Advertisement

HT potvrdio: 'Meta smo hakerskog napada, generirana nam je velika količina prometa!'

dalmatino

............

HT je obrazložio zašto su brojni građani danas imali poteškoće sa spajanjem na internet.
Nakon što su ih korisnici zasipali brojnim prigovorima o nefunkcioniranju određenih usluga, Hrvatski se telekom oglasio na svom Twitter profilu te istaknuo da su prijavljene brojne poteškoće s njihovim uslugama na čijem otklanjanju rade. Nešto kasnije potvrdili su da su meta hakerskog napada:
"U poslijepodnevnim satima zabilježene su poteškoće u radu podatkovnih mobilnih i fiksnih usluga te ISP usluga u mreži HT-a. Razlog tome je DDoS napad, vrsta napada na ICT sustave u kojem se generira velika količina prometa koja onemogućuje opsluživanje legitimnih korisnika", izjavili su iz HT-a za Večernji list.
"Radi se na otklanjanju", napisali su iz HT-a. Mnogi korisnici prijavljuju nove kvarove:

Izvor:
HT potvrdio: 'Meta smo hakerskog napada, generirana nam je velika količina prometa!'

Advertisement

Franc

Jazavac
Da primijetio sam, danas je cijela HR stala sa internetom, tj. oni koji su spojeni na HT servere, na sat-dva.

Tablet

Software guru
Zvao sam ih i odmah se uključio automat: Upoznati smo s vašim problemom, radimo na otklanjanju poteškoća. Izgleda da su isključili službu za cijelu Hr jer bi bili prezatrpani pozivima. Zanimljivo, na mobitelu sam mogao surfati preko mobilnih podataka.