Advertisement

HDD problem

dalmatino

............
Dobio sam 1 HDD i sada ga želiim ubaciti u komp kao dodatni HDD,spojim ga windowsi ga uèitavaju ,mogu na njega kopirati i to al je problem što nije uèitana sva velièina disca,mislim da je bio podjeljen na dvije particije i da sada vidi samo jednu,ukupna je velièina 120 GB on uèitava oko 30 GB,formatirao sam ga sa Active kil disc,pokušavao problem riješiti sa Paragon Managerom.Easus partition Managerom al ne ide,oni ga vide u kompletnoj velièini znaèi 120GB,jedino Active kill Disc vidi extended dio al tu mi samo omoguæuje format,pošto mi je u kompu Sata Disc a ovaj je ATI.neda mi se sada brèkati po biosu,pa namještati dzamper itd, pokušavao sam sa instalacijskim CD-om windowsa al disc ne vidi znam da je to zbog postavki al neda mi se brèkati po biosu i discu pa ako može neka preporuka što da radim,zahvaljujem

ajmo Aco

Advertisement

Aco29

Moderator
Staff member
Pa nema šta,moraš u bios,prvo pogledaj kako ga bios vidi i koliki mu velièinu oèitava. Stavi mu jumer na primary master.a u biosu stavi da ti je taj sata prioritetni disk,sa kojeg dižeš sistem.

Inaèe ja te stvari radim iz linuxa,možeš i neku distribuciju live pa je samo sa disk digneš netrebaš je instalirati odeš u disk utility i foramatiraš ga iz linuixa.

Za takve stvari je linux je zakon a to ti je 5 minuta posla.