Advertisement

Kako ste zadovoljni pojedinim Windows Sistemom?

zele

Software guru
Vidim da nema te teme a bilo bi dobro da se napisi vasa iskustva sa sistemom koji koristite, prvenstveno mislim na Windows 7 i 8. Ja cu napisati moje iskustvo.
Koristim komp samo i iskljucivo za multimediju, muzika i obrada, video i obrada. Kao kao korisnik toga, volim probati sve moguce programe za tu namjenu i svaki novi koji izađe, naravno na tržištu nama najdostupnijem. Igre i surfanje po netu me totalno ne zanima.
Windows 8 je za tu namjenu vijerojatno dobar ali za neki ozbiljan rad je neupotrebljiv, barem za mene. Jako je osjetljiv na instaliranje raznih programa za multimediju, mislim na aktivaciju tih programa (mislim na iste programe koje instaliram na Windows 7). Jednostavno neke programe kad ih aktiviram, ili sa reg. datotekom ili patchom, Windows 8 ode u k... To na sedmici mi se nikada nije dogodilo a istaliram stotine programa i deinstaliram mjesecno.
Osmica ima neke stvari koje su simpaticne, mozda 20% stvari, ostalo je za djecu i one koji koriste komp za internet i igranje.

Advertisement

Aco29

Moderator
Staff member
Ja nisam zadovoljan nikako :D.

Samo malo mi još fali da preobrati i ukućana na linux i stvar završena.

zele

Software guru
neznam po koji puta instaliram ponovo sve odpocetka...svaki puta kad zavrsim instalaciju, drugi dan nesto je skroz zablesirano..

Tablet

Software guru
7 se ponaša poput Mercedesa :) nikakvih problema s njom nemam, sve radi super i sve je pregledno

zele

Software guru
7 se ponaša poput Mercedesa :) nikakvih problema s njom nemam, sve radi super i sve je pregledno
Znam godinama...nikad problema sedmicom, instalirao mjesecno stotine programa crekova, patceva itd. nikad nista a ovo je strasno, nikad neznas kad ce se zablesavit..

Tablet

Software guru
Ne kažu ljudi đabe, čuvaj staro dok traje :D nisam baš zagovornik velikih promjena nečeg što je dobro, a sedmica je vrhunska. Sve one gluposti bez starta, ikona itd. me ne zanimaju

zele

Software guru
Ne kažu ljudi đabe, čuvaj staro dok traje :D nisam baš zagovornik velikih promjena nečeg što je dobro, a sedmica je vrhunska. Sve one gluposti bez starta, ikona itd. me ne zanimaju
slazem se iako sam ja osmicu prilagodio da izgleda kao sedmica i sve to lipo izgleda ali sta ces kad to nece da radi dobro...

Tribanj

Software guru
Na Internetu ima raznih instalacijskih paketa Windowsa. Ja sam imao problem s jednom sedmicom i kad sam skinuo s drugog mjesta sve radilo kako treba. Ja osobno s Windows 8.1 Pro x64 nemam nikakvih problema. Uvijek imam najnovije aplikacije za sve što mi treba. Koristim CCleaner i Windows 8 Manager. U CCleaner koristim Cleaner i registry. U Windows 8 Manager koristim Cleaner ( Junk File Cleaner, Dup. Files Finder, Registry Cleaner i Registry Defrag). Za defragmentaciju sustava koristim program koji dolazi s Windowsima. Firewall je od windowsa, a trenutno koristim besplatni Avast, Super Anti Spyware i Malwarebytes Anti-Malware. Za backup koristim zadnju verziju Acronis True Image Home.

Isto tako vodim računa što se sve podiže sa sustavom. Provjerim u CCleaner i ono što ne želim da se podiže sa sustavom, to isključim.

zele

Software guru
Na Internetu ima raznih instalacijskih paketa Windowsa. Ja sam imao problem s jednom sedmicom i kad sam skinuo s drugog mjesta sve radilo kako treba. Ja osobno s Windows 8.1 Pro x64 nemam nikakvih problema. Uvijek imam najnovije aplikacije za sve što mi treba. Koristim CCleaner i Windows 8 Manager. U CCleaner koristim Cleaner i registry. U Windows 8 Manager koristim Cleaner ( Junk File Cleaner, Dup. Files Finder, Registry Cleaner i Registry Defrag). Za defragmentaciju sustava koristim program koji dolazi s Windowsima. Firewall je od windowsa, a trenutno koristim besplatni Avast, Super Anti Spyware i Malwarebytes Anti-Malware. Za backup koristim zadnju verziju Acronis True Image Home.

Isto tako vodim računa što se sve podiže sa sustavom. Provjerim u CCleaner i ono što ne želim da se podiže sa sustavom, to isključim.
cuj kod mene je 8.1 pro kupljena original od Microsofta..instalirano sve sta i ti samo mi netreba defragment jer je kod mene SSD disk...AV je ESET, ne dize u startupu nista sta nije potrebno..ali sta ces, kad ja instaliram, Pinacl, CyberLink PowerDirector, Photoshop i jos par GB aplikacija, nikad neznam kad ce se totalno izblesirati...to sve i jos puno vise, na sedmici nikad nikakav problem...

zele

Software guru
i jos da ti kazem, osmica ide u k... jos prije nego ja dovrsim kompletnu instalaciju...evo sad sam po peti put instalira sve ponovo tako da svaki puta izbrisem detaljno disk a to traje oko 5 sati., instalira sam pola potrebnoga i sad radi ok ali sutra vec nisam siguran da ce raditi jer tako bude svaki puta..

dalmatino

............
Ja isto " plaćam" sve programe a ima ih poprilično i sve koje sam koristio na sedmici rade i na osmici,možda je problem windows defender

gorand

Software guru
nikad nije dobro odmah "letiti" na novi OS ,dok se ne ustabili.......osim onih koji vole u svemu biti prvi :)......ali oni moraju biti spremni i na kojekakve problemčiće,.......što se mene tiće,meni sedmica sasvim ok.......

zele

Software guru
Meni osmica djeluje brža i stabilnija nego li sedmica.
sto se tice brzine ja tu nevidim nkakvu razliku jer vec sam reka da mi je laptop jak osim sto se pali brze...sto se tice stabilnosti dajem ogromnu prednost sedmici za sada...vjerovatno ce se to ispraviti kad izađe 8.2...

Tribanj

Software guru
Dobro. S obzirom na jak laptop, ti to i ne osjetiš. Meni je sedmica znala nekad zaštekati, a sa osmicom još nisam imao neki problem. Možda neka sitnica, ali to se brzo riješi. To je moje iskustvo. Za druge ne znam.

zele

Software guru
Moram vam napisati di je bija problem..Nero 8 koji je kao i za Win 8 i imam serial za njega a i radija bi ok ali kad ugasim komp i opet ga pokrenem, pali se 15 minua i zabuca cile Windowse...
Do toga sam dosa tako sta sam instalira windowse miljun puta a posli svakoga instaliranoga programa napravim restart i ako je u redu idem dalje...kad sam dosa do nera, opet se dogodio isti problem...

Tribanj

Software guru
Ja koristim Nero 2014 i nemam nikakvih problema. Mislim da za Windows 8 ipak treba instalirati, ako ne najnovije, onda barem novije aplikacije.

Bitno je da si riješio problem.

zele

Software guru
E jos da napisem nesto sto je najinteresantnije u svoj toj prici, kad bi mi nero zablesira komp, nero bi radio dobro ali bi mi totalno usporio paljenje kompa (15-20 min), kad se upali nema vise teme koju sam instalira i nemozes u metro...najzanimljivije je to sto kad ja vratim sistem na tocku prije, i dalje ostane dugo paljenje i sve zbrckano..zato sam ja mora svaki puta sve ispocetka raditi...jedino sto nisam probao sve to ali bez teme...

Thread starter Similar threads Forum Replies Date
Download.hr 7
Hardver 6
Download.hr 5
Download.hr 5
Hardver 2