Advertisement

Isti problem na svim web browserima

Tribanj

Software guru
Imam problem na svim web browserima. Radi se o tome kad otvorim neku web stranicu da mi se pojave nekakve reklame i otvaraju se web stranice koje ne želim. Skenirao sam sa ESET NOD32 AV, SuperAntiSpyware i Malwarebytes Anti-Malware i problem je ostao isti. Imam instaliran Adblock Plus.
Napravio sam i restore sutava, ali problem je ostao isti.

Evo jedan primjer:

http://s10.postimg.org/x3o53t2a1/Snap1.jpg
 
Advertisement

Tribanj

Software guru
Probao, ali problem ostaje isti. Cijelo vrijeme mi otvora stranice koje mi nude gluposti, kao na primjer ovdje:

 

Tablet

Software guru
Imao sam davno prije sličan problem, nisam mogao 2 tjedna maknuti reklame, čak sam deinstairavao pretražnike i nije pomoglo. Upisao sam problem u google i pronašao rješenje: morao sam u nekim registrima nešto obrisati i to je bio proces od 15 min - ništa nije pomoglo 2 tjedna dok nisam re registre riješio. Moguće da imaš sličan problem.
 

Tribanj

Software guru
Imao sam davno prije sličan problem, nisam mogao 2 tjedna maknuti reklame, čak sam deinstairavao pretražnike i nije pomoglo. Upisao sam problem u google i pronašao rješenje: morao sam u nekim registrima nešto obrisati i to je bio proces od 15 min - ništa nije pomoglo 2 tjedna dok nisam re registre riješio. Moguće da imaš sličan problem.
Da, a sad je problem, koje registre?
 

Aco29

Moderator
Staff member
Pa čak ga imaš i linku koju je Dzi okačio kako jedno od mogućih rešenja. Druga stvar i da nije on mogao pomoći ili jednostavno ne znaš šta uraditi imaš imaš za ovo govorno ex-yu područje forum koji se bavi tim uklanjanjem raznih malware iz računara..

Ambulanta forum

Reinstalacija je uvek zadnja opcija.
 
Last edited:

Tribanj

Software guru
Bilo je puno koraka za napraviti. Ja sam išao nekoliko koraka, vidio da ne ide i odustao. Shvatio sam to kao korake koje treba uraditi, a ne kao predložak od nekoliko rješenja. Tamo je pisalo Step1, Step2 i tako redom. Jednostavno mi se činilo da je lakše reinstalirati sustava, nego li uraditi sve predložene korake. Treba skinuti dosta tih aplikacija, skenirati sa svakim, a pitanje je hoće li uopće biti koristi od toga.


Nisam znao za Ambulanta forum.
 

Aco29

Moderator
Staff member
Samo si trebao probati pustiti AdwCleaner. Forum se zove MyCity a u okviru njega imaš ambulantu koja rešeava probleme sa virusima.
 

dalmatino

............
Ne briše sve Adwarecleaner imam i ja problema sa nekom groove,grome,neznam sada točno kako se zove tražilica,ponekad mi se pojavi u baidu brosweru,nema je nigdje instalirane,tj. nemogu je pronaći,jednom sam imao problem sa laptopom na novo instalirao windowse jer su čovjeku iskakale raznorazne reklame,kod mene radilo sve OK ,odnesem laptop kod njega uključim internet i opet ista stvar,pošto ja vjerujem u sebe i svoj rad kažem ovo je do mreže,nazovem kaže tehničar možda je zaražen DNS,nešto on brčkao i nestale reklame,znači bilo je do operatera
 

Tablet

Software guru
Teško da bi tako riješio problem... kad se postavke promjene u registrima i kad se tamo nešto dogodi teško se to riješi pomoću tih programa dok se ručno ne promjene postavke i obriše šta treba, samo je to teško znati gdje je... za svoj slučaj sam 3 tjedna tražio dok sam našao na internetu primjer gdje je problem i kako riješiti
 

Tribanj

Software guru
Meni je ovdje nešto čudno. Ja sam prije nego li mi se pojavio ovaj slučaj napravio backup sustava. Kad mi se ovo pojavilo, ja sam napravio restore, ali problem je i dalje ostao isti. Tek kad sam reinstalirao sustav, sve radi kako treba, pa me to zbunjuje.
 

Aco29

Moderator
Staff member
Teško da bi tako riješio problem... kad se postavke promjene u registrima i kad se tamo nešto dogodi teško se to riješi pomoću tih programa dok se ručno ne promjene postavke i obriše šta treba, samo je to teško znati gdje je... za svoj slučaj sam 3 tjedna tražio dok sam našao na internetu primjer gdje je problem i kako riješiti
Adwcleaner rešava probleme vezane za adware, toolbarove i nezeljene programe (PUP) i rešava Start Page probleme.

Meni je ovdje nešto čudno. Ja sam prije nego li mi se pojavio ovaj slučaj napravio backup sustava. Kad mi se ovo pojavilo, ja sam napravio restore, ali problem je i dalje ostao isti. Tek kad sam reinstalirao sustav, sve radi kako treba, pa me to zbunjuje.
U tom slučaju si pokupi nešto žestoko sigurno čim ga je formatiranje diska rešili. Zato sam ti i naveo stručno osoblje i forume koji se bave tim stvarima, dobiješ informaciju i šta si pokupio i kakvu vrstu malware da li je moguće rešiti, i uputstvo kao da rešiš putem njih i korišćenjem posebnih programa koji ti oni preporuče.
 

Aco29

Moderator
Staff member
Teško da bi tako riješio problem... kad se postavke promjene u registrima i kad se tamo nešto dogodi teško se to riješi pomoću tih programa dok se ručno ne promjene postavke i obriše šta treba, samo je to teško znati gdje je... za svoj slučaj sam 3 tjedna tražio dok sam našao na internetu primjer gdje je problem i kako riješiti
AdwCleaner je alat koji rešava probleme vezane za adware, toolbarove i nezeljene programe (PUP). Takodje resava Start Page probleme.

Meni je ovdje nešto čudno. Ja sam prije nego li mi se pojavio ovaj slučaj napravio backup sustava. Kad mi se ovo pojavilo, ja sam napravio restore, ali problem je i dalje ostao isti. Tek kad sam reinstalirao sustav, sve radi kako treba, pa me to zbunjuje.
Ti si verovatno pokupio nešto žestoko čim si formatirati morao. Zato sam ti pominjo forume za takve stvari i ljude koji se bave tim stvarim. Kod njih ćeš dobiti informaciju šta si pokupio, koju vrstu malware, i način kako da ga odstraniš putem posebnih programa za tu namenu koji oni koriste.
 

Tribanj

Software guru
Ako se opet pojavi probat ću ovo što je Aco29 preporučio. I Dzi je dao link stranice gdje se međuostalim savjetuje i AdwCleaner.

Hvala svima.
 
Top