Advertisement

Koje je boje haljina?

Advertisement

Tablet

Top Download.hr member
Bijela - zlatna po meni, ali evo vidim odgovor na internetu stručnjaka tvrtke Photoshop da je crna i plava, ali crnu nigdje ne vidim, tj. bar se na ovoj slici ne vidi pa da je 100 puta crna nije :)
haljina_27022015_twitter.jpg

Last edited:

gorand

Addicted to Download.hr
malo gledam statistitku kako tko vidi i jedni vide zlatno bijela,a drugi crno plava.........a ja jedini kontra svih ,vidim plavo-zlatna....

gorand

Addicted to Download.hr
evo ova slika koju je tablet stavio.....ni meni nije jasno kako netko vidi crnu boju.........i onda se pojavi moja žena koja kaže da ona to vidi kao crno-plavo........
iz toga zaključujem da je prava boja ipak crno-plavo kako tvrde i proizvođaći jer mi je žena uvijek dobro vidjela...kad je mene izabrala ,onda ona ne griješi...a ja ni onda nisam dobro vidio........

• Like
Reactions: Dzi

Dzi

Administrator
Staff member
Plavo crna je. Ja sam prvo vidio zlatno bijelu. Nakon nekog vremena sam opet gledao i odjednom sam vidio plavu crnu. Onda sam dugo gledao plavo crnu i nakon nekog vremena sam vidio bijelo zlatnu i onda u roku 2 sekunde kada sam vratio pogled je bila plavo crna.
Vjerovatno ovisi o dosta faktora. I tako je svatko na poslu drugačije vidio i puno njih je kroz dan poslije vidilo drugu boju. Ali skužili smo kako da se uvjerite koja je stvarno boja. Namjestite monitor tako da napravi refleksiju u prozoru pa gledajte sliku u prozoru. Onda su svi osim jedne cure vidjeli crno plavu iako kada su pogledali monitor vidjeli su drugu boju

Tablet

Top Download.hr member
Kad gledam na kompu bijelo zlatna, kad gledam na mobu plavo crna. Sad bi najrade rekao da je stos u tipovima ekrana, da se slika na razlicitim ekranima pokazuje u razlicitoj nijansi, ali sigurno nije. Na mobu vidim skroz drugu sliku nego na ekranu, tamo crne nema ni malo

gorand

Addicted to Download.hr
možda bude neočekivano poboljšanje
jedino ako usput odem i na psihijatrijski pregled,pa mi propišu nešto za smirenje :)....

P.s.moram dzi-u predložiti da učini nešto da neregistrirani (žene) ne mogu čitati postove......

Dzi

Administrator
Staff member
A što da ja kažem kad se meni par puta mijenjalo što vidim :)
Al sada sam se stabilizirao na plavo crnu iako kada je manja slika vidim i dalje zlatno bijelu

goodye

Made my first messages
Ja vidim zlatno plavu. Ne vidim bjele nigdje i nije mi jasno kako ljudi vide bijelo to :D

btw, nedavno sam bio na sistematskom i doktorica se cudi kako imam dobar vid :)

Tablet

Top Download.hr member
Ja vidim zlatno plavu. Ne vidim bjele nigdje i nije mi jasno kako ljudi vide bijelo to :D

btw, nedavno sam bio na sistematskom i doktorica se cudi kako imam dobar vid :)
Nema ti vid veze s tim, nego percepcija boja i kako koji covjek dozivljava nijanse. Boja je crno-plava, pokusavaj jos par dana gledat pa ti se percepcija promjeni, i meni se promjenila :)