Advertisement

Da li koristite SSD disk?

Da li koristite SSD disk?

• Total voters
    3

Dzi

Administrator
Staff member
Da li koristite SSD diskove?

Ja imam jedan od 120GB u svom laptopu i prezadovoljan sam. Moje mišljenje je da tko jednom proba SSD disk više se nikada ne vraæa na obièni

Advertisement

arwen

Let me out of this dream...
Smatram da je SSD disk svakako dobra investicija, ali trenutno nemam potrebe za takvom kupnjom. Možda dok kupim novi laptop.

Logitech123

Logitech assistant
Mozda zar par godina kada se smiri havarija sa diskovima ( HDD ). I kada se spuste cijene SSD-ova :)
Sjetite se samo kada su izasli, pa te cijene nisu normalne bile, gigabajt HDD-a je bilo skroz jeftin u to vrijeme. Sjecam se F3 sam htio kupit ( Ili F1 ne sjecam se ) od 1 tb za nesto manje od 500 kn a sad pogledajte cijenu istog :)

Dzi

Administrator
Staff member
Kako sam primjetio cijene SSD-ova se nisu dizale nakon one poplave. Štoviše mislim da su i malo manje. S druge strane obièni diskovi su znatno bili poskupili i još su skupi iako po malo ide cijena prema dolje

Logitech123

Logitech assistant
Da, ali jos uvijek nije to " to ". Treba pricekat jos jedno vrijeme da ti HDD-ovi polako ali sigurno odlaze i da SSD-ovi pocnu trzistem harat i cijene ce se sigurno spustit to garantiram :) Kao i za vecinu stvari.

Dzi

Administrator
Staff member
Ja sam za 120 GB platio 1400kn prije 10-tak mjeseci. Sada viðam takve diskove i po 800 kn. Ukoliko uzmeš u obzir da niti jedna nadogradnja procesora, memorije ili neèega drugog što je i skuplje od ovog diska ne može podiæi toliko performanse ova cijena od 800 kn je stvarno mala. Prije si morao praktièki novi laptop kupiti za 2-3 godine. Danas kupiš i ugradiš ssd disk i miran si jos 2 godine.

Logitech123

Logitech assistant
Miran jesi ali razmisli da ako ti treba HDD za video materijale ( primjera radi ) :) I ima jos dosta faktora, veci SSD-ovi su skuplji a nemaju svi bas u recesijsko doba toliko novaca za SSD disk :)
Performanse su odlicne, ali kapacitet ce se kroz par godina povecat :)

Dzi

Administrator
Staff member
Pa za storage ne koristim SSD veæ obiène diskove. U laptopu imam 120 GB ssd + 500 GB obièni i još vanjski disk od 1TB obièni
SSD se koristi samo za instalacije i windowse

skoja

Learning to use PC
Da li koristite SSD diskove?

Ja imam jedan od 120GB u svom laptopu i prezadovoljan sam. Moje mišljenje je da tko jednom proba SSD disk više se nikada ne vraæa na obièni
I ja imam Samsunga SSD 120GB i prezadovoljan sam ali na Windovsu7 nemogu instalirati real player a da mi radi,instalirao i brisao 10 puta :-((....nešto fali?????
Možeš li mi pomoæi?????????

Dzi

Administrator
Staff member
Nije baš tema za ovaj topic. Preporuèavam da otvoriš novu temu i napraviš detaljniji opis problema

gr3x

Formatiran 2x tjedno
Danas kupiš i ugradiš ssd disk i miran si jos 2 godine.
Nadam se da ovdje ne želiš reæi da je vijek trajanja SSD-a 2 godine...To bi me preskupo došlo, buduæi da i ja prije faksa planiram kupiti jedan (60GB) za stolno raèunalo.

Dzi

Administrator
Staff member
ne. nego da si zadovoljstvo sa performansama produzis za 2 godine. budimo realni nakon godine dvje svi postanemo nezadovoljni performansama onoga što imamo

gr3x

Formatiran 2x tjedno
Raèunalo mi je staro 4 godine, nisam imao potrebe mijenjati ništa, daleko od toga da nisam razmišljao. Koliko sam shvatio, grafika je stvar koja se mijenja najèešæe. Jedina stvar koja me koèila da nabavim novu grafièku bile su financije. Jedini razlog uopæe za nabavljanje nove grafike bile su igre. Sada kada više nemam volje igrati (a ne koristim niti neke 'teške' programe), mislim da mi je ugradnja SSD-a najisplativija investicija. Bilo bi tragièno da mi SSD crkne prije neke druge, mnogo trošnije komponente. Zato sam pitao.

djiks

Learning to use PC
SSD je prva stvar koju moram kupiti za svoj PC,èim uštekam neku kintu,moram ga imati pa makar ga ukrao (šalim se)

zele

Software guru
Pa za storage ne koristim SSD veæ obiène diskove. U laptopu imam 120 GB ssd + 500 GB obièni i još vanjski disk od 1TB obièni
SSD se koristi samo za instalacije i windowse
kako si smijestio oba diska u laptop, zanima me jer bi i ja to napravio...

zele

Software guru
imam 17.3" laptop, a oni skoro svi imaju mjesta za 2 diska unutra
i meni je veliki laptop 17.3 HP ProBook 4710s, mislim da nema predvidjeno osim da se izbaci przilica i mijesto nje ubaci SSD...gledajuci po netu, treba kupiti neki adapter koji ulazi u mjesto di je bila przilica a onda se u taj dodatak ubaci SSD, tako sam varem ja razumija...ako nesto znas o tome, prozbori malo...

Dzi

Administrator
Staff member
Da to s adapterom (mislim da se zove caddy) sam saznao tek prije par dana da je moguće. Žena planira kupiti 15.6" laptop pa će svakako biti nadogađen sa ssd diskom umjesto pržilice