Advertisement

HP 6830s Nadogradnja - savjeti

zbracun

PC guru
Mislim da bi. Po specifikacijama su isto zahtjevni, ali mi se čini da je osmica ipak u praksi manje zahtjevna. Teško je sa sigurnošću reći jer imam različite stvari instalirane na sedmici i osmici.

Tablet

Software guru
Dojmovi nakon 2 tjedna povremenog korištenja. Još nisam isprobao ni jednu igricu, ali što se tiče interneta, youtuba i usb televizije laptop je fantastično brz, uopće nisam očekivao takvu lakoću korištenja. 17" ekran za razliku od 15" ekrana zaista opušta oči i sve je dosta veliko, jedina zamjerka na svjetlinu ekrana ali to je ipak stari model. Javim se s dojmovima kad instaliram neku igricu -zasad sam prezadovoljan, puno više od očekivanog. Moram pohvaliti odličnu tipkovnicu koja je mekana, ali i čvrsta - baš ugodna za prste.

Ono što me oduševljava je težina laptopa, što nije debel i što ima fantastično napravljen ovaj dio koji zamjenjuje miš. Tipke kad stisneš praktički uopće ne osjetiš klasični pritisak, nego samo jedna strana tipke pada dole - ne cijela tipka, a ovo što zamjenjuje miš za kore dole je fantastično, uopće ne trebam koristit kolut na mišu jer bolje i brže ide gore dole kad koristim na laptopu. Zaboravio sam kao se službeno to dvoje zove pa sam malo karikirao :) mislim da ste skužili. Odlična kupovina
292985.hp-compaq-6830s-ku403ea.jpg

Tablet

Software guru
Jedino imam problem s prihvaćanjem miše - probao sam ih više ali isto se događa, ne prihvati ga uvijek iako piše da je spreman za uporabu . Evo sad sam spojio i drugi, jedan neće ovaj drugi hoće a kad ga izvadim i opet spojim treba mu puno da krene.

Možda sam pomješao usb pa jedan nije radio -sad vidim da ih imam tri,a dva miša :D ali zna ponekad zapinjat

sxcxa.jpg

Attachments

Last edited:

Tablet

Software guru
dd.jpg
ffd.png

Piše na 97% da ga ne puni, pa se onda nakon par min pojavila ova druga slika. To bi značilo da se baterija može punit do 97% ili ?

gorand

Software guru
obično bude u postavkama slijedeće:baterija se počinje puniti kad dođe do 95% i puni do sto posto........zatim se prazni (nepuni) opet do 95%....što znaći da baterija može biti na 97% ako je u fazi nepunjenja......ako tako funkcionira ,onda je sve ok

Aco29

Moderator
Staff member
Kako nisi.. to ti je ulazni uređaj on ti omogućava da krusor miša mičeš bez upotrebe externog miša. I ako ima kakvih problem instaliraš samo drajver za njega.

Tablet

Software guru
Istina, ni ja na nijednom laptopu to dosad nisam vidio, pa mi je bilo čudno kako ovako star laptop ima nešto tako dobro. Osjetljivost je odlična i precizna, reagira 10 puta brže nego onaj krug na mišu

Last edited:

Tablet

Software guru
Trebam bateriju za ovaj laptop jer se čudno ponaša. Recimo navečer sam isključio laptop i baterija je bila puna, ujutro ga želim upaliti i ne mogu bez kabla. A sad kad nije kabel priključen baterija može kojih 35 minuta, a ujutro kad ga želim upaliti ne može iako je bila puna. Isto tako danas sam koristio laptop priključen na kabel i baterija je bila na 100%, izgasio sam laptop na sat vremena i pokušao upalit i nije moglo bez kabela.

Kakve su baterije s ebeya jel vrijedi to šta jer vidim da su po 15-20 dolara, dok su ovdje po 350-400-500 kn. Sad vidim da još uzmu 20 dolara na transport pa se baš ne isplati.

HP 6830s Battery | eBay

Last edited:

zele

Software guru
Trebam bateriju za ovaj laptop jer se čudno ponaša. Recimo navečer sam isključio laptop i baterija je bila puna, ujutro ga želim upaliti i ne mogu bez kabla. A sad kad nije kabel priključen baterija može kojih 35 minuta, a ujutro kad ga želim upaliti ne može iako je bila puna. Isto tako danas sam koristio laptop priključen na kabel i baterija je bila na 100%, izgasio sam laptop na sat vremena i pokušao upalit i nije moglo bez kabela.

Kakve su baterije s ebeya jel vrijedi to šta jer vidim da su po 15-20 dolara, dok su ovdje po 350-400-500 kn. Sad vidim da još uzmu 20 dolara na transport pa se baš ne isplati.

HP 6830s Battery | eBay
Cuj stari, baterije su rskantne jer zavisi koliko su lezale na lageru...sve baterije su iz godine kad je proizveden model laptopa jer za buduce modele ne odgovaraju...proizvođac napravi jednu kolicinu baterija za trziste ako i kad ljudima zatreba...u pravilu to ide ovako, kod proizvodnje komponenata, sve komponente koje zadovoljavaju propisane performanse idu u laptop,, one koje ne ispunjavaju idu u prodaju kao repromaterijal...tu se moze potrefiti da bude ok ali tesko a posebno sto su one jednako stare kao i laptop...baterija koja lezi na lageru, propada...to je tako jer sam puste godine radio u elektronickoj industriji...

Tablet

Software guru
Slažem se u potpunosti s kolegom i sve je točno što je rekao. To znam, zato ovdje nebih plačao 500-600 kn za beteriju jer je ova stara 2 godine i ne valja više, a preko ebeya bi se okušao ako bi bilo nešto do 30$ pa kud puklo da puklo. Star je model pa su baterije i na skladištu već popustile.

zele

Software guru
Slažem se u potpunosti s kolegom i sve je točno što je rekao. To znam, zato ovdje nebih plačao 500-600 kn za beteriju jer je ova stara 2 godine i ne valja više, a preko ebeya bi se okušao ako bi bilo nešto do 30$ pa kud puklo da puklo. Star je model pa su baterije i na skladištu već popustile.
To mozes probat nesto 150-200 kn pa ko ga ebe...

gorand

Software guru
Jedino to, iako sam unaprijed osuđen na propast
možeš probati smrznuti bateriju.....ja sam jednom probao i radila je oko 6 mjeseci ...probao nakon toga i drugi put ,radila još mjesec dana,treći put nije pomoglo.....(zamotaš bateriju npr sa papirom i staviš u najlonsku vrečicu i zavežeš,te staviš u duboki zamrzivač tri dana,...izvadiš je i nakon par sati kad se adaptira na tempraturu staviš u laptop)..