Advertisement

HT - Hrvatski Telekom

Advertisement

Tablet

Software guru
Osim što nam je od strane HT-a uvjetovan internet telefonskim priključkom (po novom i nije, ali je ista cijena), od 2 mjeseca je bar meni telefonski priključak uvjetovan internetom. Ukoliko izgasim modem za ADSL internet ne radi mi fiksni telefon.

Naravno godinama imam običaj gasit modem kad idem u grad na duže, kad idem na spavanje ili na put, jer šta će bezveze raditi i trošiti struju koja ionako nije jeftina. Tako da od 365 dana kako sad uvjetuju da modem mora radit, prije bi mi sigurno radio bar 182 dana manje (manji račun i struje). Nije samo pitanje struje, nego je pitanje principa i uvjetovanosti koja je krajnje lopovska, a to dopušta naša vlada.

Danas sam zvao službu i kažu da je to najnovija tehnologija gdje internet i telefon idu istim signalom u cilju pružanja što bolje usluge korisnicima. Na moje pitanje da je to ustvari uvjetovanost, prije telefonom za internet, a sada internetom za telefon nisu imali neki pametan odgovor. Osim toga, kada nestane struje ne radi internet, a time više ni telefon koji ide istim signalom. Tko koga sad tu zakida ? Na pitanje zašto su mi to uveli, a ja sam korisnik već 15 godina koji nigdje nikad nije dao dopuštenje za to i potpisao neki papir, odgovor je bio da je to najnovija tehnologija koju svima uvode da imamo bolje usluge. Našto sam udgovorio, znam da radite samo svoj posao, ali to je krajnji lopovluk koji vam dopušta ova država. Danas sam poslao žalbu, a ovih ću dana u njihov centar da vidim šta imaju reći.

Pitanje je:

Jel vama isto tako fiksni priključak uvjetovan uključenošću modema 0-24 sata dnevno ? (od 02.2014.),
- mislite li da je to lopovski i bespravno nametnuto da korisnik koristi oba priključka?
- napišite sve što mislite u vezi ove i sličnih tema vezanih za HT

- kakava imate iskustva s drugim operaterima interneta i kolike su cijene za flet internet bez telefona i kakve je kvalitete internet ?
- razmišljam ukinut i telefon jer ga ne koristim i bezobrazni internet od HT-a

Last edited:

gorand

Software guru
da,i kod mene ide preko modema,pa kad nema struje ,nema ni telefona,......
radi se normalno o poboljšanju usluga,ali za njih,.......jer na taj način sebi smanjuju troškove,...a nama je pretplata za telefon ostala.......
jednostavno u vlastima koje imamo u državi,svi mogu šta hoće i koliko hoće guliti narod......
ja sam jednom prilikom s tmobile raspravljao oko limitiranja računa,...
malom djetetu limitirao mobitel na 50kn,...(jer se može spojiti na Internet pa eto troška)........i tako i bilo,nekako se smartfon spojio i potrošio 20mb,......i zamislite 20mb se plaća po cijeni od 10kn/mb što iznosi 200kn......
na moj upit čemu služi limit,odgovor je bio da oni taj limit tek aktiviraju kad dođe do prekida razgovora ili interneta,(kao ne žele prekinuti u toku),već kad završit ta "sesija"...........
malo pogledao u njihovim pravilima i je tako,.....limit nastupa tek kad dođe do prvog prekida i onda se više ne može koristiti mobitel,.........
onda sam i rekao kad su već tako dobri što i na bonove ne prekidaju kad se potroši bon,već nek puste razgovor....

međutim,dobro oni znaju šta rade,pa je i dopisivanje s njima u sferi ".....lud zbunjenog".....
da mogu šta hoće ,vidi se jer sam i podnio žalbu nadležnim Hakomu......kažu takav je pravilnik.....i potpisom sam na to pristao,..........a šta je drugo mogu potpisati nego takvo limitiranje,........
sve u svemu to su ljudi koji dobivaju masne plaće da smišljaju kako oderati narod......

Tablet

Software guru
Tu novu opciju nisam nigdje potpisao, u tom je problem i sad razmišljam raskinuti sve s njima jer bi to trebale biti dvije odvojene usluge, dva odvojena računa, a po novom više nisu :)

čudi me da nije regairala neka udruga potrošača u vezi ovog jer je bespravno

Last edited:

zbracun

PC guru
Treba nazvat udrugu potrošaća i njima se žalit. Sami od sebe neće reagirat, ako im se nitko ne žali.

Franc

Jazavac
Meni su također prije nekih 8-10 mjeseci prebacili sve u digitalini oblik pa je od tada telefon spojen na router. Do sada mi nije palo na pamet da isprobam tel. kada nema struje ili sa isključenim routerom, pogotovo zbog toga što je telefon spojen na el. priključak.
Pošto nisam isprobao, a budem sigruno, jesi li probao vratiti tel. žice nazad na žicu, tj. da zaobiđeš router, dešava li se ista stvar? Ima li uopće više smisla vratiti spliter i razdvojiti tel. i router?

btw.
tema je stvarno na mjestu, mislim da se ovdje možemo u nedogled žaliti jedni drugima. :)

dalmatino

............
Ja sam na optimi i sve ide po starom,ma što se tu ima pričati imamo najskuplji internet( ako nije najskuplji onda je u vrhu po cijenama,pisalo je po novinama),t-com je izgradio svu infrastrukturu sa našom lovom i danas ucjenjuje ostale operatere sa istom tom infrastrukturom i dirigira cijene na tržištu kako želi,kakve udruge one su tu radi njih a ne radi nas ,ista stvar je i sa sindikatima koji štite bogataše a ne radnika kao i vlada koja je tu radi sebe i takvih kao što su oni i otuda svi problemi u ovoj državi,ma gadi mi se uopće raspravljati o nekakvim pravima u ovoj državi,sve se zna i da molim bez politike u ovoj temi,slavonac pazi što pišeš:p

Last edited:

Tablet

Software guru
Bas sam pokusavao prespojiti da ne ide preko modema ali ne radi - zvoni mi na mobitelu kad zovem koda se nitko ne javlja, a telefon doma uopce ne zvoni. Napravili su tako da su maknuli jedan spliter koji sam prije imao i sad je samo jedan preko kojeg idu dva telefona i internet tako da nista ne mogu sam, a pitanje je i kad bi napravio dal bi signal to dozvoljavao.

Kasnije idem u njihov centar pa cemo vidjet sta imaju reci i sta se moze.

- uz sve ovo me jos zivcira i odluka vlade da se uspostava poziva nece ukinuti iako je EU naredila, vec su dali operaterima 7 godina prilagodbe i nakon toga ne smije biti uspostave poziva. Sve vlade su dale 2 god.prilagodbe, a nasa 7 - nevjerovatno :)

zbracun

PC guru
Ja sam od HT - a otišao davno baš zbog problema sa njima. Sad sam na Vipu i problema nema. Imam osjećaj kao da netko namjerno hoće upropastit HT, ili su unutra takvi idioti da ne vide kakve gluposti rade. Ljudi bi trebali otić od njih, pa da vidimo kako bi to onda bilo, kad više nebi imali mušterija.

Tablet

Software guru
Ja bi rado otisao sa Simpe na Tele2 sto se tice mobitela, ali Tele2 ima katastrofalan signal za internet ako nisi bas u Zagrebu, a i tamo je daleko ispod T-mobila. To je jedini razlog zasto ne, iako je T-mobile puno skuplji, pogotovo sad kad su uveli nove tarife.

Tablet

Software guru
Izasao iz T-centra, pocnem covjeku govorit da telefon ne radi kad se iskljuci modem, problem je u tome kad nema struje ne radi telefon... Tu me covjek zaustavi i kaze, sve znam to je protuzakonito sto T-mobile radi, dodi s vlasnikom linije i napisat cemo prigovor, trebali bi u roku 15 dana dat odgovor, po novom je to svima uvedeno i svi imaju taj problem.

Eto sta reci, T-mobile svjesno vara veliki broj gradana RH, a dosad nijedne novine nisu napisale jednu recenicu o ovom problemu. Ocito je Njemacki telekom u gubitku pa ga izvlaci Hrvatski gdje mogu radit sta hoce i krast Hrvate. Telefon je razlicita usluga i ne smije biti uvjetovana internetom jer su to dva razlicita racuna i usluge.

Razmisljam ovo napisat novinarima i Udruzi za zastitu potrosaca, jer ovo je nesto o cem bi se trebalo nasiroko pricat, razglasit i zabranit :)

STONE

Prijatelj *****a
Naravno godinama imam običaj gasit modem kad idem u grad na duže, kad idem na spavanje ili na put, jer šta će bezveze raditi i trošiti struju koja ionako nije jeftina
Tablet dosta se slažem tobom osobito u svezi Hrvatskog telekoma i njihove poslovne politike,al ovo o gašenju modema zbog uštede na računu za struju nema veze sa vezom..
To je takva zanemariva potrošnja da nije vrijedna spomena..
Vjeruj mi!!;)

Tablet

Software guru
Slazem se da je mala potrosnja, ali ne zanemariva, jer jedna lampica koja blinka na nekom uredaju iako je on izgasen (npr. monitor ) godisnje potrosi dosta struje, takvih par lampica u kuci godisnje bez problema potrose 60 tak kuna struje i to je dokazano, samo ljudi misle da je to malo, je malo, ali se nakupi bespotrebnih 60-tak kuna :) nije cak bit ni potrosnja struje, nego ne zelim kad me nema 20 dana da je bezveze ukljucen ili kad po noci spavam da mi svjetli, koji ce mi vrag stalno ukljucen :) a jos je vaznije da ne zelim lopovima omogucit nesto sto im po zakonu ne pripada

Tablet

Software guru
Nove tarife u T-mobile za mobitele:

Ako nećeš izabrat neku od opcija gdje plaćaš 30 kn/mj naknadu + telefonske pozive + uspostava poziva (nabere se bez problema i više od 100 kn mjesečno), onda te bace na osnovnu tarifu gdje čak jednu minutu razgovora plaćaš nevjerovatnih 1.38 kn (0,99 + 0,39 uspostava poziva).

Za 2014. godinu plaćati jednu minutu razgovora kunu i trideset osam lipa je katastrofa, to nema ni u Bosni :) Ovo je primjer kako je još mobilna telefonija u Hrvatskoj preskupa. Mjesečno najmanje potrošim 100 kn uz to da ni ne zovem kako spada, stvarno se susprežem. Od toga 40-50 kuna ode na paket za internet promet.

Do sad kad bi mjesečno nadoplatio bon 100 kn odmah bi se aktivirala opcija maraton XL i imao bi slične cijene kao pod sadašnjom novom opcijom PRIČAM&SURFAM, samo što nebih morao odmah platit 30 kn naknade. Ovdje ti još daju internet gratis pa je ajmo reć tu negdje, ali imam dojama da su nove opcije još skuplje. Danas sam pitao u T centru hoće li i dalje bit MARATON XL kad nadoplatiš 100 kn bon, kažu da neće tako da mi se ove nove tarife gade, baš su namjenjene da oderu korisnika. Pri tome napominjem da mi skoro nitko kog zovem svaki dan nije 098, tako da bi i u tim tarifama plaćao minutu poziva 78 lipa (0,49+0,29) i još 30 kn mjesečno naknadu koja je po meni izmišljotina, di to ima. Meni osobno su ovo jako skupe tarife, jedino što im priznajem da imaju najbolji signal na tržištu.

Ovo s naknadom su kopirali od Tele 2, T-mobile prije nije imao te glupe naknade koje služe za deranje korisnika. Sad imaju tarife slične ko prije, samo te još oderu za 30 kn :D a za tih 30 kn nisi dobio nikakvu uslugu. Nisam informiran na koju će me opciju bacit ako ne želim koristit ove tarife :) slutim da ću odsad češće kupovati bon
Lopovi.jpg

STONE

Prijatelj *****a
Ja ću se ipak osvrnuti samo na modem i stojim iza toga da ti on nije nikakav potrošač struje (zanemarivo) za razliku od ostalih uređaja u stand by koji i u tom režimu troše struju..

a jos je vaznije da ne zelim lopovima omogucit nesto sto im po zakonu ne pripada
;)..Stoji..

Tablet

Software guru
Ja ću se ipak osvrnuti samo na modem i stojim iza toga da ti on nije nikakav potrošač struje (zanemarivo) za razliku od ostalih uređaja u stand by koji i u tom režimu troše struju..
Bacit ću se ovih dana u istraživanje i usporedbu pa javim rezultat, možda proširimo svoje znanja :)

Tablet

Software guru
Ovo su vaša prava u slučaju povećanja cijene mobilnih usluga - Poslovni dnevnik

• Napokon nešto dobro za pretplatnike :) zato će vjerovatno povećat nama na bonovima

Ovo su vaša prava u slučaju povećanja cijene mobilnih usluga
Hrvatska 27.5.2014.

U stručnom mišljenju HAKOM-a se navodi da svaka promjena cijena usluga operatora predstavlja izmjenu pretplatničkih ugovora operatora s postojećim korisnicima.

Nakon najava operatora o skorim promjenama cijena korištenja usluga u mrežama pokretnih komunikacija zbog povećanja naknada koje plaćaju državi za uporabu radiofrekvencijskog spektra, HAKOM je donio stručno mišljenje u kojem se opisuju obveze operatora i prava korisnika u slučaju promjene cijena usluga, priopćeno je iz HAKOM-a.

U stručnom mišljenju se navodi da svaka promjena cijena usluga operatora predstavlja izmjenu pretplatničkih ugovora operatora s postojećim korisnicima, što znači da će operatori o namjeravanim izmjenama morati izvijestiti sve korisnike pisanim ili elektroničkim putem. Dodatno, korisnike koji imaju pretplatnički ugovor, morat će izvijestiti i o njihovom pravu na raskid ugovora. HAKOM u svojem stručnom mišljenju navodi i da korisnici imaju pravo raskinuti pretplatnički ugovor bez naknade u roku od 30 dana od objave izmjena, ako su izmjene cjenika nepovoljnije za njih u odnosu na ugovorene cijene, stoji u priopćenju.

Cijelo stručno mišljenje HAKOM-a možete pročitati ovdje.

zele

Software guru
ja taman raskinuo ugovor sa VIP-om i sklopio sa T-Com MaxObitelj, buduci da vec imam internet,Tv i telefon. U MaxObitelj dobijem 2 broja sa neogranicenim svime i prema svakome za 95 kn po broju sto ukupno znaci 530 kn sa flat internet i brzinom 10M, MaxTV sa dodatnim Talijanskim paketom i tleefon flat prema T-Com-u...

Tablet

Software guru
Čudim se ljudima koji su na vipu, pa on je skuplji za minimalno 50% od svih drugih.
Ostavljaš dosta novaca T-Comu :D morat će ti za svaki rođendan slat tortu na adresu :p

zele

Software guru
haha, mozda bude...neznam di bi tu opciju imao jeftinije, samo dvi mobitel pretplate flat, kod vipa 320 kn...