Advertisement

Instalacija Windowsa na USB stick

Tribanj

Software guru
Dalmatino kaže da ovdje na ovom portalu imaju tutoriali za to, ali ja ih ne mogu naći. Ono što je Aco predložio, ja instaliram, ali sustav neće da se podigne. <postoji li neki jednostavan način za instalirati Windowse na USB, kao na primjer Live CD za USB?

Advertisement

dalmatino

............
Rufus - Create bootable USB drives the easy way

Multiboot-čudo od programa sa njim može instalirati na USB milion ISO fajlova YUMI &#8211; Multiboot USB Creator | USB Pen Drive Linux za njega je bio tutorijal pošto šef stalno nešto brčka po forumu vjerovatno je izbrisao,da bi na USB Stick instalirao Windowse koje ćeš instalirati sa njega na HDD a ako su Windowsi veći od 4 GB ili ako želiš instalirati windowse sa USB Sticka u NTFS Formatu ,npr. dodani razni programi itd. moraš napraviti ovo:

1.Otvoriti CMD kao administrator

2.Upisati diskpart-enter

3.List disk-enter

3.Select disk upišeš broj svoga disca ili usb sticka-enter

4.clean-enter (Briše sve particije sa odabranog diska)

5.Create Partition Primary-enter (Kreira novu primarnu particiju sa defaultnim parametrima)

6.Select Partition 1-enter (Fokusira se na novu primarnu particiju)

7.Active -enter(Postavlja fokusiranu particiju kao aktivnu

8.Format FS=NTFS-enter (formatira USB Stick

9.Assign -enter(daje slovo discu)

exit-enter

Kada sa Rufusom ili sličnim programom kopiraš windowse na USB Stick,otvoriš CMD kao Administrator i upišeš

bootsect.exe /nt60 U: -enter (slovo U je slovo USB Sticka ti pišeš svoje slovo)sa tim zapisuje boot sector na USB Stick

Ovo važi samo za sedmicu i osmicu,za XP ne,evo još jedan dobar i jednostavan program

windows 7 usb/dvd download tool- Microsoft Store

Wintoflash on je dobar ako želiš napraviti bootabilan USB Stick sa CD-a a može i iso file,malo je nezgodan ako je free verzija jer ne pokazuje na početku što radi i ako ga instaliraš pazi da ti ne uvali još koji program,sa njim sam dosta puta radio i OK je

WinToFlash - Install Windows from usb - Home page

Last edited:

Tribanj

Software guru
Ne shvaćam. Meni treba instaliran Windows na USB sticku, a ne instalacijski paket za instaliranje Windowsa sa USB sticka. Znači, ja želim da mi se Windows bootaju sa USB sticka, a ne da se instaliraju sa USB sticka.

Sve ovo što ti navodiš sam radio i kad instaliram Windowse mogu čekati i nekoliko dana, ali oni neće da se podignu.

Ti si spominjao Live CD za USB. mene zanimaju samo Windows 7 i Windows 8, 8.1.

Last edited:

dalmatino

............
Dalmatino kaže da ovdje na ovom portalu imaju tutoriali za to, ali ja ih ne mogu naći.
Nisam baš tako napisao i da bi ti se Windowsi podigli sa USB Sticka(instalirani na USB Stick) USB Stick mora biti u NTFS formatu,jer Windowsi ne dozvoljavaju instalaciju u FAT formatu,znači to za diskpart što sam pisao ima svoje zašto,ova tema me već pomalo zamara,više ne postam u njoj

Tribanj

Software guru
Normalno da se instalira u NTFS formatu i to uopće nije problem. Je li postoji mogućnost za instalirati Windowse na USB stick, tj. da se Windowsi bootaju sa USB sticka ili ne? Ako da, kako? Ti si spominjao nekakav Live CD koji se može pokrenuti sa USB sticka i da je to brže i bolje nego li Windows 7 koji sam instalirao s nika koji si mi dao u privatnoj poruci.

dalmatino

............

Attachments

Last edited:

Tribanj

Software guru
Meni ovo ništa ne govori. Ako ima linka za alat za instaliranje i tutorial za isto, u redu, ako nema, ništa od ovoga. Vidim ja kako ljudi voze helikoptere, zrakoplove i sl., ali svejedno ja to ne znam voziti.

dalmatino

............
Ja bi bar pokusao,skines ga pokrenes ,na prvom prozoru oznacis showing all drivers i sada ce ti ucitati sve discove pa tako i tvoj USB i oznacis ga,prva slika,nize ima prazno bijelo polje,kliknes na znak do njega i ides do try unlisted iso grub i oznacis ga,sada ti nudi da potrazis tvoj iso file,dalje ides na create da nebi ja sada zeznuo moj USB Stick skuzices,sve se svodi na next i da na prvom ili drugom prozoru imaces opciju da ga formatiras oznacis kvacicom,ovo ti je uvod kad se podigne sa USB-a ides na mini windows xp i tamo imas mali milion opcija

Attachments

Last edited:

Tribanj

Software guru
Je li misliš na Yumi? Budi malo precizniji. Nije mi problem toliko raditi s programom, nego mi je problem jer ne znam koji program trebam koristiti za instalirati Windowse na USB stick.

Ja sam mislio da je Yumi samo za Linuxe, a da nije za Windowse.

dalmatino

............
ON je za sve da malo citas skuzio bi ja jedno ti drugo,ti si uvjeren da je to sto ja pisem nemoguce,windowsi koriste grub za bootanje,linux nesto drugo,zato on ima vise opcija,sa njim se moze napraviti boot windowsa sa USB Sticka ono za instalaciju,svaki iso file mozes sa njim napraviti bootabilnim na usb sticku,mislim da nema smisla vise,ili probaj ili cekaj nekog drugog ja vise nemam zivaca,nije mi problem objasniti al kada covjek jednostavno ne prihvaca sto pises nema smisla,sori al je tako

dalmatino

............
Jucer ili prekjucer je instalirao Windowse na USB Stick i sada otvori temu ya instalaciju Windowsa na USB Stick, a trazi-pita kako instalirati Live distribuciju na USB Stick

Tribanj

Software guru
Da, instalirao sam EWindowse koje si mi preporučio u privatnoj poruci, a kasnije si sam rekao da postoje Live CD Windowsi koji se mogu instalirati na USB stick i da su bolji od Windowsa koje sam ja instalirao. Program bez tutoriala je isto što i zrakoplov bez znanja upravljanja. Dosuše, zrakoplov se može prodati, a ovo ...?

dalmatino

............
Vec sam bio napisao sto ,kud kako,pa si me zbunio novim postom da vise nisam znao sto trazis ja kuzim sto tebe buni,zato citaj sto ti pisem i brzo ce se rijesiti,ti mislis ako ti programi rade za podizanje windowsa sa usb sticka da ne rade za ove live cd-e i tu grijesis rade jedno i drugo,ponekad mada vrlo rijetko mozes skinuti neki iso file da nema taj grub ili kako se vec zove pa da se nece podigne sa USB Sticka,evo ga tu za hirens boot cd

Hiren's BootCD From USB Flash Drive (Pen Drive) » www.hiren.info

dalmatino

............
Kakav sad grub, kakav sad novi alat? Ovo je za mene španjolsko selo. ODUSTAJEM!
Ja te ne kuzim,kopiras sto imas na USB-u i probas sa yumiem,eh kad bi ja tako brzo odustajao,ponekad mi komp radi po 15 sati neprekidno,jer kad nesto naumim nema sanse da odustanem dok ne prokuzim,3 dana radim na integraciji programa na instalacijski CD ,probao 4-5 programa i sve bezveze,jedini koji radi ok je vlite i nlite al mi nece prihvati neki waik od 1600 mb,sa njia sam vec radio i stvarno su OK

Tribanj

Software guru
Probao sa Yumijem, ali bez tutoriala nisam uspio. Stavim ja sve što se tiče, formatiram USB, odaberem USB, odaberm .iso datoteku od Windowsa, pokrenem to sve i kad je to gotovo u BIOS-u pokrenem to sa USB sticka. Tu nastaje problem. Nudi mi neke gluposti i šta god odaberen nevalja. Umalo nisam napravio problem s Windowsim koje imam instalirine na HDD-u.

Zar je problem poslikati neke stvari, označiti to na slici i napisati koju rečenicu kako instalirati Windowse na USB s određenim alatom?

Moji živci vise o tankoj niti. Evo upravo sam sad popio tabletu da se smirim.

gorand

Software guru
haha,sad ste me malo podsjetili na mene,..ja isto kad nemam pametnijeg posla,uhvatim se neke gluposti i cijeli dan živce izgubim...i onda shvatim,da baš mi to uopće ne treba......ili mi nije toliko neophodno.....a pogotovo vrijedno toliko živciranja,...
ali sad kad ste započeli ne odustajte :)