Advertisement

Crobasic... Programiranje moze biti jednostavno

markoveic

Learning to use PC
Pozivam sve vas na forumu da pogledate moj uradak na crobasic.com i pridružite se grupi na Facebook-u "CroBasic".

Radi se o interpreteru sa mogucnosti izrade gui aplikacija. CroBasic ugledao je svjetlo interneta tek prije 10-ak dana sa svojom Alpha 1 verzijom.

Preuzmite si svoj primjerak od samo 400 Kb. Za pokretanje CroBasica potrebno je imati instaliran Framework 2.0 (no to sve stoji na crobasic.com). CroBasic vam nudi jednostavno biranje Sample-ova. Sintaksa koda je veoma jednostavna. U sljedecoj verziji biti ce obuhvaceno puno vise kontrola i puno vise mogucnosti. Alpha verzija ne ukljucuje Runtime koji je potreban na pokretanje apliakcija pisanih u CroBasic-u. Verzija Beta 1 obuhvatiti ce i runtime. U nekim od sljedecih verzija biti ce ubacene i podrske za baze podataka, kao i integrirana jednostavna baza podataka CroBase.

Svi komentari su dobro došli.

Sto se tice Photoshopa dosta slabo stojim sa designom, pa se mozda nadje netko tko ce mi izraditi druge ikone za Toolboox kontrole.

LIjep pozdrav!

Advertisement

markoveic

Learning to use PC
CroBasic

Na Download.hr vec jesam, i dapace imam ovdje nekoliko svojih apliakcija, i jako sam zadovoljan Vasim radom.

Ovo je poziv da se prikljuce forumu, facebook grupi, pogledaju vodice na Youtube.....

Mislim da se nema sta zamjeriti ovdje :)

Lijep pozdrav