Advertisement

Iskon?

Franc

Jazavac
Ima netko iskustva sa Iskonom? Kako rade, kakav je support, ima li problema u radu interneta i sve ostalo što može biti zanimljivo?

Naime, imam namjeru produžiti ADSL ugovor, naravno nitko mi nije fizički dostupan osim HT-a. Iskon u bijeloj zoni (zona koju mogu imati svi bez obzira na infrastrukturu) ima dosta zanimljivu ponudu, sličnu HT-ovoj no ipak za neke detalje zanimljivija meni.

'Ajmo Iskonovci. Dži, ti si mi prvi sumnjiv, ti si na Iskonu?

Advertisement

Dzi

Administrator
Staff member
Ja sam bio na Iskonu cca 2 godine. Bio sam vrlo zadovoljan njima. Nikad nisam imao problema s Internetom. Uzeo sam ih prevenstveno radi toga što sam bio u zoni gdje mogu imati Internet bez telefona (mislim da to zovu narančasta zona), a cijena za to je bila znatno povoljnija nego kod T-coma ali i nekih drugih operatera. Razlog zašto sam otišao od njih je taj što već dugo nisu povećavali brzine (kod Iskona sam nadoplatio za brzino od 10mbps, što je maksimum). Uz to sam gledao neke opcije da uz Internet uzmem i TV te sam onda preko Bneta i uvjedinio tv uslugu s internetom i dobio veću brzinu za manju ukupnu cijenu.

U svakom slučaju svakako su kvalitetni. Priključili su me čak i brže nego što su rekli da će trebati (obično im treba cca 3-4 tjedna). Mislim da sam samo par puta kontaktirao podršku ali oko stvari nevezanih direktno uz Internet već njihov portal te sam relativno brzo bio odgovor na moj email.

Kod prekida ugovora su mi čak nudili malo povoljniju cijenu te nešto veću brzinu kako bih ostao kod njih.

Tablet

Software guru
Tema koju sam danas htio otvoriti :)

Prije dva dana došli su mi doma s ovim letkom i rekli da imaju povoljnij paket i da je Iskon od 7. mjeseca preuzeo T-com i da je to sad sve isto, da se koriste istom mrežom. Dali su mi ovaj letak i predložili opciju Duo top od 219,99 kn/mj - naravno potpis ugovora na 24 mjeseca, a sad sam već 5 godina bez ugovorne obaveze i plačam internet s telefonom oko 260 kn mjesečno, a ovo bi bilo nešto beznatno jeftinije jer ipak uvijek ima caka i nisam htio odmah potpisati s njima ugovor. Čudili su se zašto ne želim jeftinije pa sam im rekao da su lopovi i dok ne proučim sve neću ništa potpisat jer uvijek ima caka. I čim su otišli našao sam prvu caku.

Kažu imam flet internet - to stoji (po brzini koju platiš), kažu imaš 1500 minuta prema nacionalnim fiksnim mrežama, 500 minuta prema nacionalnim mobilnim mrežama, 1 međunarodni fiksni friend broj po cijeni nacionalnih poziva, 1500 minuta prema EU fiksnim mrežama - to sve stoji, ali na pitanje plača li se uspostava poziva odgovor je bio NE. Odu oni i detaljno pročitam sve, kad sitnim malim slovima (označeno crveno na slici) piše jasno da se uspostava poziva plača 29 lipa. Ispostavilo se da sam odmah našao jednu caku i da su lopovi i dalje lopovi i da im ne treba vjerovati.

Ako sam dosad plačao 260 kn, a sad mi nude nešto od 220 kn i još dok se nabere uspostava poziva izađe mi na isto - s tim da sad nisam pod ugovorom, a ovako bi bio 24 mjeseca.

Pitanja ?

Šta je Iskon poboljšao odkad ga je preuzeo T-com ? Ima li još caka u ovoj opciji osim ove s uspostavom poziva. Ove besplatne minute telefoniranja jesu stvarno takve ili ima neka caka ? prvenstveno me zanima ovo s 1 međunarodnim fiksnim brojem po cijeni nacionalnih poziva - naplati li stvarno 29 lipa uspostave poziva i mogu zvati BiH sat vremena za 29 lipa ? i dali isto Njemačku (EU) mogu zvati isto sat vremena za 29 lipa ? Šta mislite o ponudi, ima li skrivenih elemenata ? - dvoumim se između DUO hit i DUO top

Brzina

Imam promotivno dva mjeseca brzinu 10 Mbps i nisam primjetio da mi je surfanje ništa brže, jednako brzo surfam, jednako brzo gledam pjesme na youtubu, jedino što je brže kada skidam datoteke (download). Ako mi nije važna brzina skidanja podataka onda mi svejedno koju brzinu izaberem ? jer mi se čini da sam isto brzo surfao s 4 Mbps i s 10 Mbps

Last edited:

Franc

Jazavac
Mislim da sam pročitao negdje ne Iskon stranicama da se uspostava poziva plaća. Čini mi se da to nisu sakrili tako da sam svjestan toga. Caki i podvala ima svugdje, pa mislim tko nas je više pokrao od HT-a svih ovih godina???

Isti slučaj je i kod mene, godinama sam po netu van ugovora na HT infrastrukturi, mjesečno imam davanja oko 270 kn.

Tableta, ako nisi do sada upoznat HT ima istu akciju za produženje ugovora! Radi se Max2S paketu; Flat Internet/10 Mbps brzina za 215 kn mjesečno, tako da se ne zalećeš s Iskonom ako nisi upoznat s ovim. Slična ponuda je i u Iskonu, samo što Iskon ima te dodatne telefonske minute uz uspostavu poziva, HT nema.

HT - Max2S:
Flat/10 Mbps - 215 kn mjesečno

Neobavezna ponuda:
1. Mobitel - 99 kn jednokratno
2. Tablet - 599 kn jednokratno

Ugovor na 24 mjeseca.

Iskon - Duo Top 10:
Flat/10 Mbps - 220 kn mjesečno
Pogodnosti u telefoniranju u odnosu na HT

Neobavezna ponuda:
1. Tablet - 299 kn jednokratno

Ugovor na 24 mjeseca.

Tablet

Software guru
Šta nebi trebala biti ista kvaliteta kad ide istom mrežom sve ? i isti je vlasnik... zanima me lima li caka kod ovih minuta, ili je istina da je sve po 29 lipa jer bi onda ponekad zvali i u Njemačku i BiH

Franc

Jazavac
Ovdje vidjeti cijene poziva, između ostalog stoji i uspostava poziva, u rubrici 'Cjenik Telefonskih Poziva':
Telefon -Telefonska linija - Iskon paketi

Između ostalog stoji:
Uspostava poziva = 0,20 kn/poziv sa PDV
Pri dnu iste stranice stoji pojašnjenje:
Naknada za uspostavu poziva naplaćuje se u svim telefonskim pozivima uključujući i besplatne minute uključene u paket, pozive prema međunarodnim friend brojevima, te EU pozive. Uspostava poziva se jedino ne naplaćuje u uključenim minutama u pakete Iskon.TEL Start i Iskon.TEL+TV.
Po iskorištenju besplatnih minuta naplaćuje se cijena poziva prema važećem cjeniku.
Što se tiče dodatnih 'caki' ili 'varanja' na tim pozivima, stvarno ne bih znao ništa reći jer nisam njihov korisnik. Nisam još uspio naći da je netko pisao da varaju na tome.

Što se tiče same kvalitete usluga, ne vjerujem da postoje neki veći problemi, a koji već ne postoje na samoj HT infrastrukturi i obratno, budući da ide sve na jednu te istu žicu. No nikad se ne zna, zato i otvaramo ovakve teme da podjelimo vlastita/tuđa iskustva. Mislim da se ovdje više radi o upitnosti kvalitete i brzine supporta u odnosu na HT.

Tablet

Software guru
Šta misliš o ovom - Brzina
Imam promotivno dva mjeseca brzinu 10 Mbps i nisam primjetio da mi je surfanje ništa brže, jednako brzo surfam, jednako brzo gledam pjesme na youtubu, jedino što je brže kada skidam datoteke (download). Ako mi nije važna brzina skidanja podataka onda mi svejedno koju brzinu izaberem ? jer mi se čini da sam isto brzo surfao s 4 Mbps i s 10 Mbps

dalmatino

............
Ima netko iskustva sa Iskonom? Kako rade, kakav je support, ima li problema u radu interneta i sve ostalo što može biti zanimljivo?

Naime, imam namjeru produžiti ADSL ugovor, naravno nitko mi nije fizički dostupan osim HT-a. Iskon u bijeloj zoni (zona koju mogu imati svi bez obzira na infrastrukturu) ima dosta zanimljivu ponudu, sličnu HT-ovoj no ipak za neke detalje zanimljivija meni.

'Ajmo Iskonovci. Dži, ti si mi prvi sumnjiv, ti si na Iskonu?
Nisi upravu Franc da ti niko nije dostupan osim t-coma,ako već imaš uključen telefon i internet onda možeš bez problema na optimu,flat + telefon sa masu besplatnih ili jeftinijih poziva ukupno 190 kuna,t-comom nemaš ništa,koliko vidim kod mene rade skupa na održavanju optima i t-com što je dobro jer brže riješe kvarove,znači ako želiš odeš u optimu potpišeš zahtjev i kada te uključe za svaki slučaj provjeriš dali se još uvijek možeš spojiti na t-comov internet ako možeš odmah odeš do njih i prekineš ugovor,iako oni u optimi kažu da će oni sami to riješiti tako je najbolje,ja sam na optimi preko 2 godine,sve je isto kao na t-comu a jeftinije,iskojn je skuplji ,on za istu cijenu daje maksimalnu brzinu 1mbt tako je bilo,koliko čujem t-com je kupio optimu,ima jedna bitna stvar a to je da nesmiješ isključiti t-com dok se ne uključi neki drugi operator jer onda tek moraš kod t-coma na novi ugovor,znači prvo se prebaciti kod nekog drugog pa tek onda raskid ugovora kod t-coma,pusti njih što će oni prekinuti ugovor,oni to mogu za 1 dan a mogu i za 5 mjeseci,jedina prednost t-coma prema drugima je max tv jer stvarno ima najveću i najbolju ponudu i što u slučaju kvara routera mijenjaju bez naknade bez obzira na razlog kvara i još da dodam ja sam dobio neki dlink od optime al ga ne koristim jer mi crni speedtouch od t-coma radi bez greške,bilo je po forumima kao da nemože jer su različiti anexi nije istina ,moj od t-coma radi na optimi bez greške a onaj bijeli speedtouch je već druga priča,njemu sam morao mijenjati software da bi radio na optimi i da taj crni radi i na iskonu provjereno

Optima Telekom

Last edited:

Franc

Jazavac
@Tableta:
Nećeš osjetiti neku ogromnu razliku u brzini surfanja/rendanja previše ako se dolazi sa 4 na 10. Brzina surfanja više ovisi o brzini odgovora servera (daljina, propusnost, itd) na koji se šalje upit/zahtjev. Mislim da bi Dži bio kompetentniji dati odgovor na ovo.

U praksi brzina download datoteka se uvelike povećava kada se dolazi sa 4 na 10, više od pola, no opet ovisi o dosta faktora.

Ako brzina nije toliko bitna, svakako baci oko na pakete Duo Hit 4 ili Duo Top 4. Manja brzina, manja mjesečna naknada.

@dalmoš:
Hvala na odgovoru.
rekao sam fizički mi nije dostupan. Iskon, Optima i svi ostali iznajmljuju vod u veleprodaji od HT-a.

Iskon - Duo Top 10 paket:
Flat/10 Mbps - 220 kn mjesečno

Optima - O2 flat paket:
Flat/4 mbps - 189 kn mjesečno
Ako hoćeš 10 Mbps nadoplata 62 kn mjesečno
Dakle 189 + 62 = 251 kn mjesečno
Barem tako stoji na Optima stranicama.

Isto to sve za 220 kn mjesečno u Iskonu.

Last edited:

Dzi

Administrator
Staff member
Brzina surfanja se na većini stranica neće znatnije osjetiti. Stranice nisu toliko prevelike da bi zahtjevale bolju internet vezu. To vrijedi za sve osim za stranice gdje ima hrpa slika, ili za youtube. YouTube video bi se trebao učitavati brže. Ono bi se najbolje treba osjetiti je svakako direktni download datoteka.

Tablet

Software guru
Kako sam rekao da mi je djelatnik T-com-a ponudio aktivirati 2 mjeseca promo brzinu 5-10 MBps - naravno besplatno i ako unutar 2 mjeseca otkažem opciju ništa neću platit !
Danas nakon 20 dana korištenja besplatne promotivne opcije stigao mi je račun od našeg "poštenog" operatera :D

Ako potpisujemo svekojake referendume ja sam za novi referendum koji će izbrisati ovu nadasve poštenu hrvatsku s karte svijeta...

Last edited:

dalmatino

............
Taj t-com mi se gadi,sve su sagradili sa našom lovom i danas nas doslovno deru,ucjenjuju ostale operatere sa onim što smo mi gradili našom lovom,gamad ništa drugo

Tablet

Software guru
Njemci beru profit u hrvatskoj dok oni imaju sve jeftinije 10 puta, čak je neke godine deutschland telekom bio u minusu i pokrila ga je dobit iz hrvatske. Ovdje se iživljavaju i beru novce, dobar je primjer što gore ne moraš imat telefon da bi imao internet, dok ovdje moraš, tj. skuplje ti je po novom ako imaš samo internet, nego da imaš telefon i internet. Eto, mi smo im to sve dopustili...

Dzi

Administrator
Staff member
Ljudi, nikad ne uzimajte ništa od ljudi koji idu po kućama. Sve dogovarajte telefonski i po poslovnicama. Ako si telefonski dogovorio za to moraju imati snimku i uloži žalbu.

Tablet

Software guru
Radnik koji je popravljao kvar je ponudio to. Nista nije potpisivano i kazu da ce umanjit racun za 18 kn jer je navodno djelatnik krivo odabrao opciji, umjesto promo 2 mj stisnuo opciju zauvijek.

Tablet

Software guru
Odjavim telefonom promotivnu brzinu i kažu makli su, a na speed testu i dalje brzina 10 :) kakvi lopovi