Advertisement

Automatsko čišćenje kompa sa CCleanerom(tutorial)

dalmatino

............
Pošto sam ja vrijedni dalmatino koji radi sve da ne radi ništa,evo kako namjestiti ccleaner da radi sve sam:znači prvo moramo skinuti ccleaner koji je besplatan:

Download CCleaner 5.09.5343 - FileHippo.com

instalirate ga i podesite da briše ono što želite,kada to sve obavite (ja sam na Windows 10 tako da pišem za njegove postavke) idete na start-sve aplikacije-administartivni alati u sustavu Windows i tu pronađemo Task Scheduler i pokrenemo ga kao administaror:

Sada na desnoj strani imamo opciju create basic Task i tu upišemo ime koje želimo za ccleaner ja sam upisao:
CCleaner Weekly Cleaning

pod opcijom (obavezno) Add argument (optional) upisujemo : /auto
pod opcijom (obavezno) Add argument (optional) upisujemo : /auto

i označite sve kao na slijedećoj slici:

znači označimo. Run only when user is loggon on
Run whether user is logged on
i obavezno pod Configure For : označite svoju verziju Windowsa i potvrdite sa OK,sada se otvorio novi prozor u kojme određujete kada će se ccleaner sam pokretati,znači ,svakodnevno,tjedno itd,ja sam označio tjedno,svaku nedjelju :

ostalo ništa nisam dirao samo sam kliknuo na OK i otvorio se novi prozor,tu bi trebalo biti označeno Start a program:

kliknemo na Next i otvara se novi prozor gdje pod browse potražimo u program files Ccleaner .exe i označimo ga, pod opcijom ADD arguments(optional) obavezno upišite /auto kada ga učitamo opet klikamo na next:

U novom prozoru označite kvačicom : open the properties dialog for this task when l click finish:

Tu sada možete još malo provjeriti jeste li sve napravili kako treba a sa opcijom(prije označite-poplavite ccleaner) run na desnoj strani možete provjeriti da li se ccleaner sam pokreće akoj je sve ok pokazaće se njegova mala ikonica kraj zvučnika i sata,nažalost to nemogu slikati

to bi bilo to

Last edited:
Advertisement

Tribanj

Software guru
Kod mene je drugačije nego kod tebe, a ispada da nam je sustav isti. Ja imam instaliran Windows 10 Pro x64.
Neke wizarde koje vidim kod tebe, ja ne mogu naći. Evo jedan wizard kod mene, a ne vidim ga kod tebe.

Tablet

Software guru
Gdje označiti da ne čisti šifre na preglednicima i web adrese, poslije uvijek moram upisivati ispočetka šifre... to mi se događalo kod onog CCleanera o kojem smo prije tu pričali

dalmatino

............
Gdje označiti da ne čisti šifre na preglednicima i web adrese, poslije uvijek moram upisivati ispočetka šifre... to mi se događalo kod onog CCleanera o kojem smo prije tu pričali
Otvoriš ccleaner ideš na opciju programi

i ukloniš kvačicu sa za firefox,operu pohranjene zaporke a za IE pod opcjijom Windows

Last edited:

dalmatino

............
Evo još nešto dobro za čišćenje kompa,kopirajte u notaped i spremite kao bat. npr čišćenje kompa.bat pod opcijom spremi u obliku postavite na sve datoteke i pod kodiranje ostavite na ansi

Code:
rd %temp% /s /q

md %temp%

del /f /s /q %systemdrive%\*.tmp
del /f /s /q %systemdrive%\*._mp
del /f /s /q %systemdrive%\*.log
del /f /s /q %systemdrive%\*.gid
del /f /s /q %systemdrive%\*.chk
del /f /s /q %systemdrive%\*.old
del /f /s /q "%appdata%\Microsoft\Windows\cookies\*.*"
del /f /s /q "%userprofile%\Local Settings\Temporary Internet Files\*.*"
del /f /s /q "%userprofile%\Local Settings\Temp\*.*"
del /f /s /q "%appdata%\Microsoft\Windows\Recent\*.*"
del /f /s /q %windir%\*.bak
del /f /s /q %windir%\prefetch\*.*
del /f /s /q %windir%\SoftwareDistribution\Download\*.*

rd /s /q "%userprofile%\Local Settings\Temp" & md "%userprofile%\Local Settings\Temp"
rd /s /q %windir%\Temp & md %windir%\Temp
i samo pokrenete kao administrator i pojaviće se CMD ,to se isto može namjestiti u task scheduler

Thread starter Similar threads Forum Replies Date
Sistem 7
Hardver 11