Advertisement

excel-pitanje

gorand

Software guru
može pomoæ za dva pitanja o excelu.
1.kada se upiše broj u stupac A i stisne enter ,upiše se broj ,zatim ide drugi broj ispod njega i tako dalje,...mene zanima jel može obratno tj.poslije upisa broja da on ide dolje ,a drugi se upisuje iznad njega i tako dalje.

2.kada se upisuju brojevi jedan ispod drugog u istom stupcu,da li postoji moguænost da kada se recimo jedan broj ponovi 5 puta za redom da taj broj promjeni boju ili boju èelije na tom 5 mjestu.

Advertisement

Tablet

Software guru
1. Zbog èeg ti je to uopæe važno
2. Mislim da ne može,nisam susreo nikad takvo nešto, to bi znaèilo da excel ima dobre programerske sposobnosti

gorand

Software guru
2. Mislim da ne može,nisam susreo nikad takvo nešto, to bi znaèilo da excel ima dobre programerske sposobnosti
može,......moje prvo pitanje rješenje je vrlo jednostavno,a drugo malo teže,ali isto se da napraviti.......

gorand

Software guru
u excelu imam neke macronaredbe,pa mi stalno svakih par minuta rada izbaci poruku (slika),....ide mi na živce,a ne mogu skužiti kako da to upozorenje onemoguæim (excel je hr)excel macr.JPG

winxp

Basic PC user

gorand

Software guru
da ne otvaram novu temu,nastavit ću ovdje..........koristim excel 2007 .....dosta je velik oko 100mb sa desecima stranica i makronaredbi.......zanima me brzina obrade i rad u exelu sa novijim verzijama ...dal itko ima iskustvo da je recimo excel 2010 brži ili da zauzima manje resursa dok radi od 2007.......da bezveze ne kupujem :) ako netko zna.......npr.xp (stariji) od sedmice manje zauzima resursa ........pa me zanima jel to slučaj kod novijih excela ili su noviji brži...........zanima me isključivo excel,ne opčenito programi iz micr.officea

ako nitko nezna gornji odgovor,da li bi excel 2007 bio brži na xp-u nego na sedmici pod istom konfiguracijom.....

gorand

Software guru
kad se excel sa macronaredbama spremi u format xlsb umjesto u po defaultu xlsm bude puno manji (u mb) i brže se učitava....ne mogu primjetiti koja je razlika....da li format xlsm ima neke prednosti dok se on večinom koristi.......ako nema ,onda nevidim logike da xlsm prevladava.......