Advertisement

Koliko prostora

Advertisement

Dzi

Administrator
Staff member
Download.hr surađuje sa hosting tvrtkom POSLuH.hr tako da nismo uzeli niti jedan hosting paket već koristimo onoliko koliko trebamo. Dakle nismo ograničeni prostorom

maarkoo

Learning to use PC
Download.hr surađuje sa hosting tvrtkom POSLuH.hr tako da nismo uzeli niti jedan hosting paket već koristimo onoliko koliko trebamo. Dakle nismo ograničeni prostorom
ja sam skinuo jedno 50 programa dosad na download.hr, i svi su bili linkani, pa me zanima, ako imate neograničeni prostor, zašto linkate sve download
programe na stranice autora ili druge stranica za download?
u biti vama je dosta običan paket od 100MB prostora, šta je dostatno za bilo koji CMS sustav, jer datoteke nisu kod vas

Dzi

Administrator
Staff member
Mi koristimo metodu i linkanja i hostanja datoteka. Kao i kod svih portala (osim download.com koji 100% softvera drzi kod sebe) preferiramo metodu linkanja...

Zašto?
- zato što treba manje vremena za azuriranje
- zato sto i ako nisu podaci azurirani postoji mogucnost da link vodi na najnoviju verziju
- manji problemi sa prometom

U zadnje vrijeme smo sve vise okrenuti ka vlastitom hostanju. Evo primjerice:
TrackMania Nations ESWC Free Full Game
The Longest Journey Demo
Mall Tycoon 3 Demo
Championship Manager 2007 Demo
se nalaze na jednom od naših servera. Pogledaj njihove velicine, datum kada su daodane i broj skidanja pa si izracunaj koliko smo prometa potrosili samo na te 4 stvari.

I sad zamisli za svaki program da je na nasim serverima. Sto osobno bi i mogo izvesti ali onda je problem azuriranja. A još veći problem je promet. Ako se razumjes u mreze onda znas da izlazni kapacitet data centra je ogranicen. I kada bi sve bilo na jednom serveru em bi došlo do prekoračenja izlaznog kanala na serveru, dakle stranicu bi učitavali 10 minuta, a zatim bi se narušio izlazni kapacitet data centra.

Zato onaj tko ne razumje dublje tematiku postavlja ovakva pitanja. Mi smo mlad portal, u razvoju, vodi ga relativno mlada osoba koja jos uci. Sa vremenom će ovo vjeruj postati jedan poznati i kvalitetan download portal.

Nisam siguran koliko, ali portal drzi nekoliko GB programa na par servera... primjerice ove igre nisu na serveru Download.hr već na Gamerforever.net (koji ako posjetis stranicu onda ces vidjeti u potpisu da je stranica u vlasnistvu Download.hr)

Ne znam da li znas za radove na novom CMSu i kupovini fizičkog servera, ali na portalu se neprestan radi i usavršava. Ipak rad oko softvera je trenutno one man job. sto ce se u buducnosti promjeniti

Dakle, ne samo da nam je dovoljno 100 mb vec kupujemo uz ovo sto imamo fizicki server sa diskom od 500 GB