Advertisement

bios update

zava

Software guru
Imam sony vaio Laptop i zanima me kako da napravim bios update na njemu....odem na sony-jevu stranicu i tamo Imam samo za win xp,a ja koristim sedmicu....treba mi jer sa ovom verzijom biosa nemogu butat sa usb-a....

Advertisement

dalmatino

............
Obièno na stranicama proizvoðaèa ima i tutorial,daj taj link di je bios pa æemo vidjeti,jedno je sigurno a to je da update biosa nije dobro raditi direktno sa interneta,znaèi ili ima neki program za tvoj bios ili ide direktno iz biosa,ako ide direktno iz biosa imaš u biosu opciju update ,skineš željenu verziju biosa ,spremiš na komp ili cd i pokreneš update kada se pokrene update on te pita gdje ti je bios za update pronaðeš ga ,oznaèiš i to je to,ako je pravi bios on æe ga prihvatiti

dalmatino

............
Ako komp radi OK nema potrebe za promjenom biosa ako imaš problema ovakvih kao zava onda da ako æe mu podizati sa USB-a onda bi bilo dobro promjeniti,traje par sekundi samo treba skinuti pravi bios i pokrenuti update kako treba i moliti boga da ne nestane struje,ja sam dva puta mijenjao,jednom na asus matiènoj i drugi put na asrock

dalmatino

............
Ben mu miša nije to klasièan program ili ide update sa biosa ili se radi nekim alatom,nema instalacije,idem pogledati,pa ako pronaðem sa èime æeš napraviti update javim,ne diraj ništa,jer ako fulaš pozdravi se sa matiènom

dalmatino

............
Support for VGN-FS515B

trebaš skinuti :

PHBSYS-01129803-UN.exe

zatvoriti sve što si pokrenuo-otvorio

kliknuti na PHBSYS-01129803-UN.exe open

kada iziðe novi prozor klikni na update button i više ništa ne diraš dok ne završi update i kada završi ugasiš update ,e sada ja neznam jeli ovo PHBSYS-01129803-UN.exe program za update ili je bios ,moj bios nije exe pa mi je èudno,probaj samo moraš biti siguran da je taj bios koji ti treba

https://www.sony-europe.com/support/en/product/VGN-FS485B/downloads/PHBSYS-01129803-UN_2502

napiši toèno koja je matièna,ovaj bios je iz 2011,ja sam kopirao tvoje Sony : VGN-FS515B Updates i tražio na engleskom ako ti neæe pokrene ili nije taj bios ili nije kompaktibilno sa sedmicom,treba znati toèno koja je matièna

Last edited:

gorand

Software guru
ovdje sad imamo dvije opcije............
update biosa i da dobiješ opciju usb boot.......što aco kaže mala vjerovatnost da dobiješ tu opciju
update biosa i da imaš dodatnih problema ako nešto krivo poðe........dalmatino spomenu nestanak struje ;)....

možda je nestanak struje i veæa šansa od dobijanja usb bot moguènosti............ja ne bi to radio,ako nisam siguran da update biosa nosi sa sobom tu moguènost,......

dalmatino

............
ni ja nebi radio ako neæe biti promjena,pogotovo što zava nije to nikad radio,bit je u tome ako se fula bios ode matièna,tako ili znaš sigurno ili ne diraš

gorand

Software guru
imam neko staro računalo (pentium 4) i probao sam najnoviji bios (ami) staviti (iz windowsa)........međutim izbaci eror :bios does not support afu
jel itko zna kako to riješiti.....malom sam čitao i po netu,ali nisam našao do sad zadovoljavajući odgovor.....našao sam samo da se taj eror događa nekima i kad ne rade iz windowsa,pa to onda nisam ni pokušavao jer bi vjerovatno isto bilo.....

Tribanj

Software guru
Ja na MB Asrock 970 Extreme3 za flashanje BIOS-a koristim Instant Flash koji kad skinem spremim na USB stick koji prije toga formatiram na FAT32.

Mogu flashati i kao DOS i kao Windows, ali ja koristim gore navedenu mogućnost. Ako sve radi kako treba, onda nema potreba za flashanje BIOS-a, a i rizik je ako prilikom flashanja BIOS-a nestane elektične enrgije što je pogubno za MB.

Ako možeš flashati s Instant Flash probaj na ovaj način. Možda na ovaj način ne bude problema.

Najbolje je BIOS skinuti s web stranice proizvođača MB za odgovarajući MB.

Mislim da znaš uglavnom dosta toga što sam napisao, ali ako nekomu zatreba neka se nađe.

gorand

Software guru
skinuo sam najnoviji bios......probao sa AFUWin,ali mi izbaci navedenu poruku....i još nekim programima ,ali ne ide.........-izgleda da postoji neka caka sa onemogućavanjem flashanja,.međutim u postavkama biosa je nevidim.......

gorand

Software guru
to je baš program za taj bios (ami).....ostale koje sam probao (npr. uniflash) ne rade ništa......

Tribanj

Software guru
Mislim da je rizik probati flashati softvere koji nisu odgovarajući. Ne znam. ja uvijek flasham sa USB stika. Za instaliranje sa USB stika, USB stik treba formatirati za FAT32, već sam gore o tome pisao. Zatim skinuti Instant Flash software. Za moju MB to je u .zip formatu. Ja raspakiram to i kopiram to na prazan USB stick u FAT32 formatu. Stavim USB stik u USB port, restaratm računalo, uđem u BIOS i kad se BIOS otvori pronađem gdje je mogućnost za update BIOS-a. Kliknem na to, odaberem USB stick i dalje radim po uputama koje slijede. Sačekam da dobije da je update uspješno završio, izvadim USB stik i restartam računalo.