Advertisement

Koju distribuciju koristite?

Dzi

Administrator
Staff member
Nisam siguran ima li bas posjetitelja mog protala koji koriste Linux (mislim svega 1% prema mojoj statistici) ali za svaki slučaj da upitam koju distribuciju koriste...

Advertisement

tiki

Kjustom Jusr Tajtl
Ja skoro uvijek koristim Win XP Pro, ali imam SLAX I Ubuntu live cd-ove pa nekad malo pokrenem njih

Rašo

PC user
Ja sam koristio jedno vrijeme Suse10 i stavrno mi se svidio...radi odlično super izgleda i na dvd-u se dobi jako puno kvalitetnih programa koji kao šta je najbitnije od svega rade svoj posao!Tko želi komplatan linux ja bi mu ovaj preporučio!

Isto tako probao sam i Ubuntu,no njega nažalost nisam previše isprobavao..ono šta sam vidio da je jako dobar za internet!

loCe

Learning to use PC
naravno XP sp2, s time da imam vec poduze dual boot sa Suse10... al vjerojatno pucam uskoro format i brisem tu linux particiju... nisam vec brdo vremena bio na linuxu i nemam potrebu biti...

loCe

Learning to use PC
od linuxa sam imao mandrake 9.2 (iirc), debian, slackware, ubuntu, suse 9, suse 10... od svih ver. najbolje su mi sjele mandrake i suse...
debian suxa za obicnog korisnika koji posjeduje desktop racunalo a ne server... isto tako dosta stari softver i losa podrska za novi hardver, premda ima brdo korisnih alata...
slackware je po nekima hardcore linux za koji nisam imao zivaca da sve instaliram i konfiguriram... nikak nisam mogo srediti driver za modem tak da sam brzo odusto od te distribucije...
mandrake i suse su poprilicno jednostavni za instalaciju, konfiguriranje i najbolje su mi pasale... stvarno nemam zamjerki ovim dvjema distribucijama...
ubuntu je nekima super, meni je od pocetka stekao, sto sranja i sto problema oko gluposti... lose iskustvo
e da, nisam naveo knoppix ili slax, to su live verzije linuxa koje bi svima preporucio, gurnete cd/dvd u cd/dvd pogon i boota vam se linux distribucija bez da ste ista zapisali na disk... idealno za one koji zele upoznati linux bez gnjavaze oko kreiranja linux particija i bojazni o gubitku podataka s diska...

Mario

Format D:
nikad nisam probao linux. korsitim win XP SP2. mogo bi probat ovaj slax. čini mi se dobar.

Mario

Format D:
evo probao sam sad Slax (KB edition).
Dobar je, morat ću malo više prorovat po njemu da vidim što sve može.

$rky

Software guru
Daj ko moze napisat nesto vise o tom Slaxu....koliko je i s cime kompatibilan??

instalacija?? itd...itd

g33k

Basic PC user
Slax je po meni najbolji i najjaci Live Linux dosad... Mrak mrak, nemam vise sto za reci... Naravno imam jos malo toga za reci, a to je da koristim uz XP u drugom boot-u isto jos jednu mrak distru, a to je Linux SuSe 10.2 sa AIXGL-om, barem nesto ljepse izgleda nego Vista na Vista Aeru :D

zmisis

PC guru
Vista Ultimate x64. Kod mene bolje radi nego Vista Ultimate x86. Prije sam koristio Windows XP SP2, i radio je jako dobro.

zmisis

PC guru
Koristim Ubuntu, ali sam suèelje napravio da slièi na OS-x. Evo nešto ukratko:

snimka4.png (455.9 KB)

Last edited: