Advertisement

Download.hr 2.0

Dzi

Administrator
Staff member
Kao što možete primjetiti krenuli smo sa beta verzijom novog portala. Glavna novost (osim novo dizajana) je to što smo spojili Portal sa Forumom, te sad oni djeluju kao jedna cjelina.
Kao što se prije moglo registrirati na forum, tako se sada registracijom na forum dobiva èlanstvo za cjeli portal. Ukoliko ste prijavljeni na sustav kroz portal æete u gornjem desnom kutu uvjek moæi vidjeti osnovne informacije o svom profilu kao što su broj novih privatnih poruka te postova.

Osim toga, uvedena je moguænost koju nazivamo Download.hr Plus. Ona nam omoguæuje da odreðene datoteke mogu skinuti samo registrirani èlanovi portala. Iako sada nema ni jedne takve datoteke za oèekivati je da æe se s vremenom one pojaviti, kao nagrada za vjernost.

Od novosti vezane uz datoteke istaknuo bih moguænost pisanja korisnièkih recenzija za svaku datoteku, podrška za slike programa, poboljšani sustav ocjenjivanja datoteka.
Tu su i nova polja informacija: Kratki opis, Dugi opis, Dodatne informacije, Zahtjevi, Ogranièenja, Promjene itd.
Uvedeni su i tagovi, koji æe dodati nove moguænosti u pretraživanju datoteka, ali to još nije javno dostupno osim putem ugraðene tražilice na portalu (kada se nakupi tagova bude i to javno)

Poboljšana je i tražilica portala koja nudi neke nove moguænosti pretrazivanja, te obrade rezultata (mozete ocekivati i daljnja poboljsanja na tom planu)

Kod novosti je isto uvedena moguænost komentiranja svake novosti

Kod recenzija su uvedena mnoga nova polja, te æe se poèeti i sa recenziranjem igara. Naravno i komentiranje recenzija je podržano

Dizajn je napravljen u CSSu tako da ima jos dosta bugova u pojedinim pregeldnicima no oni budu ispravljeni

Dosta sam pazio i da bude kod sto bolji. Tako sam primjenio neke "fore" i slicno te je najvaznije da je ispod koze dobar posao napravljen te da ce mi to olaksati daljni razvoj

Možete oèekivati kroz naredne mjesece daljnja poboljsanja te nove sadržaje.

Advertisement

Babaa

Dajem banove
hm...neznam baš za shputbox.Ovaj forum je možda usmjeren više prema portalu.TEhnologija i to...A imamo veæ kutak za off topic.Meni je svejedno

InfoZadar

utopija
Gdje su nestali linkovi:

GamerForever.net
SuperDobitak
Cro XP Tweaks
Spalionica Portal
Xportal.hr
Testovi.info
Infooglasi.com
DivX-Titlovi.com
???

Dzi

Administrator
Staff member
nestali su sa novim portalom. budem sutra vidio ocu li ih moci negdje smjestiti ili cu morat postici sa vam neki drugi dogovor

Babaa

Dajem banove
a da pitam...dal su nužni ovi oglassi od googla po stranicama.Mislim znam da od toga zaraðuješ

Dzi

Administrator
Staff member
a da pitam...dal su nužni ovi oglassi od googla po stranicama.Mislim znam da od toga zaraðuješ
mislim da jesu nuzni, inace bi bila prava misterija kako odrzavati portal jel ipak sam ja samo student koji jos zivi na "grbaèi" roditelja kako bi se kod nas reklo. a i treba izdvojiti 10 000 kuna sad za novi server... tak da mislim da oglasni nisu nista sto bi smetalo previse. uostalom navedi mi i jednu slicnu stranicu koja nema oglase

Babaa

Dajem banove
ma nebunim se ja...nemoj se ljutit,nego samo pitam.A jel bi možda neki doneri(koji doniraju pare za sajt) imali neke bolje povlastice(mislim,ipak bi oni dali pare za sajt)

Mario

Format D:
sviða mi se novi download hr. ovi google oglasi su ok. ne smetaju i stapaju se s okolinom. :)

btw, dzi, hostas li php skripte? neki dan sam iz dosade napisao skriptu za uploadanje slika, stvaranje thumbnaila i spremanje u mysql bazu podataka.
mogu još malo unaprijedit pa može bit korisno ljudima. ako niš bar za uèenje php-a.

i samo da te jos upitam.
gdje si našao ovakve slike
http://www.download.hr/style/1/windows/mapa_homepage.png
jesi sam radio ili si nabavio od nekud? ja isto tražim nešto slièno pa nikako naæ, a nisam baš nešto vješt u photoshopu.

Last edited:

iOsliæ

èistokrvni programer
Pa bi, samo mi ne pada odmah na um kakve to tocno povlastice
postat moderatori il te smijenit s trona :lol1:

sviða mi se novi download hr. ovi google oglasi su ok. ne smetaju i stapaju se s okolinom.

btw, dzi, hostas li php skripte? neki dan sam iz dosade napisao skriptu za uploadanje slika, stvaranje thumbnaila i spremanje u mysql bazu podataka.
mogu još malo unaprijedit pa može bit korisno ljudima. ako niš bar za uèenje php-a.

i samo da te jos upitam.
gdje si našao ovakve slike
http://www.download.hr/style/1/windows/mapa_homepage.png
jesi sam radio ili si nabavio od nekud? ja isto tražim nešto slièno pa nikako naæ, a nisam baš nešto vješt u photoshopu.
1. odlomak: je, i meni je dobro, samo bi ih sa strane ili dolje premjestio, ne sviða mi se kad su "usred sride"
2. odlomak: a jel možeš meni dat (pa da ti ja stavim na svoju stranicu :D)
3. odlomak: mislim da je to nasao, vidio sam na nekom drugom portalu samo se ne mogu sjetiti kojem...kakogod...ako ti treba logo za stranicu, samo reci kakav i tu sam :D

Samo da ti kažem da naslovna stranica ima 201 pogrešku. Juèer ih je bilo 190. Malo sam ti gledao kôd. Ti si koristio ID skoro uvijek umjesto CLASS.

Jedan ID ti se smije samo jednom koristiti na jednoj stranici, a ti skoro svu stranicu napravio sa ID. :)

Još jedna stvar (propust): Klikni na ono poveèalo za search, a nemoj ništa upisati kao pojam.

Last edited:

iOsliæ

èistokrvni programer
dsadas? sto to znaci?
(trebo je napisati "u p.m. niš nisi napiso pa kako æu ja sad pronaæ niš?")

iOsliæ

èistokrvni programer
treba se "beta" znakiæ stavit pored loga
i kad reloadaš stranicu ponovno možeš glasovati za ocjenu programa (testirano :D)

Dzi

Administrator
Staff member
Php skripte u pravilu ne hostam ali ima par tak da ako oces moze se staviti. Mozda jednog dana bude za skripte dio

I ja sam razmisljo o beta znakicu

sto se tice glasanja ne znam kako tebi to uspjeva ali ja mogu samo jednom glasati. kak je drugima? sada biljezi ip adrese glasaca i samo se jednom moze sa jedne adrese glasati

Babaa

Dajem banove
a šta je s onim IDovima o kojim diaulus prièa,si ti popravio ili...ja neznam šta to znaèi pa neznam dal je važno il ne