Advertisement

da li je netko isprobao Windows 8?

Dzi

Administrator
Staff member
Da li je netko možda isprobao Windows 8? Ima veæ nekih verzija vani. Ja sam jednom bio skino virtualku za virtualBox no nisam ju uspješno pokrenuo pa sam odustao do daljnjega. Budem pokušao kada ulovim vremena opet

Advertisement
Po meni je katastrofa. Ja neznam jeste ikad imali priliku da radite na iPadu?? Ovo je kvantna fizika naspram iPada. Uredu još nije ni beta, ali prekomplicirano je. Šta æe mi taj novi UI kad nemogu radit niš u njemu ?? :/

Možda je prerano za ovakav komentar, ali za sada, na meni je ostavio jaako loš dojam. :(

Nisam ga još isprobao, ali pogledao sam keynote ... Keynote #1 | BUILD2011 | Channel 9 ... i lošeee

Dzi

Administrator
Staff member
Novi GUI je opcionalan. On je najmjenjen za ureðaje s touch screenom. Ako ga nemaš, iskljuèiš to suèelje i imaš ono nalik Windows 7

Dzi

Administrator
Staff member
Nisam još pokušao no trebalo bi sve biti dobro. Da li si probao na virtualki kreirati

zele

Software guru
to sto sam vidio, meni je totalno neupotrebljivo a mislim da i ogromnoj vecini...u startu je sranje

zele

Software guru
zato sto su napravili univerzalni sistem koji moze radit i na kompu normalnom i touch screenom sto znaci da je bespotrebno veci...trebali su napraviti posebno za kompjutere normalne a posebno za ove druge..vizuelno je bezveze kao i sedmica tako da ako ocu da na nesto slici , trebam instalirati neku od tema, vista je vizuelno puno ljepsa...u startu je lose napravljeno jer svi imaju problema kod instalacije i da bi ga koristili trebaju puno toga poiskljucivat i namistati razne gluposti...nijedan od bitnih programa nije kompatibilan...

Slažem se sa zeleom! Kad æe Photoshop biti prilagoðen za tako nešto? Visual Studio? AutoCad? 3D studio max? Nikad - što znaèi da æeš uvjek imat 2 suèelja. Zašto onda ulagat u nešto kad nikad što nikad neæe zamjenit stari OS.

A to što ti Dži kažeš - možeš iskljuèit... koji je onda smisao tog OSa kad ga moram kupit samo da bi ga iskljuèio. Kao programer nebi podržao ovo suèelje. Ali ideja pisanja Windows aplikacija putem HTML/CSS/JavaScripta mi se sviða. Jednostavno mi se ne sviða ta ideja sa 2 suèelja ... moraš se stalno prebacivat izmeðu njih. Po meni apple ima puno bolji pristup. Nebi nikad kupio laptop s ovim OS-om. Mislim usporedi sad to sa iPadom...

Dzi

Administrator
Staff member
Pa nije operativni sustav samo poèetni ekran. To što se na poèetku vidi je samo malena aplikacija. Nekome æe se svidjeti i koristiti ju netko neæe. Sve ovisi o preferenciji korisnika. Ovakvo nešto je samo dodatna moguænost. Bolje imati izbor nego da ti nedostaje nešto što bi te se mozda dopalo

zele

Software guru
ni sedmicu jos nisu sredili kako treba a osmicu tko zna kad ce....jos ima programa a pogotovo igara,koji bolje rade na XP...sigurno na osmici ima dobrih rijesenja, kao i na sedmici ali sve skupa je polovicno napravljeno..