Advertisement

gitare....

zava

Software guru
zanima me dali ovaj forum posjecuje neko ko se dobro razumije u sviranje gitare.imam jedno pitanje (amatersko naravno)

Advertisement

Aco29

Moderator
Staff member
Ako ti nesto znaci ja sam zavrsio osnovnu muzicku skolu bas gitara mada godinama nisam je uzeo u ruku .Pa reci mozda i pomognem,,

zava

Software guru
e aco slusaj

zanima me gdje mogu nac najjednostavniji (barem po meni) prikaz akorda

znaci ako pjesma ide npr. g,a,c,e ,zanima me prikaz na gitari,odnosno zice koje moram stisnit da bi izveo g,a,c.....

ja sam sa 11 god bio malo sviro al jako kratko.

i lik koji me ucio dao mi je slike akorda,vrat gitare,i tocke na zicama koje moram stisnit da bi odsviro npr g dur itd

nadam se da razumijes

Aco29

Moderator
Staff member
Zava evo ti dobra stranica http://www.chordbook.com/guitarchords.php tu ces vidjeti kao se koji akordi hvataju mozesi cuti kako koji zvuci kad se stavis prste na te zice ...Mada je meni naj laksi ta opcija da ti ih neko nacrta kao sto ti je taj drug uradio.Ali moras znati ako bas ides odma na cist akord da ucis onda moras da ga naucis napamet.ZNaci ako ti neko kaze kao se hvata a-dur ti to vec imas u glavi..

• Like
Reactions: Dzi

Aco29

Moderator
Staff member
evo ti slike nazovimo ih osnovni akordi to je ono sto svako nauci za pocetak..

zava

Software guru
aco ljubim ti pete.....

i zadnji i predzadnji post je to sto sam trazio.....

naso sam hrpu nasih stranica i na svakoj akorde nacrtaju brojevima,to nekuzim da ga hebes...

hvala jos jednom

Aco29

Moderator
Staff member
aco ljubim ti pete.....

i zadnji i predzadnji post je to sto sam trazio.....

naso sam hrpu nasih stranica i na svakoj akorde nacrtaju brojevima,to nekuzim da ga hebes...

hvala jos jednom

ajd okaci jednu sliku sa tim brojeveima nekuzim bas o cemu pricas

Dzi

Administrator
Staff member
to je 30 bodova :) moramo se malo uèiti nagraðivati meðusobno kad netko nekom pomogne

Bobiæ

Weboman
A sto neb' moglo

[video=youtube;3ijjrWRHx88]http://www.youtube.com/watch?v=3ijjrWRHx88[/video]