Advertisement

Dual boot sa USB(Tutorial)

dalmatino

............
Da nebi bilo zabune,radi se o instalaciji sa USB Sticka a ne na USB Stick,idemo redom,ja sam integrirao na USB stick XP,sedmicu i osmicu,za sve to nam je potreban program WinSetupFromUSB,kojeg možete skinuti ovdje:

Download WinSetupFromUSB

Prije skidanja preporučam da formatirate USB Stick iz Windowsa mada se može i samim programom,ja sam to napravio sa Windowsima,odredite format USB Sticka koji želite ,ja sam odredio NTFS,za one koji neznaju formatirati.desni klik na određeni disk i dobiće opciju formatiranje kao na slici i tu odredi Format i klikne na započmi i sačeka da mu javi da je HDD formatiran

Kada formatirate USB Stick otvorite Winsetupfromusb verziju 32 ili 64 bitnu po svojim Windowsima i dobićete kao na slici,on bi trebao sam učitati USB Stick ako ne učita kliknite na refresh i kada ga učita idete na RMPep use

U novom prozoru označite kao na slici

Ako će te to raditi sa USB Stickom u FAT32 Formatu onda zamjenite NTFS u Fat32 ostalo ostavite kako je i kliknite na install grub4dos,sada da nebi ja sve uništio na mom USB Sticku to ne mogu pokazati,uglavnom sve što vas pita samo potvrđivajte,kada to sve obavite ako želite imati XP na tom USB Sticku morate raspakirati ISO file u jednu mapu i pronaći ga u programu kao na slici

Znači označite kvačicom ispred Windows2000... i kliknete na točkice na desnoj strani i sada pronađete mapu XP-a gdje ste raspakirali Iso file,kao na slici

Kada se XP učita u program omogućiće vam opciju GO ,još možete označiti Advanced options da možete dati Windowsu ime koje želite,mada meni to nekad prihvati nekad ne,ako prihvati otvoriće se novi prozorčić pa samo zamjenite naziv ako ne ništa može i bez toga

Kada sve bude gotovo izbaciće poruku job finished i sada možete ići na exit i možete probati podignuti te Windowse sa USB Sticka,u menu će te imati dvije opcije ,neznam sada točno što piše al će te skužiti,za dodavanje sedmice i osmice ,samo trebate u WinSetup označiti kvačicom Windows vista... na točkicama pronaći ISO FILE sedmice ili osmice,označiti advanced options kliknuti na go i sačekati da obavi svoje,ja sam to radio pojedinačno,znači prvo sam ubacio sedmicu pa kad je završio sa njom osmicu,uživajte

Last edited:
Advertisement