Advertisement

dvd hoæe cd neæe da sprži(nareže)

zoranTT

Software guru
imam PIONEER DVD-RW DVR-111D i neæe da mi nareže cd-ove a dvd reže bez problema
probao sam sa Ashampoo Burning Studio 6 FREE,Ashampoo Burning Studio 8,DeepBurner1 svi mi izbace da ne postoji cd komponenta
a kada sam probo da narežem na dvd-rw(samo njega imam u kuæi)narezo je bez problema
takoðe sam uspjeo da narežem slike na cd sa windowsom

Advertisement

zoranTT

Software guru
jesu cd-r
ali pošto sam sad otkaèio jedan harddisk uspjeo sam da narežem
dali je moguæe da je do slabog napajanja(200Wati)pa kad pržilica poène nema dovoljno struje
ili me je disk zezo(maxtor 40giga na kojem ne mogu da podignem sistem)

Last edited:

Aco29

Moderator
Staff member
Moguce i to.. 200W e sad sta imas sve od hadwera... ja sam svom sa samo fimware novi ubacio i radi sve ko sat

Aco29

Moderator
Staff member
A cim mognes zamjeni napajanje ono nije skupo neko od 400w ti je od 20-30 markica a tebi je to dovoljno sasvim jer sa ovim si na samoj granici..

Aco29

Moderator
Staff member
Auu ebiga.. jedino onda kuciste kopmletno sa napojnom od 400w znaci 40-50 markica

gorand

Software guru
jesu cd-r
ali pošto sam sad otkaèio jedan harddisk uspjeo sam da narežem
dali je moguæe da je do slabog napajanja(200Wati)pa kad pržilica poène nema dovoljno struje
ili me je disk zezo(maxtor 40giga na kojem ne mogu da podignem sistem)
da je napajanje jaèe nebi škodilo,ali ako može narezivati dvd,onda bi što se tiæe napajanja trebao i cd...možda i disk zeza dok ti je proradila cd pržilica nako njegovog skidanja

usput ja sam jednom kupio novu dvd pržilicu i nakon 20 dana nije htjela kopirati i èitati cd,a dvd je funkcionirao,zamijenili mi za novu i sve ok

zoranTT

Software guru
hvala aco i gorand na savjetima
kuæište imam dobro420w ali moja ploèa(FUJITSU SIEMENS D1382)ima neobièan prikljuèak(P8) sa napajanja koji ja nemam na mom 420w napajanju

Last edited:

zoranTT

Software guru
sad upravo sam mu sa ploèe iskljuèio taj prikljuèak sa napajanja i ponovo ukljuèio sve radi(ko zna zašto služi)
izgleda višak djelova
hvala
sutra ide u tower sa 420w
sad naleti da razlog zašto se nemože dignit sistem može biti u slabom napajanju

Last edited:

Aco29

Moderator
Staff member
Ma nisam nisumnjo da ne treba.. nego jedino prelaz da nadjes ili probas da prelemis ali to neznam 100 posto dali bi mogao da uradis...

zoranTT

Software guru
nije to meni problem prelemit(unimer lemilica tinol žica i ostalo spremno èeka poslije završene škole i rata 1godinu sam praksiro kao rtv mehanièar a jednu godinu u gorenju servisu(bijelu tehniku) u Doboju kod simana(pokojnog)luke i dragana(brat mu je poznati rukometaš-golman dalibor šariæ možda znaš tu ekipu?
samo se uzdam da mi ta ploèa za koji dan neæe biti potrebna
pare trebaju da legnu samo da još žena da da zeleno svjetlo
tražio sam polovnu ploèu(478)ali nema nigdje koga god pitam i njemu treba(imaju sve samo im ploèa fali ko i meni)dali su ploèe najslabij dio raèunara??

zoranTT

Software guru
tražio sam gore prema bolnici više kinga(inaèe prodaju polovne raèunare) tražio u kingu
i dalje ali tebe zanima doboj
gdje bi još moglo biti?
i pošto bi se mogao naæ polovan P4

Aco29

Moderator
Staff member
Sve zavisi kakav polovan pentium 4 bi mogo naci od 150 do 200 km a jesi gledo u digikomu za plocu a raspitacu se malo pa ti javim

zoranTT

Software guru
neznam gdje se nalazi digikom
nešto razmišljam ako kupim ploèu od pa ddr2 memoriju ispane me oko 200km(u genelecu su cjene bez poreza)
ako bude šta javi

Thread starter Similar threads Forum Replies Date
Hardver 0
Vijesti 0
Vijesti 0
Hardver 2
Hardver 4