne piše ništa konkretno osim da je bilo prevare. Ono što ja hoću reći da bez pina ili ona tri broja iza ne bi smio ništa napraviti. To što netko nasjedne pa kaže sve poidatke to je njegov problem. Ali samo s brojem računa se ne može ništa. Onda bi svi lako došli do love. Pa stalno nekome nešto plaćaju ljudi preko interneta, ili direktno u banci sa svog računa gdje onaj koji prima vidi podatke o uplatitelju. Ali to ne bi trebalo biti dosta za prevaru.

Franc

Jazavac
Mislim da sa samim brojem računa ne može ništa, osim ako se nekako nije dokopao CVV broja uz broj kartice. No uvijek postoje naivni ljudi koji će povjerovati u svašta pa uz broj računa dati i taj broj, pin, prodati mamu za neku tobože osvojenu nagradu...
Još ako sugovornik sa druge strane žice složi pametnu priču... žrtvi koliko hoćeš.

zagorhac

Basic PC user
Ne idu mi u glavu takvi ljudi koji ninšalantno davaju informacije bilo kome. Da živimo u svijetu poštenja, ajd, ali ovako. Prije koji tjedan sam curi tražio mobitel preko njuškala i vidio nove LG G2 i slične uređaje po 1000 kn. Iz aviona se vidi da je prevara - kada će više uvesti komentiranje oglasa na taj glupi Njuškalo? Kao da je stranica napravljena za gamad prevarante. ima ih na hrpe.

Tablet

Software guru
Prije koji tjedan sam curi tražio mobitel preko njuškala i vidio nove LG G2 i slične uređaje po 1000 kn. Iz aviona se vidi da je prevara - kada će više uvesti komentiranje oglasa na taj glupi Njuškalo? Kao da je stranica napravljena za gamad prevarante. ima ih na hrpe.
Ja sam preko njuškala kupio bar 10 mobitela i uvijek je sve bilo u redu, uvijek sam kupovao mobitele s garancijom. Kad kupuješ mobitele ima nekoliko pravila na koja trebaš pripaziti i na kraju ispadne kao da kupuješ u dućanu samo povoljnije :)