Koju distribuciju koristite?

Dzi

Administrator
Staff member
Nisam siguran ima li bas posjetitelja mog protala koji koriste Linux (mislim svega 1% prema mojoj statistici) ali za svaki slučaj da upitam koju distribuciju koriste...

tiki

Kjustom Jusr Tajtl
Ja skoro uvijek koristim Win XP Pro, ali imam SLAX I Ubuntu live cd-ove pa nekad malo pokrenem njih

Rašo

Can't stop visiting Download.hr
Ja sam koristio jedno vrijeme Suse10 i stavrno mi se svidio...radi odlično super izgleda i na dvd-u se dobi jako puno kvalitetnih programa koji kao šta je najbitnije od svega rade svoj posao!Tko želi komplatan linux ja bi mu ovaj preporučio!

Isto tako probao sam i Ubuntu,no njega nažalost nisam previše isprobavao..ono šta sam vidio da je jako dobar za internet!

loCe

New user
naravno XP sp2, s time da imam vec poduze dual boot sa Suse10... al vjerojatno pucam uskoro format i brisem tu linux particiju... nisam vec brdo vremena bio na linuxu i nemam potrebu biti...

loCe

New user
od linuxa sam imao mandrake 9.2 (iirc), debian, slackware, ubuntu, suse 9, suse 10... od svih ver. najbolje su mi sjele mandrake i suse...
debian suxa za obicnog korisnika koji posjeduje desktop racunalo a ne server... isto tako dosta stari softver i losa podrska za novi hardver, premda ima brdo korisnih alata...
slackware je po nekima hardcore linux za koji nisam imao zivaca da sve instaliram i konfiguriram... nikak nisam mogo srediti driver za modem tak da sam brzo odusto od te distribucije...
mandrake i suse su poprilicno jednostavni za instalaciju, konfiguriranje i najbolje su mi pasale... stvarno nemam zamjerki ovim dvjema distribucijama...
ubuntu je nekima super, meni je od pocetka stekao, sto sranja i sto problema oko gluposti... lose iskustvo
e da, nisam naveo knoppix ili slax, to su live verzije linuxa koje bi svima preporucio, gurnete cd/dvd u cd/dvd pogon i boota vam se linux distribucija bez da ste ista zapisali na disk... idealno za one koji zele upoznati linux bez gnjavaze oko kreiranja linux particija i bojazni o gubitku podataka s diska...

Mario

Format D:
nikad nisam probao linux. korsitim win XP SP2. mogo bi probat ovaj slax. čini mi se dobar.

Mario

Format D:
evo probao sam sad Slax (KB edition).
Dobar je, morat ću malo više prorovat po njemu da vidim što sve može.

$rky

Download.hr is simply the best
Daj ko moze napisat nesto vise o tom Slaxu....koliko je i s cime kompatibilan??

instalacija?? itd...itd

g33k

Made my first messages
Slax je po meni najbolji i najjaci Live Linux dosad... Mrak mrak, nemam vise sto za reci... Naravno imam jos malo toga za reci, a to je da koristim uz XP u drugom boot-u isto jos jednu mrak distru, a to je Linux SuSe 10.2 sa AIXGL-om, barem nesto ljepse izgleda nego Vista na Vista Aeru :D

zmisis

Can't get enough of Download.hr
Vista Ultimate x64. Kod mene bolje radi nego Vista Ultimate x86. Prije sam koristio Windows XP SP2, i radio je jako dobro.

zmisis

Ja sam mislio da se ne odnosi samo na Linux. Oprosti! Nisam dobro proèitao pitanje.

zmisis

Koristim Ubuntu, ali sam suèelje napravio da slièi na OS-x. Evo nešto ukratko:

snimka4.png (455.9 KB)

Last edited:

zmisis

Zaboravio sam desktop. Nije nešto ali.

snimka5.png (939.4 KB)

Last edited: