Advertisement

Bosanci dolaze u Hrvatsku

Advertisement

zbracun

PC guru
Da. Ali ovo stvarno smrdi i na neku igru. Ne vjerujem da neznaju da se azil ne može dobiti zbog ekonomske situacije. Ali, lako bi se moglo desit da ih naši puste, i još daju i posao. Već je bila situacija u ratu, da su naši dobivali otkaze, da bi se na njihova mjesta zaposlili Bosanci. Povijest bi se mogla ponoviti.

dalmatino

............
Ipak su odustali,dok nisu imali putovnice znači da je samo bio pritisak na vlast,uostalom mjenjati jednu ajme i kuku državu za isto takvu nema smisla ili nemaju TV i ostalo pa neznaju situaciju kod nas,možda neznaju da u RH ima takvih ako se ne varam oko 30000 koji rade a ne primaju plaću pa to je katastrofa toga nije bilo ni u feudalizmu

zbracun

PC guru
Koji Bosanci? Brkate lončiće.
Ma to ti mi sve tamo preko granice tako zovemo. Lakše je i kraće. Ja sam tako zvao jednog mog Hercegovca, a on se stalno ljutio i vikao da nije on Bosanac :D. Nije to iz neke zlobe ili slično, da krivo ne misliš.

Tribanj

Software guru
Ma to ti mi sve tamo preko granice tako zovemo. Lakše je i kraće. Ja sam tako zvao jednog mog Hercegovca, a on se stalno ljutio i vikao da nije on Bosanac :D. Nije to iz neke zlobe ili slično, da krivo ne misliš.
Ne, ne mislim na zlobu. Ja živim u Bosni, ali sam Hrvat. U BiH žive Hrvati, Srbi, Bošnjaci i drugi narodi, ali nema nikakvih Bosanaca. Ja sam Bosanac isto onako kao što su stanovnici Istre Istrijani, Slavonije Slavonci, Dalmacije Dalmatinci i tako redom.

dalmatino

............
Pa mi se tako osjećamo kao dalmatinci,Slavonci,Zagorci i ne vidim ništa loše u tome,znao sam imati problema sa ovim nickom na pojedinim forumima kao automanaš ,bla.bla,kako reći za riječanina nego da je riječanin tako je i za regije

gorand

Software guru
ako netko živi u bosni onda je normano da se kaže bosanac.....međutim ,da budemo precizni oni žive u bosni i hercegovini......što znaći da imaju pravo da se ne nazivaju bosancima ,oni koji žive u hercegovini.......međutim hrvati koji ne žive u hercegovini ,morali bi se zvati bosanci........međutim tu sad dolazi do jednog drugog problema.......osječaja pripadnosti.....a mislim da to vrijedi i za hrvate,kao i za srbe.....vjerovatno nekima ,dal manjim dijelom ili večim bosna i hercegovina ne odgovora...i tu dolazimo do onoga u bivšoj "jugi"...više su ljudi voljeli da ih zovu hrvatima ,srbima itd nego jugoslavenima......
tako da ako se netko buni protiv toga da ga se naziva bosancem,možda je i u pravu...ali isto tako mi iz hrvatske nemožemo znati tko šta misli,pa nemamo drugog načina nego da sve zovemo bosanci.....tako da je to otprilike začaran krug......

zava

Software guru
Da. Ali ovo stvarno smrdi i na neku igru. Ne vjerujem da neznaju da se azil ne može dobiti zbog ekonomske situacije. Ali, lako bi se moglo desit da ih naši puste, i još daju i posao. Već je bila situacija u ratu, da su naši dobivali otkaze, da bi se na njihova mjesta zaposlili Bosanci. Povijest bi se mogla ponoviti.
bas sam nedavno rekao sa je ovo pustanje nasih mladih u europu planski...ima to sve smisla...trebat ce to nekad popunit bilo skim

dalmatino

............
Ne vjerujem da je planski,planski je samo jedno lokalno i oni iznad samo grabe sve sebi i za sebe a opći interes ne postoji,nemaju oni vremena za to,katastrofa,bićemo gori od Albanije za 10 godina,hvala Bogu da se oni od 20-tak godina odseljavaju što im preostaje ako nemaju posla ili još bolje rade a ne dobiju plaću,ma onu bagru u saaboru treba sve po kratkom postupku,gamad lopovska,da su oni čisti i vlada lako bi oni rješili ove lokalne šerife al sve je to jedna velika hobotnica umrežena politička mafija

gorand

Software guru
uvoz radne snage je neminovan netko reće i ostade živ,......ovaj trabunja o uvozu,a 300000 nezaposlenih koji zahvaljujući takvim sposobnim političarima kao on neće dobiti posao nikad,...a,on još priča, kao mi ćemo morati još i uvoziti...ali malo kad bolje i razmislim,možda je i u pravu.....možda će i nestati radne snage kad ljudi odu raditi napolje jer nemaju vremena čekati blagostanje kakvo nas očekuje kad slušamo mrsića ili onog vrdoljaka o nafti......ministra u s.arabiji je stid kad vidi da će ga hrvatska prestići po nafti....
možda oni imaju smisla za humor,..samo ,smijali bismo se mi,da nije žalosno.......

dalmatino

............
Već je neko spominjao obećanu zemlju to me podsjeća na obećano blagostanje,dok to dođe do RH izmjenjaće se generacije i generacije i vjerovatno se više neće tako zvati,nismo ništa bolje ni zaslužili,prava smo stoka sitnog zuba ,da 2000-3000 pokvarenjaka xebu 4000000 ljudi to niko normalan nemože shvatiti

Tribanj

Software guru
Već je neko spominjao obećanu zemlju to me podsjeća na obećano blagostanje,dok to dođe do RH izmjenjaće se generacije i generacije i vjerovatno se više neće tako zvati,nismo ništa bolje ni zaslužili,prava smo stoka sitnog zuba ,da 2000-3000 pokvarenjaka xebu 4000000 ljudi to niko normalan nemože shvatiti
Ne radi se tu o 2.000 do 3.000 pokvarenjaka, nego se, po meni, radi o puno većem broju pokvarenjaka. Po mojoj procjeni preko 1 milijun pokvarenjaka najmanje. Tu su uglavnom kosovci, udbaši, komunisti, Jugosloveni, njihovi uži i širi članovi obitelji, njihova rodbina, mnogo pripadnika iz nacionalnih manjuiina koji ne žele dobro Hrvatskoj. naravno, nipošto ne želim vrijeđati pripadnike nacionalnih manjina koji istinski vole Hrvatsku u kojoj žive. Isto tako valja spomenuti veliki broj lažnih hrvatskih domoljuba, rodoljuba i sl., kao i velik broj lažnih branitelja, lažnih invalida rata i sl.

Čisto sumnjam da samo 2.000 do 3.000 ljudi može ovakovo nešto raditi već 20-ak godin i da im nitko ne može stati na rep. Pogledajte samo izborne rezultate i uvjerite se kolika je podrška onima koji Hrvatsku nikada nisu voljeli, koji Hrvatsku nikakda nisu žljeli, onih za koje je Hrvatska nužno zlo ili kako su neki od njih izjavljivali kako je Hrvatska slučajna država i sl.

Dok se ne raščisti prošlost, dok se ne izvrši lustracija, dok se ne procesiraju oni koji su činili zločine u vrijeme komunističke Jugoslavije i isti ne budu sankcionirani, ništa od napretka. Svi se bore za "bolje sutra", a u Očenašu se moli: Kruh naš svagdanj daj nam danas. Bez boljeg danas, nema boljeg sutra. Bez boljeg danas, bolje sutra je malo sutra. Na žalost, s obzirom na okolnosti, ovo o čemu ja pišem je neostvarivo, tj. to je utopija jer oni koji bi trebali provesti lustraciju i oni koji bi mogli provesti lustraciju, morali bi lustrirati sami sebe. Zašto bi pilili granu na kojoj sjede?

Moje geslo glasi:

BEZ LUSTRACIJE, NEMA DEMOKRACIJE!

Thread starter Similar threads Forum Replies Date
Vijesti 1