Advertisement

Dži StartKit

Zašto ne napraviš neki skup programa koji su potrebni za normalan rad računala.

Dakle Novi flash player, nove codece, zone alarm, Firefox...
Dakle kad instaliraš OS skineš taj Dži StartPack i imaš sve najnovije.
Nešto kao Dži Nature.

Advertisement

Sanja

Learning to use PC
Pa to je odlicna ideja!
U paketu bi se trebali naci freeware alati koji bi omogućili bezbolan novi pocetak. Osim navedenih, neki AV alat (npr. AVG), Adobe Reader, BSPlayer, VLC, BitComet... hm, ne pada mi na pamet jos stvari, mada vjerujem da fali jos.

zava

Software guru
dzi ova ideja je stvarno super,evo ovako,napravimo ankete.nek ljudi kazu koji im je antivir najbolji,taj stavis,isto tako i za audio svirac,preglednik,firewall.....

zava

Software guru
meni je prijatelj napravio windows xp u kojeg je ugradio dodatke samo za mene po mojoj zelji.kad mi windows zavrsi instalaciju,imam odma mozillu 2.1,avast,image fast stone wiewer,quicktime,winrar,microsoft office,adobe reader 8,ad-aware se personal,atijev driver,profesional diskeeper,IE7,windows live messenger,alcohol 120%.sve naravno kako sam mu reko.i to je prava stvar,zavrsi instalacija i ja samo napravim update.zato podrzavam ideju za dzipack.jer nema puno razmisljanja,skines i instaliras sve

Last edited:

Dzi

Administrator
Staff member
Najvjerovatnije će biti, ali ništa do novog portala. Ne mogu raditi miljun stvari odjednom :)
Mada iskreno došli smo na bolju ideju. Možda ćemo raditi baš program za jednu svrhu, pa ćemo vidjeti oćemo li ići na izradu programa ili obog paketa

Dzi

Administrator
Staff member
Evo samo da kažem, da se krenulo sa izradom Download.hr StartKit paketa kad ste tako nestrpljivi ;)

Pa dakle, nastavite sa prijedlozima, te bih molio da mi kazete koliko bi po vama trebala ici maksimalna velièina tog paketa? Ja sam razmišljao do maksimum 300 mb (iako ce to mnogima biti puno)

BOKI

.........
ako æe imati sve potrebno za normalan rad(a poznajuæi tvoje afinitete mislim da hoæe) mislim da to nije puno(al ko mene poèetnika pita za mišljenje)

N

Nardmonger

Guest
Trebao bi u Download.hr StartKit staviti BitDefender Total Security,Adobe Reader,StarPlay,Windows Media Player,Media Player Classic,DivX Play Bundle(incl. DivX Player),RealPlayer,iTunes,QuickTime,Spider Player,Google Video Player,GOM Player,Zoom Player,VLC Media Player,Winamp,MediaPortal,K-Lite Mega Codec Pack,Internet Explorer,Mozilla Firefox,Opera,Safari,OpenOffice.org,Java Runtime Environment,Microsoft Silverlight,Adobe Flash Player,Adobe Shockwave Player,Google Desktop Search,ExtractNow,Alcohol 52% Free Edition,McAfee SiteAdvisor for Internet Explorer,Celestia,Google Earth,Microsoft Virtual Earth 3D,World Wind i Paint.NET.

Last edited by a moderator:

Dzi

Administrator
Staff member
Nardmonger... koliko si ti playera stavio... mislim da nema smisal staviti sto playera... bit je da se obuhvati sto vise podrucja sa par kvalitetnih programa u svakom podruèju

N

Nardmonger

Guest
Nardmonger... koliko si ti playera stavio... mislim da nema smisal staviti sto playera... bit je da se obuhvati sto vise podrucja sa par kvalitetnih programa u svakom podruèju
Onda Dzi odaberi jedan player koji æeš staviti.

Dzi

Administrator
Staff member
Ovako, skoro pa sastavljena je BETA verzija Download.hr StarKit-a

Moram, prvo reci da ce izgledat malo drugacije nego sto sam planiro. Za pocetak smo se odlucili nesto tipa kao sto je to Bug-ov DVD.
Nije izbor moram priznat TOP ali za beta verzija ce proci.
Nadam se da bude u sljedecih par dana gotovo

Dzi

Administrator
Staff member
evo (bit ce i verzija za modem korisnike)

0=English-Croatian and Croatian-English Dictionary
1=FastStone Capture 5.5
2=Google Desktop Search 5.1.0705.14375
3=Google Earth 4.1.7087
4=IncrediMail 5.5.0.2981
5=KeePass Password Safe 2.02 Alpha
6=LimeWire 4.12.11
7=Microsoft Private Folder 1.0
8=SPAMfighter Standard 5.5.7

[Desktop]
0=RocketDock 1.3.1
1=Shock Aero 1.01
2=WindowBlinds 5.5

[Stalni]
0=CroEx ADSL Counter 2007.1
1=Internet Explorer 7
2=Java Runtime Environment 6 Update 1
3=Mozilla Firefox 2.0.0.4 Final
4=Opera 9.21.8776 Final
5=WinRAR 3.70 - Croatian

[Multimedia]
0=AC3 Filter 1.30b
1=Ashampoo Burning Studio 7.01 Final
2=CDex 1.70 Beta 2
3=DVDFab HD Decrypter 3.1.3.0
4=FFDShow MPEG-4 Video Decoder 20070525
5=GOM Player 2.1.3.3413
6=IrfanView 4.00
7=K-Lite Mega Codec Pack 2.1.5
8=Paint.NET 3.08 Final
9=Picasa Photo Organizer 2.6.0 Build 36.36.0 Beta
10=Winamp 5.34

[Utility]
0=Ad-Aware 2007 Free 7.0.1
1=Brzi Shutdown 2.0
2=CCleaner 1.40.520
3=DAEMON Tools 4.08 Home Edition
4=Foxit PDF Reader 2.0
5=FreeRAM XP Pro 1.52
6=Fresh Diagnose 7.60
7=Microsoft Windows Defender 1.1.1593 FINAL
8=Nero CD-DVD Speed 4.70
9=NOD32 2.70.23
10=PC Tools Firewall Plus 2.0.0.25
11=PCclear Antispyware with Free Antivirus 1.0.4.5
12=Registry Mechanic 6.0.0.780

[Internet]
0=BitComet 0.89
1=Download Accelerator Plus 8.1
2=ICQ 6
3=VDownloader 0.4
4=Firefox ekstenzija Fasterfox 2.0.0
5=Firefox ekstenzija DownThemAll! 0.9.9.9
6=Firefox ekstenzija NoScript 1.1.4.8.070502
7=Firefox ekstenzija Rjeènik toolbar 1.1
8=Firefox ekstenzija Windows Media Player Firefox Plugin 1.0
9=Firefox ekstenzija translator 1.0.4.3
10=Firefox ekstenzija Gspace 0.5.6
11=IE7 dodatak - IE7pro 0.9
12=IE7 dodatak - Open Last Closed Tab 3.2

di je Adobe Reader? QuickTime? Windows Media Player 11? Live Messenger? Dizajn je dobar, ali kad se u izborniku klikne na neki program - boja slova i boja pozadine su bijeli. To je ružno. Jedan prijedlog: prebacivanje izmeðu kategorija sa strelicama na tipkovnici.

Slike za Google Earth i Microsoft Private folder nemaju sliku, pa ostane zadnja koju si pogledao.

Last edited:
Thread starter Similar threads Forum Replies Date
Download.hr 2
Download.hr 4
Download.hr 6
Download.hr 9
Download.hr 15