Advertisement

IVRA Prva Hrvatska društvena mreža

dalmatino

............
"Facebook sada gotovo terorizira ljude i polako je izgubio smisao zbog čega sve više ljudi briše profile na toj društvenoj mreži. IVRA je tek u početnoj fazi pa će se još puno razvijati i nadograđivati, a uskoro će biti dostupna i aplikacija za mobitele", ocjenjuje mladić.
Ivan Rakić, 19-godišnjak je iz Pakovog sela koji je pokrenuo IVRU. Prva je to hrvatska društvena mreža na internetu. A premda postoji svega četiri dana skupila je 650 korisnika. Ideja mu je, kako je otkrio za sibenik.in, bila da pokrene mrežu koja će povezati Hrvatsku, a koja će se u nekim aspektima ipak razlikovati od poznatog Facebooka.
"Htio sam stvoriti nešto novo, a da bude domaće, Hrvatsko i došao sam na ideju da razvijem prvu hrvatsku društvenu mrežu. Zadovoljan sam kako je sve skupa krenulo jer je mreža u ovih nekoliko dana prikupila 650 korisnika, a ja bih osobno bio zadovoljan kada bi u mjesec dana okupila oko 15 tisuća korisnika", otkrio je mladi Šibenčanin za spomenuti medij. Slogan IVRA-e je 'Me&You IVRA is here'. Riječ je o sloganu koji otkriva Ivanovu ideju da zbliži ljude iz regije. Dakako, nada se da će svojim projektom privući i domaće oglašivače. No, napominje kako njegova mreža neće biti zasićena reklamama kao što je to slučaj na Facebooku.
"Facebook sada gotovo terorizira ljude i polako je izgubio smisao zbog čega sve više ljudi briše profile na toj društvenoj mreži. IVRA je tek u početnoj fazi pa će se još puno razvijati i nadograđivati, a uskoro će biti dostupna i aplikacija za mobitele", ocjenjuje mladić. Razlika između njegove mreže i popularnog fejsa jest i u postavkama privatnosti. Svi koji požele oglašavati svoje proizvode na Ivanovoj mreži tamo će to moći učiniti po znatno povoljnijim cijenama, jer ovoga mladića motivirala je ljubav, a ne profit. Htio je napraviti, kako tvrdi hrvatski proizvod u kojem ujedno vidi prednost svoje mreže.
Korisnici IVRA-e povezuju se putem ključne riječ, takozvanog hashtaga (#), što je otprilike baza na kojoj sada funkcionira Tweeter, ali IVRA će nuditi puno više opcija od te mreže. Također, tu je i opcija verifikacije profila koja smanjuje mogućnost otvaranja lažnih profila.
"Ako primijetimo da se korisnik predstavlja lažnim fotografijama biti će udaljen sa mreže", odvažan je Ivan kojega svijet informatike oduvijek privlači. Od svoje ideje nije posustao niti onda kada su mu roditelji govorili da je lud, a dio zajednice na prvoj Hrvatskoj društvenoj mreži možete postati klikom na sljedeći link.

Izvor: Dnevno.hr

Advertisement

Dzi

Administrator
Staff member
Još jedan klinac koji je ilegalno skinuo skriptu i instalirao ju te se sada pravi da radi nešto :) I još da je prvi malo sutra. Ima tone tzv društvenih mreža