Advertisement

Izostavljanje instaliranja grafičkog drivera

tastatur

Basic PC user
Ukoliko na xp ili nekom drugom operacionom sistemu ne instaliram drajver grafičke gdje je to moguće.
Koje su negativne posljedice ukoliko ih ima? I da li to utiče pozitinvo ili negativno na hardwerski i softverski dio računara u radu? Hvala.

Advertisement

tastatur

Basic PC user
Pa računam da će uzimati manje radne ili ram memorije.. Da će i procesor brže raditi. Ne koristim trenutno neke zahtjevne programe, pa trenutno ne vidim smetnju koja mi smeta. Usput rečeno, ram mi je ddr1, dakle pc nije neka zvijer :)

dalmatino

............
A posljedice su da će ti slika biti slabije rezolucije,znači neće biti OK,možeš napraviti nešto drugo,skinuti neke modificirane (skraćene/skresane) Windowse ima ih po torrentima,samo opet tu možeš očekivati probleme neće radi ovo-neće ono,ponavljam imaš ih na torentima upiši u google xp lite ili lite xp obično piše što je odstranjeno i još možeš ići na start -moje računalo-svojstva-dodatne postavke sustava-perfomanse i tu označi prilagodi za najbolje prefomanse,slika će ti biti malo lošija al će komp sigurno biti brži,kolike ti je snage procesor i koliko točno imaš RAM-a ?radio sam ja i na onim od 120 rama,znam najlakše je reći kupi novi,da možeš hvala Bogu da bi kupio,svi koristimo ono što možemo

tastatur

Basic PC user
amd athlon(tm) 64, procesor 3500+ 2,21GHz, 1,43 GB of RAM
imao sam prije reinstalacije instaliran grafički drajver na xp. Ukinuta je podrška za xp, a i kod mene je bila kopija.
No, našao sam na torentu xp koji se apdejtuje (lakše mi pisati ovako, bez zamjerke hhh) tj. Windows XP Professional SP3 x86 - Black Edition.
Na prethodnom sistemu jesam primjetio izrazito smetnje pri npr. skrolanju mišem po net stranicama, pa sam instalirao driver.
Sad fino radi i bez. Valjda će raditi dobro i kada budem koristio zahtjevniji program, jer ću obrađivati neka videa.

dalmatino

............
Nije to tako loše,ja sam mislio da je puno gore,mogu tebi sedmica i osmica raditi bez problema,mada je XP brži,mislim da nisu problemi driveri nego sami Windowsi i programi koje koristiš. npr. google chrome užasno uspori komp pa avast itd.
Ja uvijek instaliram čiste Windowse i programe po svome ako se ne varam ta black edicija je sa već instaliranim programima,to mi se baš ne sviđa,neznam koliko se kužiš treba Windowse održavati,ccleaner besplatan a koristan,defragmentiranje to možeš iz samih Windowsa,ja još koristim AVG Tuneup,isključiti update Windowsa,ja ga uključim možda mjesečno jednom pa ako ima novih nadogradnji napravim update i opet isključim,pa isključiti sistem restore,ima puno toga čime se mogu Windowsi održavati u top stanju,vidim da koristiš chrome a baš on najviše uspori komp,neznam što ljudi vide u njemu,ako je komp jak onda je svejedno što koristiš al za slabije konfiguracije chrome nije nikako,probaj ga deinstalirati i koristiti starije verzije opere

Old Version of Opera 12.16 Download - OldApps.com

Last edited:

gorand

Software guru
moj savjet...iako nisi napisao koja je grafička.....instaliraj xp i drivere za grafičku...a u postavkama rezolucije ekrana možeš birati veču ili manju rezoluciju

dalmatino

............
moj savjet...iako nisi napisao koja je grafička.....instaliraj xp i drivere za grafičku...a u postavkama rezolucije ekrana možeš birati veču ili manju rezoluciju
Ma on misli da bi mu komp bio brži bez drivera grafičke

dalmatino

............
Ma on misli da bi mu komp bio brži bez drivera grafičke

Aco29

Moderator
Staff member
Pa računam da će uzimati manje radne ili ram memorije.. Da će i procesor brže raditi. Ne koristim trenutno neke zahtjevne programe, pa trenutno ne vidim smetnju koja mi smeta. Usput rečeno, ram mi je ddr1, dakle pc nije neka zvijer :)
Drajver ti je nazovimo ga program koji je napisan da bih tvoj komad hardwera radio sa operativnim sistemom, tačnije mogućаvа komunikаciju između Hardwera i Operativnog sistema ili aplikacija.

Drаjver obično komunicirа sа hardverom preko mаgistrаle nа koji je prikаčen sam taj hardwer. Kаdа određeni progrаm ili aplikacija zаhtijevа tj traži neku komаndu od drаjverа, drаjver je tu posrednik i zаhtijevа izvršenje te komаnde od odgovаrаjućeg hardwera. Kаdа uređаj odgovori tj izvrši zadano tаj odgovor se preko drajvera vraća progrаmu koji je zahtevo komandu.

Znači prosto,ti ukoliko nemaš odgovarajući drajver za neki hardwer, operativni sistem neće znati kako da radi i izvršava naredbe sa tim hardverom. Nema to veze sa memorijom